Jump to content
FAS Goran
Zof79

Stilo 1.9 JTD - poplavljen auto, šta raditi?

Recommended Posts

Ima li neko neku ciganku da me spasi muka :) molim da se niko ne uvredi na rasnoj ili nacionalnoj osnovi, ovo je samo sala!

Do sad oko 1500eur cca, prestao sam da racunam vise! U prevodu pola vrednosti koliko sam platio auto. Mislim da definitivno ide na prodaju na prolece, dacu ga koliko god bude neko davao...i uzecu ponovo Stilo, da se zna !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci doplatices jos pa ulagati posle u taj drugi stilo..... nisam sigiran koliko ti se to isplati s obzirom na kolicinu novih i repariranih delova ugradjenih jako skoro u tvoj auto. hm..... ne znam.... mozda razbijes maler....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad bi trebalo da sam ga razbio vec nekoliko puta ali nikako doterati maler do kraja! Znam da koji god bi eventualno uzeo ceka me ulaganje, ali muci me sto nemam vise poverenja u ovaj Stilo...evo u petak treba da idem za Podgoricu a muka me hvata jer nisam siguran u njega! Sredio sam juce remenicu radilice, sad lepo radi i ne cuje se nista neuobicajeno, ali ne mogu da se opustim nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako druze. Mozda si zamenom remenice otklonio poslednjeg gremlina. Ja se iskreno nadam da je tako. :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo gas slobodno, to je sve po svoj mogucoj logici! Mislim da remenica nije stradasla od poplave, nego joj je verovatno dosao kraj samoj po sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjena soferka, 12.570din (ujutro krenem na posao, ono cvet ko suncokret)...

Riknuo termostat u petak inace :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' vidi kad budes prodavao auto da povezem nekog drugara sa tibom pa se dogovorite... Salim se, uzeo bih ga ja da nije dizlo !

Jbt, pa to nov auto sada ! :unworthy:

p.s.

Ne zameri , samo se malo zezamo. Kad je vec dotle doslo ne prodaji !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavam da izdrzim, ali cifra skace i ne mogu vise da izdrzim finansijski. Pregazio sam vec odavno polovinu vrednosti auta...realno mogu da dobijem za njega sad mozda oko 2500eur, a ulozio sam od septembra vec preko 1500eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rado, ali skroz mi je glupo da auto kupujem zimi (a treba mi bas svakodnevno) i pod vremenskom tenzijom. Tad se uvek kupi neko **anje i prisedne coveku! Kako da probam auto zimi, kako da vidim ponasanje na putu kad se navezem brze u krivinu, kako koci po ledu ne zelim da probavam iskreno da kazem...sustina je da po snegu i ledu ne mozes probati auto ljudski. Takodje auto bude isprljan zimi pa ne mozes lepo videti da li je i koliko bio lupan. i tako jos neke stvari zbog kojih mi je muka da se zimi bacam u te akrobacije sa zamenom auta...

A da cu ga promeniti, verujem da hocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, nisam skontao, zamenio si šoferku i do ujutru je pukla i nova?

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Svaka tebi čast kad si i ovoliko izdržao, kroz šta si sve prošao ne mogu ni da zamislim,

ja bi puko odavno, našao bi neku liticu duboku, rekao mu "sretan put" i šutnuo ga...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice stakala .

Osiguranje je max 3000 din na oko 50000 din a eto tebi bi se vec isplatilo poprilicno.

Ne vozimo jugice ili kadete gde je soferka od 20 do 50 e pa tako predlazem svima da osiguraju stakla.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, a i ja to radim svake godine. Ranije je bilo bas povoljno, osiguravao sam za malo jace od 1000 din vise od vrednosti soferke sa zamenom. Sad su i oni izmenili politiku pa je i to otislo uvis. Zadnje 2 godine osiguravam u Dunavu, tu mi je bilo najracionalnije - u avgustu ove godine je bilo oko 2400 din na sumu od 38 000 din (bez ucesca u steti). DDOR NS ima interesantne ponude uz obavezno AO: Standard, Plus, Max paket. Npr. Plus za oko 3500 din nudi organizaciju i pokrice troskova slepanja i popravke manjeg kvara na vozilu na teritoriji Srbije, osiguranje vozaca i putnika, pokrice stete na vozilu usled prirodnih rizika (oluje, groma, grada), osiguranje stakla od loma.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, nisam skontao, zamenio si šoferku i do ujutru je pukla i nova?

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Svaka tebi čast kad si i ovoliko izdržao, kroz šta si sve prošao ne mogu ni da zamislim,

ja bi puko odavno, našao bi neku liticu duboku, rekao mu "sretan put" i šutnuo ga...

Prvo je pukla pa sam zamenio novom :) jednom zamenjena za sad!

Malo je falilo pre neki dan kad je poceo da se ponasa cudno, da izadjem, uzmem neku stanglu i svega ga izlupam na sred ulice (srecom bili zena i sin sa mnom pa sam iskulirao)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bre izgubio si veru u auto.... zato se ponasa cudno misli da ga ne volis vise

sva ta ``cudna ponasanja`` mogu da poteknu od vode u gorivu tako da vozi i nista ne diraj dok ne stane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da promenim emotivno ophodjenje prema autu :)

Ajd se ti opusti i vozi kad je prosek 1 kvar nedeljno! Da ne nabrajam sad, znate sve. Evo neki dan svratim u jednu radnju za delove, da uzmem samo brisace, kad me video moj serviser unutra samo je pitao sta je sad opet otislo??? Reko opusti se, samo brisace menjam...nije proslo 24h od tada, ode termostat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da preterujes,znas da sam pratio temu i trudio se da pomegnem savetima.Napio se vode tvojom krivicom naravno nenamerno ali je tako i 90 % problema vuce odatle a soferka je samo trebala da se osigura i gotovo!Vozi ga i uzivaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedi u nekog juga i provozaj, ili bilo koji auto iz vremena dok su bili kockasti, pa sedni u svog Stila posle da vidiš šta je avion. Biće sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...