Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Imam ja jednu rodjaku koja je u nekom slicnom fazonu, kada ide na televiziji film sa ubistvima, krvoprolicem i slicnim stvarima, jao sto je dobar film a kada se desi neka scena da dvoje vode ljubav, jao boze kako tako nesto mogu da pustaju, pa to i deca gledaju... Pa sta je normalnije, da dvoje odraslih vode ljubav ili da se medjusobno ubijaju :turned: A isto mi glupo ovo sto rade da uvece u 20-21h puste neki film pun nasilja a onda posle ponoci ide neka komedija :thumbdown:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/484855/SAZNAJEMO-Dzambu-sud-oprostio-prevare

 

ODBAČENA OPTUŽNICA PROTIV LAŽNOG HEROJA IZ POPLAVLJENOG OBRENOVCA

 

Džambu sud oprostio prevare

Drugi osnovni sud u Obrenovcu oslobodio je optužbi Slobodana Nedeljkovića (26) za prevaru i lažne priče tokom vanredne situacije i poplava.

Kako „Blic“ saznaje, sud je odbacio optužnicu protiv Nedeljkovića, koji je poznat pod nadimkom Džambo, i pustio ga na slobodu uprkos njegovim priznanjima da je lagao i prevario izvesnog Borislava iz Republike Srpske za 30.000 dinara.

- Sud je smatrao da Nedeljković nije imao nameru da prevari i oslobodio ga je optužbi. Odluka suda je pomalo iznenađujuća jer Nedeljković nema prijavljenu adresu, dokumenta i priznao je da je uzeo i potrošio novac. Priznao je i da je lagao o tragičnoj sudbini porodice - kaže izvor „Blica“.

 

„Samo da im nađem tela“

Slobodan Nedeljković Džambo izmislio je vrlo potresnu priču:
- Kad je počela poplava, odveo sam suprugu i sina kod tasta u Veliko Polje. Ali ubrzo mi je tast javio da je voda narasla i da su morali da se popnu na krov. On je sišao u kuću i kad se vratio, moje žene i sina više nije bilo. Samo da im nađem tela...- pričao je tada.

 

Nedeljković se optužnicom Osnovnog tužilaštva teretio za prevaru jer je preko medija lagao da su mu u poplavama poginuli supruga i dete, koje nije imao. On je na saslušanju kod tužioca priznao da je priču o nestanku supruge i dvogodišnjeg sina izmislio iz očaja.

- Ni sam ne znam kako sam došao na ideju da sve izmislim, ali sam hteo tako da dobijem stan od države. Nešto para koje sam dobio potrošio sam. Nedeljković je, po optužnici, u zabludu doveo Borislava iz Maglaja u RS, koji mu je uplatio 30.000 dinara pomoći.

Kriminolog Igor Pešić objašnjava da ovakve odluke suda mogu imati negativan uticaj na društvo.

- Ako nekoga za koga se utvrdi da je prevarant oslobodite i kažete da nije imao nameru, a on prizna da je i za dinar oštetio nekog, onda šaljete poruku da se laž i obmana isplate. Sada je na tužilaštvu da se žali na ovakvu odluku suda - smatra Pešić.

 

Nema dokumenta

Do sada je utvrđeno da je Nedeljković poreklom s Kosova i Metohije, a da je u Obrenovac sa 11 godina stigao 1999, za vreme bombardovanja. Nema lična dokumenta i nema ga u policijskoj evidenciji.

:realmad:  :realmad:  :realmad:

 

Bitno je da hapse zbog statusa na FB!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mogu razni dinkici i djilasi da lazu i varaju, a da ne odgovaraju, red bi bilo da i ovom nesretniku oproste, a ti nemoj da pises statuse po FB, drugar naebo zbog novinarke tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se u takvoj jednoj glavi moze desiti, da udari jadno dete, pa je jos i zadavi i zakopa... kazu, koliko su mogli da utvrde navodno, bila je lakse povredjena kada je udario kolima, jer se i opirala jos, ali je lako savladao kada je kao medved (izvinite na potencijalnom govoru mrznje, ali sam zgrozen) 190cm sa preko 100kg... I dosao iz Bga ovamo da ubija decu... nemam reci... narocito sto se sad tako jedan stravican zlocin desio u mojoj blizini, pa sam nekako svesniji nego kad samo procitam u novinama... ne daj Boze nikome tako nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je iz Alekse Šantića došao u Bg 2001., ali je nebitno odakle je i gde je ubijao - nadam se da će sad naša policija opravdati svoju reputaciju i je#ati ga svaki dan do kraja života. Čak ne bih voleo ni da se gov#o ubije u ćeliji, nego da se svaki dan svi redom iživljavaju nad njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadno dete, nastrada od bezdušnika.

