Jump to content
FAS Goran
chikavili

Naše mašine i zima 2012-2013

Recommended Posts

I krenulo je!

Jutros sam pola sata iskopavao auto na parkingu, pri pokusaju izlaska, nasukao sam se na smet od skoro pola metra, ali sam se uspesno izborio i isterao masinu na probnu voznju po zavejanim ulicama Novog Beograda i Zemuna :D

I mnogo mi je milo sto sam vratio fabricke opruge, kao i sto imam sve 4 zimske :p

retrovizor.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli da si iskopao komšijin auto :D

Upaljen da se otkravljuje dok sam ja čistio izlaz do ulice. Malo mi je sumnjiv akumulator. Pali ali malo padne napon pri prvom "zaverglaju" :)

zimson.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jucer ujutro i navecer sam ocistio SAV sneg po stazama u dvoristu i ispred kuce.

Jutros kada sam se ustao pogledam onako golisav napolje i sve se beli. Pogledam malo bolje ali nema mi garaze!!! Odnosno ima ali ispod gomile snega.

Navejao na vrata u visini 2 metra! Citav kamion snega na vratima!!!

Ocistio "bela govna" sa vrata kad ono jos jedan nanos visine oko 1 metar na kapiji.

Dok sam izlopatao sav sneg da oslobodim auto iz garaze napravio sam zidove od snega visine preko metar!

STRASNO! gde nije navejao ima ga skoro 40 cm!!! a nanosi su i preko metra a negde uza zid ili ogradu i preko 2 metra!!!

Ovo je gore nego prosle godine!

Koliko vidim na ovim slikama kod nas ga ima daleko vise! Izgleda da ovaj sneg godi jedino psima!

Slika029.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garaža! Kako to divno zvuči :)

Sent from my Veš Mašina using Tapatalk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divno zvuci dok je ne moras otkopavati!

Nakon toga jos treba otkopati i put do ulice!

Evo jedna taze slikana. Preko dana se je topio pa sada ne izgleda toliko strasno a jutros je navejao nisu se vrata videla! ne pamtim ovakav nanos!

Belo_govno.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dosao u Trstenik sinoc, sneg je poceo usput da pada, nocas zatrpao auto, a kao iz inata nemam ovde rukavice nijedne, tako da su mi se ukocili prsti dok sam skinuo led sa stakala, a tako je uhvatilo i poledilo, ne pamtim da sam nekad teze skinuo led sa auta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam garazu u Smederevu ali noc sam proveo u Vrscu, auto u dvoristu, ali pod vedrim nebom. Posto mi je ovo prva zima sa ovim autom tj Stilom, poceo sam da razbijam strahove-prvo, brava je odradila svoje tj auto se otkljucao, drugo vrata su se otvorila :rolleyes:

i trece, auto je upalio, cini mi se mali teze nego kad je toplo ali u granicama normale, akumulator je u garanciji ali na zalost black horse.

Veceras, avantura, natrag u Smederevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao iz vrsca, 98km za 1h i 25min

nije lose napolju, na putu ili nema snega ili ga ima po 1cm, ali jako je opasno sad kad je -3, ima delova puta gde je led!

stilo pali greje ide, za sad necemo da ga menjamo.

nocas napokon, odledjivanje auta u njegovoj garazi :D

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je zahebana Vojvodina u ivakvim vremenskim prilikama...prosle godine sam imao slicno iskustvo na relaciji Beograd - Vrsac - Beograd, jos sa letnjim gumama....bilo je povuci potegni, ali je Stilo pobedio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00296.jpg

Sinoć je bila katastrofa, poledilo je kvalitetno, a najgore od svega što mi se nahvatao sneg preko bočnih migavaca i zaledio, ja sa jednog očistim, a drugi slučajno zakačim i otkinem onu plastiku

DSC00298.jpg

Ne znam jel smem da zalepim ovo super lepkom ili šta da radim?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zver iz snega. I najbrži auto po onom klizalištu Subotica-Beograd.

DSCN2678.jpg DSCN2680.jpg DSCN2681.jpg

DSCN2682.jpg DSCN2685.jpg DSCN2688.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
DSC00296.jpg

Sinoć je bila katastrofa, poledilo je kvalitetno, a najgore od svega što mi se nahvatao sneg preko bočnih migavaca i zaledio, ja sa jednog očistim, a drugi slučajno zakačim i otkinem onu plastiku

DSC00298.jpg

Ne znam jel smem da zalepim ovo super lepkom ili šta da radim?

bas taj sto je gel uzmi-onaj jeftini tecni ima da ti se razlije, slabije lepi i ostavlja bele tragove na providnoj plastici, kao da je nagriza. u svakom slucaju bezbojni :D

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00296.jpg

Sinoć je bila katastrofa, poledilo je kvalitetno, a najgore od svega što mi se nahvatao sneg preko bočnih migavaca i zaledio, ja sa jednog očistim, a drugi slučajno zakačim i otkinem onu plastiku

DSC00298.jpg

Ne znam jel smem da zalepim ovo super lepkom ili šta da radim?

Kupi neki kvalitetniji (skuplji) lepak. Sa Bison imam lepa iskustva, čak je burazer jednom paknove zalepio i pajserom nisu mogli da ih odvoje. http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/hemijski-proizvodi/lepkovi/index.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno sam se zayebao kao najgori pocetnik... :wallbash:

U nedelju vece sam nesto palio svetlo u kabini i naravno da sam ga ostavio upaljeno... epilog je prazan akumulator juce :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ponesem danas sa posla lopatu, reko` malo da ga otkopam...i dok sam se vracao opet pocne padati...e reko` neces :)

Mogu ga ja otkopati i otici sta mi treba ali treba onda posle naci mesto opet...tako da neka ga

2012_12_09_12_38_17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mene zeza je što mi baš slabo greje u kabini i brisači mi napolju mrznu i uhvati se sneg na njih i zaledi i ne mogu da obrišem ništa, već sam morao da stajem sa strane da skinem led sa njih, pa nastavio dalje... Moraću to grejanje da rešim što pre, mada mislim da mi greje za neku nijansu bolje nego juče..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste pokusali da nadjete lopatu da kupite juce i danas? E pa jbno ih NEMA, samo one metalne budjave a ni jedna prava za sneg! Cistim prilaz do kola metlom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...