Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

@Macvanin ja sam ti već rekao gde da pogledaš Stila :) Po meni je bolje da prvo vidiš auto koji je predstavljen već na forumu, pisao je dečko o njemu, možeš sve lepo da iščitaš šta se dešavalo sa kolima i šta je rađeno+ dobijaš ksenone i koliko sam shvatio letnje i zimske gume uz održavan i dobar Stilo. A verujem da te Terza ne bi zeznuo jer stvarno deluje kao ok dečko, mene nije u životu video, a hteo je da mi pokloni Osram Cool Blue koje vrede 20e jer njemu ne trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde mogu da vidim spisak motora koji nemaju plivajuci zamajac?

Imam priliku da uzmem c5,ali onaj od 90ks i covek kaze da nema plivajuci,mada vise bih voleo kada bih video neki spisak sa motorima koji ga nemaju.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za spisak motora zaista ne znam, ali 2.0hdi 90ks stvarno nema zamajac. Inače, napraviše ljudi babarogu za odrasle vozače dizela sa tim famoznim zamajcem. Čuo sam za šemu da je naručivan iz Italije za oko 250e preko jednog majstora, nisu verovatno ni skuplji oni iz Šapca sa test vozila, a ima i neka fora sa reparacijom zamajca, za to sam čuo tek pre par dana i to ne znam ni da li je istina, a kad ga jednom središ traje ti 200kkm. Mene je majstor plašio sa tim i rekao sam mu otvoreno, ako znam da ću biti miran 200 000 kilometara što se zamajca tiče posle zamene, naravno da ću ga zameniti ako crkne. Nemoj da te to odvraća od kola, ne odlazi zamajac tek tako na dobar dan, a i lako se proveri pri kupovini automobila da li je u dobrom stanju i bez skidanja menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,situacija je sledeca.Ima ovde covek,koji tako ponekad dovozi auta iz Nemacke,odnosno,on samo naruci a njegov prijatelj ga dotera.Sinoc sam bio kod njega,i covek mi kaze-meni dajes 200e da nadjem auto,i da sredi papire itd...a 500e ovom u nemackoj da ode da ga pogleda,otera u servis,i doveze do tvoje kuce.Sad me zanima,sta mislite,jel to puno?Nekoliko automobila je on ovde vec prodao,i zaista niko nije imao problema.On meni garantuje za potpunu ispravnost auta.Rekao mi je da gledam na mobile.de,ako mi se neki svidi on nazove coveka,on ode pogleda,javi kakva je situacija,da li je kao na slici,vozi ga u servis na pregled,i ako jeste doterava ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže zašto toliko sebi komplikuješ život? :laughing: isto sam i ja radio i ne isplati se gubiti toliko vreme. Pogledao sam bukvalno svaki mogući CR dizel od 1.3 do 3.5 kubikaže, pročitao ko zna koliko o njima i svelo se na sledeće-ako imaš pare za noviji uzmi mjt, a ako hoćeš malo jeftniiji i stariji-jtd. Imao sam ja sve dileme kao i ti, od zamajca, do sijalica na Stilu, preko potrošnje, letvi volana, turbine, generalnih i ostalog i na kraju se svelo samo na to da nađem dobar jtd i uzmem ga, nebitno bio on Punto,Stilo, 147 ili nešto četvrto. Lepo idi na plac neki, nađi dobar auto, proveri ga i kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,situacija je sledeca.Ima ovde covek,koji tako ponekad dovozi auta iz Nemacke,odnosno,on samo naruci a njegov prijatelj ga dotera.Sinoc sam bio kod njega,i covek mi kaze-meni dajes 200e da nadjem auto,i da sredi papire itd...a 500e ovom u nemackoj da ode da ga pogleda,otera u servis,i doveze do tvoje kuce.

Ta priča može da ima i ovakav epilotg:

Daš mu pare i ode on pa se javi iz nemačke:

Ej znaš taj auto neije baš... , ustvari lep je na oko ali loše ide i nekako čudno radi motor,

ali ima jedan baš dobar ovde pored malo izgreban ali perfektan pa šta da radim? Bolje da doteram ovog drugog.