Ne postoji preventiva i goli otok / sabirni centar. Da imamo ovakve stvari se ne bi dešavale.

Svako ko je opasan po okolinu lepo žig, lopov žig. 

Svi se bore za nečija prava, imaju opravdanja i olakšavajuće okolnosti a za  žrtve nema niko razumevanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedino nije jasno zašto!? Šta mu je ta klinka skrivila, prvo da je udari kolima, a posle i da je zadavi.. 

Ono što se meni ne dopada je to šta je devojčica od 15 godina tražila posle 00h napolju i šta će njoj veštački nokti (koji su pronađeni kao trag)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam znao da su uvedeni policjiski casovi i do kad sme da se bude na ulici...a takodje ima pravo da ide gola ako hoce,dlaka sa glave ne sme da joj fali.

 

Jbt nosila vestacki nokat-jaka stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter, do neke granice moramo da idemo u korak s` vremenom, sad sto ljudi kad vide lepo obucenu devojku sa frizurom i noktima prvo pomisle da je onakva ili ovakva, to je vec stvar licnog vaspitanja, i uvek moraju da dobace kako bi oni ovo ili ono, a ne sete se da im je sestra, dete u tim godinama ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slobodna zemlja, zar treba biti ubijen svako ko se seta nocu? A nije bila u kaficu i u provodu, vec na sportskom turniru... U redu, treba biti svestan kakvo je naopako vreme doslo, pogotovo kad se nocu ide da se ide bar u grupama od po dvoje, ali sad... lako je biti general posle bitke... nazalost sto se ovako okoncalo, nazalost i po Tijanu i po njene roditelje i sve koji su je poznavali.


A sad, sve se vodi na tu vodenicu da ce ga proglasiti mentalno obolelim, neuracunljivim, da ce ga osloboditi odgovornosti, poslati na lecenje i sl... adekvatna kazna za takvo montruozno i necovecno delo ne postoji! Ne vredi ni reci, neka ga, kaje se sigurno, kad uopste nije pokazivao znake potresenosti, kao da savesti uopste nema, majka mu stara!

 

Tijanu nista ne moze vratiti... a i ubistvo male Milice Barasin, isto tako svirepo, od pre cetiri godine je jos uvek nereseno... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj sikter ne zezaj, dete u pubertetu, na letnjem raspustu vracala se kuci u ponoc. Iz Bajmoka su mi kevini roditelji, i ja sam tamo provodio bezbrizna leta, na istom tom stadionu ostajao do kasno kao i desetine drugih vrsnjaka. Svaka druga tinejdzerka ima vestacke nokte i carape u brusu i bog zna sta jos. Jbt ceo dan mi nije dobro, kakvih stvorenja ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A sad, sve se vodi na tu vodenicu da ce ga proglasiti mentalno obolelim, neuracunljivim, da ce ga osloboditi odgovornosti, poslati na lecenje i sl... adekvatna kazna za takvo montruozno i necovecno delo ne postoji! Ne vredi ni reci, neka ga, kaje se sigurno, kad uopste nije pokazivao znake potresenosti, kao da savesti uopste nema, majka mu stara!

 

Ovo da neko pokusava da ga proglasi neuracunljivim prvi put cujem sad od tebe, a za ovo ostalo, novinari pisu svasta i ne treba verovati u sve,  sta god da je zelim mu dugu i tesku robiju! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, novinari i neki psiholog na b92 je pricao to za neuracunljivost, kao nepravilno formirana licnost, sta li, ne razumem se u te psiholoske termine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istraga jos nije ni zavrsena,mnogi detalji su nepoznati a oni vec pricaju o ishodu sudjenja...

Da je lud i da ima neki problem to je sigurno,ali da ce to biti olaksavajuca okolnost cisto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak i da je stvarno lud, postoje samo dva rešenja - ili da ceo život bude vezan za radijator, ili metak u čelo... Kako god da okreneš, opasnost je za okolinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno!!

 

Mada nisam iznenadjen da je ubica mesar! Ljudi od ubijanja zivotinja i tolike krvi koju srecu svakog dana ne mogu ostati normalni. Negde sam procitao da su najveci zlocinci u ratovima na nasim prostorima pre rata bili mesari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...