Jump to content
FAS Goran
simon39300

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - vibracije prilikom kretanja

Recommended Posts

OK, hvala na brzom odgovoru, to ima smisla, a zasto se manifestuje tako, posle duzeg otvorenog puta, a po gradu ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz drustvo imam jedno pitanje.Imam stila coupe 1.9 jtd 59kw 2002 god  i kvacilo mi hvata nisko i trese mi kad krecem,da li ovaj model ima plivajuci zamajac??

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima plivajući zamajac. Simptomi koje si opisao ukazuju pre na loš set nego na zmajac.

Da li ti lupa i trese auto pri paljenju i gašenju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lupa,  tresao je ali su otisli donji nosaci  motora =menjaca ,kada sam zamenuo sad ne cima motor i manje trese ali ipak trese na zamajcu pise 24\02 valeo 01

Kazu kada je kvacilo nisko da je dobro e sad ne zanam sta da radim,

Da nije gornji nosac?kako proveriti?


Danas sam naso luft na pasteti da nije zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plivajući se maifestuje drugačije. Voziš drugom, ili trećeom, pusti gas i slušaj lupi li. Ako toliko jako lupi da osetiš na patosu dole, onda zamajac neće još dugo.

Međutim, ovo što trese pri kretanju je pre posledica istrošenog seta kvačila (kao što reče joshibeast).

Te nosače dole lako proveriš u bilo kom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je dugo mucilo jako nisko kvacilo i resio sam to sasvim slucajno, kada sam skinuo pedalu da bih podmazao osovinu koja nam svima skripi.

 

Unutar pedale ima plastika koja naleze na kuglu od cilindra kvacila. Ta plastika se skroz raspala i sama pedala je bila niza, nije mogla da pritisne cilindar do kraja. Tu sam nesto improvizovao oko te plastike i pedala se podigla na taman. I dalje je nisko, ali odvaja kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo, ali kvacilo je malo sirok pojam. 2 cilindra, druk lezaj, korpa, lamela i zamajac. Kod tebe lici na korpu ili kao da ve brzo neki cilindar da crkne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj sto  je zajebano samo na nije zamajac .Sutra cu da cackam da vidim sta je .Na menjacu sa gornje strane ima rupa na menjacu pa cu da mrdn em korpu ako ima lufta zamajac je u pitanju a videcu i cilindre da necuje i ta plastika na papucici.Hvala javim ako nesto nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam i ne znam sta sam nasao  :smoke:  cilindri kvacila su ok papuca kvacila nije u zvonu nemem cilindar kao sto ima jtd 115 ks nego na menjacu  e sad zamajac kada okrecem u smeru kazaljke na satu i kontra  mrda se oko 5-6mm i nosac ispod akumulatora malo mrda moracu kod majstora.A upalia se lamica za airbeg  moram na dijagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam i ne znam sta sam nasao :smoke: cilindri kvacila su ok papuca kvacila nije u zvonu nemem cilindar kao sto ima jtd 115 ks nego na menjacu e sad zamajac kada okrecem u smeru kazaljke na satu i kontra mrda se oko 5-6mm i nosac ispod akumulatora malo mrda moracu kod majstora.A upalia se lamica za airbeg moram na dijagnostiku

Čekaj, ti si skidao menjač i rasturao set sam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi trebalo kada je losa lamela da odvaja visoko?

 

Stilo to sam podešava. Hidraulično samoštelujuće kvačilo. Kod Stila zato nema takve ''ocene'' kvačila jer će do poslednjeg dana da hvata gde treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije jako,a kavi su tebi simptomi bili? na leru ne trese

Simptomi su i dan danas :D :D

Standardno, brunda unutra , trese zadnja tablica na leru.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skidao set nego ima kockasta rupa na zvonu menjaca tu se vidi korpa i mali deo zamajca 


 

Pa nije jako,a kavi su tebi simptomi bili? na leru ne trese

Simptomi su i dan danas :D :D
Standardno, brunda unutra , trese zadnja tablica na leru.. :D

 

Meni netrese na leru samo kada krecem u prvoj brzini


59kw nema hidro druk Nešo.

nema nema


 

Trazio sam i ne znam sta sam nasao :smoke: cilindri kvacila su ok papuca kvacila nije u zvonu nemem cilindar kao sto ima jtd 115 ks nego na menjacu e sad zamajac kada okrecem u smeru kazaljke na satu i kontra mrda se oko 5-6mm i nosac ispod akumulatora malo mrda moracu kod majstora.A upalia se lamica za airbeg moram na dijagnostiku

Čekaj, ti si skidao menjač i rasturao set sam?

 

Nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...