Jump to content
FAS Goran
sashicus

Lancia Lybra SW 1.9 jtd LX

Recommended Posts

Nesto se tu ne poklapa :D

Stepen je drugi put treci, zbog sposobnih ljudi na adekvatnim mestima, inace je trebao biti drugi... Ali dobro, to je razlika od nekih 500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premijski stepen kod mene sada 2. A to mi je 4. registracija u Dunavu sa ovim autom. A od cega zavisi to? Inace prosle godine je bilo 23768,- din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premijski stepen zavisi od povezanog broja godina bez udesa i maksimalno daje popust od 15% na cenu polise, to je stepen 1. Ono sto nas ladno pljackaju, jeste stepen 4, odnosno puna cena polise kada kupimo novi auto na svoje ime. Novi za nas, ne po godini proizvodnje☺tada nam racunaju punu cenu bez obzira da li smo pre toga imali stepen 1 i vozimo bez udesa godinama. Kada ih pitate, kazu da se to vezuje za vozilo. Onda kazete da hocete da nasledite premijski stepen koje je to vozilo imalo kod prethodnog vlasnika a oni onda kazu da ne moze jer je drugi vlasnik. Kada ih pritisnete neoborivim argumentima onda vas jedbostavno otkace i kazu da nemaju od osiguravajucih kuca informaciju da rade drugacije.Cista pljacka!

Premijski stepen se vezuje za vozaca i to je nagrada za pazljive vozace sa kojima osiguravajuce kuce nemaju problema ni stete. Ako vozac menja kola ne gubi ovu privilegiju ali nazalost, da bi ostvarili ovo pravo, morate da razbijete sistem koji postoji. U udruzenju osiguravaca jasno kazu da bonus malus sistem prati vozaca a ne vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Dunavu ti je Buco besplatan tehnicki uvek imaju neku akciju osiguras putnike recimo a tehnicki free vec 10 god registrujem kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siciliano hvala na informacijama, nisam nikad usao u sustinu ali pretpostavljao sam da ima veze sa tim. Naravno pljackaju gde stignu. Sada npr nisam mogao da platim sve karticom, vec su mi trazili u kesu oko 9000 din, jer taj iznos ide za sve drzavne namete. A ostalo moze karticom.

Buco, da, to je sve ukupan iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nove godine posao mi je blize pa je i kilometraza manja, od kupovine do sada = 38000km, od poslednjeg apdejta na autu je uradjeno sledece:

- dopuna freona klime + dezinfekcija

- krpljenje zimus polomljenog suspleha

- remont prednje leve viljuske

- remont zadnjih stabilizatora

- reglaza prednjeg i zadnjeg trapa

 

Opsti utisak nakon 3,5 godina druzenja je odlican, nemam problema,  nema kvarova (pu pu pu), ne planiram zamenu bar jos 2 godine, videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo pisao na temi, ali nije ni bilo nekih posebnih razloga.  Lybra je kod mene pune 4 godine, prešla za to vreme 48.000 km.

Služi odlicno, odrađen je još jedan mali servis (syntium 5w40), produžena registracija (24.000 sa tehničkim).

Pre zime sam sredio neka čukanja sa parkinga, a u planu je promena boje letnjeg seta felni :)

 

1.png

2.png

3.png

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...