Jump to content
FAS Goran
sashicus

Lancia Lybra SW 1.9 jtd LX

Recommended Posts

i ja praktikujem sto manje potrosaca (kad ne mora) svetla narocito zbog sijalica, pustim minut da odradi bez potrosaca, pre gasenja, a od sad cu da ga dopunjavam 2-3 puta godisnje :) eto naucio sam nesto novo. Ma ima uputstvo za koriscenje akumulatora, niko ne cita, treba pre motaze naprskati kleme silikonskim ili kontakt sprejem - to sam uradio jedino :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam obicaj da ostavim minut da rade kada sve pogasim, a jeste pozeljno dopuniti aku 2 puta godisnje . To mi je i elektricar rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad god mogu vozim bez potrosaca. Na AP obavezno ako vozim preko dana ugasim svetla. A ovako svaki put pred kraj voznje pogasim sve sto mi nije potrebno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puni se on sam u voznji, samo slabo vozite :)

U gradskoj voznji stani-kreni tesko vise ga ispraznis nego sto ga punis, to ti mozda putujes stalno pa ga dopunis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prethodnom periodu sam zamenio zadnje stabilizatore, klocali su po malo. Polako istice treca godina od kako posedujem libru, pregazili smo oko 35.000 km.

 

Nevoljno sam kupio navlake za sedista napred. ne volim ih su mi potrebne iz prakticnih razloga.

IMG_20151222_234428.jpg

 

 

Imao sam bliski susret sa telefonskim sanducetom:

IMG_20160109_005900.jpg

 

ali ubrzo je stigao novi, sreca pa je samo stop stradao, ni jedne druge ogrebotine.

IMG_20160113_140601.jpg  IMG_20160114_110456.jpg  IMG_20160115_063839.jpg

Prodavac je ispao fer pa mi je poslao far sa svim ispravnim sijalicama :) Iskoristio sam priliku pa sam skinuo oba stopa i zamenio obe narandzaste (migavac) sijalice posto je poceo da se ljusti lak, pa su davale neujednacenu i bledu svetlost. Taman ocistio kontakte i naprskao kontakt sprejem.

 

Kada sam je kupio auto, staklo desnog retrovizora je bilo polomljeno, ja sam ga malo prilepio i tako je drzalo...

IMG_20160112_143858.jpg

medjutim, svako drugi ko sedne da se vozi pita: "gde si polomio ovo?" a presudio je clan BUCA_TIPO, koji me je ubedio da ulozim 500 din u novo ogledalo :)

IMG_20160113_140631.jpg

 

Zahvalio bih se clanu MARKO_TOPOLA, koji mi je pronasao povoljno gore navedene delove  :cheers: I zelim mu da konacno nabavi jedne originalne felne  :laughing:

IMG_20160104_125007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti sale kakva si picajzla za kola i kad sam to video prosto ne ide uz tebe!

Morao sam da te ubedim da kupis!

Nema ga kratki da kaze i on sta sam zapazio kad sam uso u njegovu astru. Iznervira se decko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci. Silenci, u kugli je bilo malo lufta, culo se kao tupo klokotanje kad prelazis preko rupa, tako neki zvuk, mnogo tise nego prednji stabilizator kad otkaze. Napred se cuje kao da otpadaju delovi :)

View_image_20151227_141904.jpg View_image_20151227_141835.jpg

Topolcu mozemo jorgan da kupimo sad, uzimilo, vidi, -6° ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cetvrta registracija ili 3 cele godine od kako je lybra u mom vlasnistvu. U odnosu na proslu godinu cena osiguranja je malo pala, sada reg. iznosi 23050,- din. Karavan sluzi svrsi, zadovoljan sam  :whistle: 
IMG_20160220_160010.jpg   IMG_20160220_155927.jpg

 

U isto vreme se potrefilo, po kilometrazi, da je vreme za jos jedan mali servis. Zamenjeno: Ulje, filter ulja, vazduha, goriva, klime, ukupno (sa 5l ulja) = 5300,- 
IMG_20160302_182836.jpg   IMG_20160302_191259.jpg   IMG_20160302_182133.jpg

 

U prethodnih par meseci smo protegli zimske gume do GR  B)
IMG_20160129_123243.jpg   IMG_20160129_123312.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...