Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Ili jos interesantnija situacija - ona tebi kaze udji u kola, a ako neces onda ona tebe samara i vezuje.... ;)

Znaci npr. ja udjem u prodavnicu, natovarim kolica za 9.500 dinara i isteram ih iz prodavnice... ;)

Pa to je malo drugacije jer ce te prodavci verovatno spreciti jer ce im se odbiti od plate a drugo nije isto kao kad krades iz javno dostupnog objekta ili necijeg stana tj kuce ;) Takodje jako puno vode racuna o tome da li nekoga ima u kuci, stvar je ta da posle toga jednostavno nema poente da zoves... ;)

 

Nije nista drugacije od situacije kad nece da plati kartu u autobusu.

Poenta onoga sto sam ja hteo reci je da ako prekrsioca ne uhvatis na licu mesta nece panduri izaci da istraze slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto?

Samo treba zadrzati pocinioca u objektu do dolaska policije.

Npr. zakljucati prodavnicu.

Oni dodju uzmu podatke,napisu prijavu ili privedu zbog legitimisanja pa nakon toga napisu prijavu.

 

I on te posle tuži za protivpravno lišavanje slobode. http://upravusi.rs/bezbednost-kat/krivicna-dela-koja-ukljucuju-nasilje/krivicna-dela-protiv-sloboda-i-prava-coveka-i-gradanina/

Kako god ne isplati se biti pošten. Očigledno da imamo zakone koji teraju ljude da otimaju, kradu i ostalo šta god da im padne na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi neki heroj isto kao i ova trojica sto hapse zenu. Nije mi logicno to sto je neko poslao zenu samu, zasto recimo nisu uz nju poslata jos dva komunalca da joj se nadju ako zatreba? Ili su mozda poslati, ali su izasli stanicu ranije da jure babu koja nije imala bus plus. :)

Ovo drugo je dokaz da su klosari, ulicari i pi#ke, jer koliko god da su u pravu, ne postupaju kao ljudi, vec kao hijene i lesinari.

Ove sa treceg klipa su gotov proizvod svih ovih 15-ak godina "grand" kulture koja se prikazuje na televizijama ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrt:

 

 

Sindikat oštro osuđuje nezakonito snimanje od strane N.N. lica kao i stavljanje takvog snimka dostupnim javnosti što predstavlja krivično delo i za šta ćemo podneti krivičnu prijavu protiv N.N. izvršioca.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/529317/Krivicna-prijava-protiv-osobe-koja-je-snimila-hapsenje-putnice-bez-karte

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrt:

 

 

Sindikat oštro osuđuje nezakonito snimanje od strane N.N. lica kao i stavljanje takvog snimka dostupnim javnosti što predstavlja krivično delo i za šta ćemo podneti krivičnu prijavu protiv N.N. izvršioca.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/529317/Krivicna-prijava-protiv-osobe-koja-je-snimila-hapsenje-putnice-bez-karte

 

:D

Snimanje nije nezakonito, cak je i preporucljivo, prema recima Rodoljuba Sabica poverenika za informacije.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti za#ebavaj,sta ako odluce i da pohapse sve koji su gledali ovaj snimak? :hrhr:

Prvo ce zene koje su gledale da hapse, pa decu i starce, pa onda mi dolazimo na red :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan sam od onih koji se zalazu za postovanje zakona, ali krivicna prijava zbog snimka bez komentara? To vec nisam ocekivao... Nadlezni, pa zar nemate ni malo mere u ovakvim situacijama - da ne dolivate ulje na vatru i ovako razgnevljenom narodu zbog opsteg loseg stanja u drustu... Staviti snimak na youtube nije iskrivljivanje istine, autor nista nije slagao, vec samo prikazao sta se desavalo.

 

Svratio sam malo na komentare na blicu i procitao jedan komentar koji mi je posebno zanimljiv - "...Za 90 dinara karte lisica, a za Ceci nanogica?"  - iako je zamena teza, jer je uhapsena zbog ne nosenja licnih isprava - podrzavam komentar - lepo je rekao Orvel: "Sve zivotinje su ravnopravne, ali neke su ravnopravnije!"  Kod nas ima puno ravnopravnijih... Evo jednog linka sa zanimljivim komentarom autora i nekoliko lepih misli cuvenog pisca: http://matrixworldhr.com/2014/10/30/george-orwell-najveci-prorok-xx-vijeka/ Link nazalost nije ka sajtu iz nase zemlje, bilo bi lepo da je samo kod nas, ali ocigledno je da takva situacija nije samo kod nas, vec u celom svetu... procitajte clanak, podsetite se malo Orvela, zanimljivo je...

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi bi da tumačimo zakon kako nam odgovara i kada nam odgovara. Kada smo ugroženi onda nam je zakon dobar i tada nam policija treba. Za sve nam odgovara anarhija.

Jednostavno da je kao i sav civilizovan svet platila uslugu koju je koristila svega ovoga ne bi ni bilo. 

Gledam svaki dan te kontrolore bez ikakvih ovlašćenja pa i očigledno prava kako rade svoj posao i kako ih bezobrazna marva zajebava . I preko svega prelaze i puštaju ih da napuste vozilo bez ikakvih obaveza i oni nastavljaju da ih zajebavaju. 99 % slučajeva imaju fin nastup, pozdrave putnike , zamole ih da im pokažu karte i onda se uvek nađe neispravan putnik da pravi problem. Sa ispravnim putnikom koliko se sećam nikad nije bilo problema uvek su u pitanju neispravni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako to ide, jedna zena, druga zena, pa ce poceti i decu da otimaju i da prodaju, jer nisu platili bus+ ... mozda jednom skupe 00 i privedu muskarca punog snage :)

 

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/video-jutros-kod-beogradanke-komunalci-ponovo-privode-zene-a-gradani-snimaju-clanak-1667904


Polako ali sigurno, postali smo drzava debelih politicara i propalih pevaljki, vecina naroda ne zna gde udara, a oni malobrojni normalni nemaju pravo glasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne razumem u cemu je problem platiti autobus cak i kad putujes "samo" jednu stanicu... Ako ti je puno, pa ti idi peske... Niti vidim sta je problem da se sankcionise takvo ponasanje? Kad je neko ocigledno bezobrazan i svestan svoje greske... Ej, vozio sam se jednu stanicu, pa sta je komunalac vidovit pa da zna da li lazes ili ne... Najbolje da se vozis stalno besplatno pa kad te zaustave, ti kazes eto ja sam se samo jednu stanicu vozio i dovidjenja... Ja se nisam puno vozio autobusom, ali tu kod nas su znali da prosledjuju pare sa jednog kraja na drugi kraj po putnicima samo da bi platili kartu...

 

Ne kazem da je najveci problem u Srbiji naplata autobuskih karata, zalostno je sto je uopste ovakva vest i opste vest, pored toliko bitnijih stvari, ljudima su bitne ovakve gluposti, sto je ocigledno istina jer to prodaje novine.... Zalosno je sto vecina Srbije ne vidi dalje od nosa, mozda ni dalje od trepavica... Sto se mene tice, ako uzmes i 1dinar protiv tudje volje, to je i dalje kradja...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj sve postove redom i bice ti jasnije, nemoj da preskocis Danteov poslednji post ;)

Kod nas se trenutno sprovodi dresura naroda i navikavanje na je##nje u zdrav mozak, sve to pod izgovorom, da je narod zaostao i nedovoljno mentalno razvijen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...