Jump to content
FAS Goran
sashicus

Lancia Lybra SW 1.9 jtd LX

Recommended Posts

Ma pusti ti, moja polovina dosla na pola sata i to u proveren termin :)

A cudi me da ostali drugovi clanovi nisu primetili da nisi poveo podrsku, mozda ih cevapi opcinili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao novi :)

IMG_20151106_160245.jpg

Nije me iznenadilo riknjavanje mog starog akumulatora, jer sam ga dobio uz auto pre skoro 3 god, a uz to nije bio ni neki skup a nije ni bio adekvatan, 56Ah. Vrti on jos ali cim oseti zimu odmah se uspori, a skoro me je izdao skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smem da kazem cenu, sankcionisace me preprodavci xexexe

10690 - 10% = ~ 9620 din pa na 3 mesecne rate, bez kamate :)

Sad nema prodavanje libre dok ne izlizem svih 8 guma, ispraznim aku, pojedem diskove i plocice i potrosim chip :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas para za nesto znatno novije i bolje, ostavi je jos sebi. Sta god da uzmes a da bude priblizno istih godina kao Lybra, moze biti samo gore od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne planiram jos koju godinu sigurno nista menjati, i sto kazes, u trenutku kupovine da ne bude starije od 10 god. Uz to, kockice su se uklopile da ne uzimam jeftiniji aku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti kvarim a mene je varta izdala malo posle isteka garancije ..

P.s mozda je i do mene :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti kvarim a mene je varta izdala malo posle isteka garancije ..

P.s mozda je i do mene :-)

Isto se tako nekome desilo sa Black Horse, pa onda cim se pomene BH odmah je odgovor, dobar dok je u garanciji... Dok kod varte je to slucajnost, kosta 10000din, mora da je dobar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se. I ja sam kupio Exide,sa 36 meseci garancije i platio oko 10,000 pa je crkao posle nesto jace od godinu dana. Nema pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 god. garancije, malopre sam ga namontirao, ne vrti mi nista brze od starog (dok je bio ispravan). Ovaj stari se usled kratkih gradskih relacija sa puno paljenja nekako umori, jer verovatno ne stigne da se adekvatno dopuni, pa posle nekoliko dana pocne da biva slabiji, zadnjih nekoliko meseci desilo mi se 2-3 puta da skroz zataji, ali sam ga forsirao, palio-gasio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam negde kao da alternatoru treba 12 minuta voznje da dopuni akumulator posle paljenja. Jos je stajalo da to vazi za situacije gde su upareni alternator i akumulator, t.j. accu je uzet sa velicinom koja je fabricki preporucena. Fabricki preporucena jacina za accu na Lybri 1.9 jtd je 60-70ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me je bas zanimalo!? A zamisli, magla i pada kisa, pa upalis:

- Svetla

- Maglenke

- Grejac zadnjeg stakla

- Grejanje

- Brisaci

- Migavci

- Muzika

Koliko mu onda treba vremena da se dopuni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator treba povremeno dopunjavati na punjacu samo sto to niko ne radi crkne ubacis novi i gotovo...

To spada u redovno odrzavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...