Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Procitaj sve postove redom i bice ti jasnije, nemoj da preskocis Danteov poslednji post ;)

Kod nas se trenutno sprovodi dresura naroda i navikavanje na je##nje u zdrav mozak, sve to pod izgovorom, da je narod zaostao i nedovoljno mentalno razvijen!

 

 

Ne, ti meni tu tvrdis kako je normalno krasti po malo ako neko tamo krade na veliko i da su posteni ljudi budale... Jer njima sigurno nije dovoljno sto ih oni od gore preveslaju, nego treba da uzivaju i u blagodetima svojih sunarodnika koji ih isto preveslaju...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nigde nisam rekao, niti zelim da ulazim u neku licnu raspravu sa tobom zbog naseg razlicitog misljenja, nigde ja nisam napisao kako je ispravno da narod krade na sitno, da se vozi bez karte i slicno, samo sam rekao da nije ispravno da nadlezni preskacu fizicki ili politicki ili kako god jace od sebe, a hapse i maltretiraju zene i starce i uglavnom one bespomocne, nebitno da li se tu radi o neplacanju bus+, poreza, duga ili cega god. Ne znam sta ti nije jasno.

 

Po mom vidjenju trenutnog stanja, tebi je ok da neki tatin sin ubije i ne odgovara i ok je da tata ne plati porez jer je premijerova bubuljica na guzici, ali ti nije ok da se neko vozi bez karte, jer time steti drzavi, njenoj kasi i njenom ugledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim gde ti vidis maltretiranje? Ako se pozivas na novine, onda ne vidim u cemu je problem, neko nije platio kartu, uhvacen je, nema licna dokumenta, nece mirno da podje u policiju, ne znam sta ocekujes, da mole da podju? Ako ti imas neke druge podatke gde oni nisu izvrsili svoj posao po zakonu, slobodno iznesi... Ko gde kad, koliko, kako...

 

Ti se pozivas na neko maltretiranje koje ja ne vidim, barem ne po podatcima koji su u temi. Ako je tebi hapsenje vid maltretiranja za ovo iznad napisano, onda ne znam kakav zakljucak zelis da se iz toga izvuce? Ako ti neces milom, a ne odgovara ti sila, onda jedino da ih puste i onda stoji moja prica...

 

Ono sto jeste maltretiranje u celoj ovoj prici je to sto policija hoce da uhapsi onoga ko je ovo snimao, e to jeste cisto proseravanje i klasicno zataskavanje problema...

 

A za razliku od tebe ja sam nekoliko puta jasno naveo da ne mislim da je ovo glavni problem u Srbiji i da postoje mnogo ozbiljniji problemi na koje bi trebali da se usmerimo i da je sramota sto se ovakva smesna hapsenja uopste pojavljuju u novinama i sto isto i neko uopste dozvoljava sebi da uopste privlaci paznju na sebe zbog pisljive autobuske karte... Ali je ovo ocigledno samo mazanje ociju narodu koji ne vidi dalje od nosa... Tako da si samo izvukao nesto moje receno iz konteksta...

 

Kao sto sam rekao, ako uzmes 1dinar van tudje volje, molim lepo, isti propisi i postupak za sve, kazna u skladu sa velicinom prestupa i resen problem... Nego su kod nas svi u fazonu a vau 50din, sta ti je to, a vau 100din, a vau 1000din i samo neko dize granicu i onda se pravimo mutavi i kad neko ukrade milione...

 

Cak i da kazem da si u pravu, nece nista to promeniti jer ce ljudi i dalje podrzati jedne te iste lopove u vladi jer nije bitno sta su oni uradili za 4 godine, nego sta su nalaprdali u 4 nedelje prediborne kampanje... Da je po mom, krenuo bih logikom, sve iz vlade lepo u zatvor, pa si kriv dok ne dokazes suprotno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, obojica ste u pravu, jer pricate o dve u sustini iste stvari:

 

1. Komunalni policajci uteruju zakon nad slabijima (kao sto kaze beli)... to je karakteristika slabica, kukavica i ljudi zeljnih moci, koje nece na jaceg od sebe.

2. Putnica misli da ima sva prava (cak i ona koja nema, kao sto je da se besplatno vozi), nece da plati, dok ne naidje na nekog jaceg...

 

Ove dve su u sustini jedna ista stvar... i putnica se pravi jaka - nece da plati, nece da ide sa njima... sve dok nije dosao neko jaci od nje - da joj dokaze da ne moze onako kako hoce. I komunalni policajci nisu nista losiji od nje, rade isto sto i ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne razumem u cemu je problem platiti autobus cak i kad putujes "samo" jednu stanicu..

 

Problem je kome placas.

Firmi kojoj je osnivacki kapital 500 e koja ima 2 zaposlena,koja je satro iz Turske i kojoj je pod sumnjivim okolnostima prepusten posao naplate i prodaje karata,koji nikad ranije nije radila...

Obrtanje sredstvima koja su visemilionska u evrima naravno.

Dakle kriminal nevidjenih razmera.

 

Pritom komunalna policija koja pruza asistenciju privatnoj firmi,a za to vreme komunalni haos i brlog u celom gradu...

 

Nije to npr Bucin ili MS kombi,koji su oni kupili da  prevoze putnike..I njih uzgred ne subvencionise drzava kao sto se izdvajaju ogromna sredsta za taj GSP u Beogradu...

 

Mislim da je gradjanska obaveza da svaki put bojkotuju takve kriminalne radnje i da se samo tako mozemo izboriti za koliko toliko reda u drzavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ove dve devojke zabole za građansku obavezu, čiji je BusPlus i da li će vozači GSP-a imati posao već je problem što smo svi navikli da ne plaćamo prevoz i sada kada treba ljudi se oštro protive tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=EIPxQwBc_jE&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327037


Ja mislim da ove dve devojke zabole za građansku obavezu, čiji je BusPlus i da li će vozači GSP-a imati posao već je problem što smo svi navikli da ne plaćamo prevoz i sada kada treba ljudi se oštro protive tome.

 

+1

 

Pominju oko 1 500 000 putnika dnevno (sigurno radni dan) pa računajte.

A ima dalje kolike su pare date za normalno funkcionisanje GSP-a. GSP bi normalno poslovao da je realna cena prevoza, ovako je nametnuta socijalna cena koja se ne plaća.

Dalje  realno bi bilo i da kažu kolike su pare date privatnicima i koliko oni plaćaju vozače i doprinose za njih + ostale radnike zaposlene kod njih. Ima dosta zaposlenih penzionera koji pored penzije ostvaruju prihod koji se neoporezuje + zauzimaju radno mesto mladom čoveku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I dalje ne razumem u cemu je problem platiti autobus cak i kad putujes "samo" jednu stanicu..

 

Problem je kome placas.

Firmi kojoj je osnivacki kapital 500 e koja ima 2 zaposlena,koja je satro iz Turske i kojoj je pod sumnjivim okolnostima prepusten posao naplate i prodaje karata,koji nikad ranije nije radila...

Obrtanje sredstvima koja su visemilionska u evrima naravno.

Dakle kriminal nevidjenih razmera.

 

Pritom komunalna policija koja pruza asistenciju privatnoj firmi,a za to vreme komunalni haos i brlog u celom gradu...

 

Nije to npr Bucin ili MS kombi,koji su oni kupili da  prevoze putnike..I njih uzgred ne subvencionise drzava kao sto se izdvajaju ogromna sredsta za taj GSP u Beogradu...

 

Mislim da je gradjanska obaveza da svaki put bojkotuju takve kriminalne radnje i da se samo tako mozemo izboriti za koliko toliko reda u drzavi :D

 

 

Ako ti se ne svidja gde idu pare, nemoj se voziti, ako ti se ne svidja kako se upravlja drzavnim firmama i kako se privatizuju, imas izbore pa izglasaj... Ako zelis nesto da izmenis, onda organizuj bojkot, protest i slicno ako se kao nesto boris protiv sistema, zamisli kad bi svi prestali da placaju u ono sto ne veruju da pare idu tamo gde treba... Evo ja cu onda da prestanem da placam porez posto nisam ubedjen da pare od toga odu mom caletu za penziju nego nekom u vladi na nov Audi...

 

Ja mislim da ove dve devojke zabole za građansku obavezu, čiji je BusPlus i da li će vozači GSP-a imati posao već je problem što smo svi navikli da ne plaćamo prevoz i sada kada treba ljudi se oštro protive tome.

 

Ja sam o tome vec pisao ali su me svi burno docekali jer ispade da imam neki kompleks prema BG, ali kad sam pre par godina bio sa drugom, nesto smo cekali kod jedne autobuske i nismo mogli da provalimo sistem kako se kod vas placa autobus jer vidis svi udju i samo sednu, stanu kod vrata i slicni fazoni, niko da nesto plati... I mislim da je stvar upravo u tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa, nisi mi objasnio zasto se zakon ne odnosi na sve koji su nesto ukrali ili zgresili? Zasto imamo primere da samo bogati i politicki obojeni ljudi uglavnom ne odgovaraju za svoje postupke, a obicni gradjani moraju da budu hapseni i da odgovaraju kao kriminalci ... sta mislis dokle ce to da traje?

Ja verujem da ce jednom da se desi neko presavijanje komunalnog policajca, verovatno neduznog u autobusu, od strane nekog ko nema mnogo mozga, ali ima dovoljno snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ako ti se ne svidja gde idu pare, nemoj se voziti, ako ti se ne svidja kako se upravlja drzavnim firmama i kako se privatizuju, imas izbore pa izglasaj... Ako zelis nesto da izmenis, onda organizuj bojkot, protest i slicno ako se kao nesto boris protiv sistema, zamisli kad bi svi prestali da placaju u ono sto ne veruju da pare idu tamo gde treba... Evo ja cu onda da prestanem da placam porez posto nisam ubedjen da pare od toga odu mom caletu za penziju nego nekom u vladi na nov Audi...

 

 

Super predlozi ali za nekog ko zivi na Islandu. :D

Posto ovde nema zdrave konkurencije,nemas gradjanska prava i mehanizme,izbori su odavno obesmisljeni...

Jedino nam preostaje gradjanska neposlusnost.

Kao za RTS pretplatu npr.I sta bi na kraju?Kad je vise od pola prestalo da placa taj harac on je ukinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice rts-a, mnogima su slali pretnje tuzbama i slicne gluposti, pa je dobar deo ljudi platio iz straha od oduzimanja imovine i slicnih parazitskih akcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,na zalost je tako bilo.

Ja nisam platio ni jednu jedinu i imao sam problem da moje ubedim da ne placaju.Babu sam ubedjivao godinama,jadnica odvajala od svoje bedne penzije i placala...

 

Jednostavno ljudi moraju danas dobro da se informisu i poznaju svoja prava kao i da koriste sva raspoloziva sredstva kako bi se koliko toliko zastitili od gramzivih,pohlepnih i nepismenih kabadahija,koji samo znaju za sredstva prinude i da uteruju strah neduznom narodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se vodimo onom starom "ko je drzavi ostao duzan.." pa tako i radimo. Eto, ovo je prvi put da smo pogresili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

VRH, ne pamtim kada sam se ovoliko smejao.... :up::laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...