I tako se ti složiš i on dotera tog drugog za iste pare, a ono polupani leš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E u tome je stvar.On meni tvrdi da nikad u zivotu nije doterao auto sa nekom manom,i da kupuje iskljucivo od svaba,ne od turaka,kojih kako kaze ima na svakom koraku.Licno sam se uverio u stanje jednog 307 karavana hdi,2004g sa 197 000km,kog on sada vozi.Na oko je stvarno lep,za dalje ne znam :p

Posto je blizu mene,kaze nece da dozvoli sebi da ga neko ogovara,i da mu didje kuci da mu ebe mamu.Zbog toga se uvek trudi da nadje dobar auto.

Sad ne znam,da li je to prica,koju pricaju i ostali ljudi koji dovoze auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece Dovla, ne bih mogao ni ja da uzmem auto a da ga ne vidim, po meni to ispada kao da ti nije bitno sta ce ko da dotera. To ne mora da bude nikakva prevara, ali i moze na vise nacina.

Prvo taj gore sto ti gleda auto ce skinuti vlasniku jos par stotina eura a da ti i ne znas, ovome sto dajes 200e on nema veze sa autom nikakve i od svega pere ruke u startu, ne vidim sta ce ti on u celoj prici. Uvek mozes i sam da nadjes nekog preko da ti dotera auto.

Trece, ko ce cariniti auto? Mnogo je bitno kakvi se papiri spremaju za auto, jer moze ici regularnim putem (to je kada ti carina izadje mnooogo) ili neregularnim kao ovi sa placeva sto rade....

Granice su otvorene, sedaj na nesto i kod nekog svog preko, izaberi auto, doteraj sam, skuplje ce ti izaci nego ovi ovde nekih 500e sigurno, ali je tvoj, ti si ga birao, carinio, dovezao itd., kada te vec interesuje ta varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam ja trebao da kupim Punta, lik koji dovozi aute mi je rekao da dovozi 5 auta i da ima Punta,, garantovao mi je da je dobar i da do 10.000km svaki problem koji budem imao da se njemu obratim, evo već 35.000km sam prešao, samo ulje mu menjam, nikakav problem da čuknem u drvo, ide isto kao od prvog dana kada sam ga uzeo.. Kada mi je pomenuo da ima Punta, bio sam spreman da mu dam kaparu, on to nije hteo, rekao mi je dok se auto ne ocarini i dok ga ne vidiš lično i ne probaš, neću da uzimam nikakve pare... Isti lik je tamo naleteo na lika koga poznaje i uzimao par auta od njega i dovezao par tura auta, sve po 5 komada i dao mu za neki golf 4 kintu unapred i više nije nikad čuo za tog lika, zavrnuo ga je za oko 3 soma.. Iskreno ne bih nikada nikome davao pare unapred ni za šta, dok ne vidim i ne probam, nikome nikakve pare....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice stila, samo otvorite tehnicki deo i videcete teme i broj postova u njima, sto znaci da su ocajni. Jos ne znam nikog ko moze da kaze da se usrecio sa Stilom a mnogi ovde su imali takve probleme da su ga poklanjali za smesne pare. Sigurno za 3500 ne moze da se kupi dobar stilo, pogotovo ne na placevima a za te pare moze da cucne neka alfa restajling...156 ili 147 koji su daleko ispred stila sto se tice same pouzdanosti.

P.S Da stilo valja, Fiat ne bi raskrstio sa tim nesrecnim imenom i vratio Brava!!!

Sad ocekujem da krenu vlasnici stila da se javljaju i da me pljuju, al sta da vam kazem... zeznuli ste se i ja vam nisam kriv :p:harhar::laughing:

A Bravo je inace na platformi Stila

Isto vesanje ap cak i motori 1,9.

Sta je tu lose?

Pogledaj moje postove oko cega sam se zalio i sta sam menjao na autu koji je 2004 godiste.

Svako hvali svoga konja.

Sledeci auto ce da bude Bravo na platformi Stila sa motorom 1,9 120 hp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mazohista. Posle jednog Stila kupio sam još jednog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,situacija je sledeca.Mog kuma najbolji drugar,drzi servis i prodaju auta u Sm.Danas sam isao,ima jedan Stilo 2004g,1.6 presao 180 000km,registrovan do aprila.Za njega trazi 3200.Ali taj auto nije on uvezao vec prodaje od jednog coveka,koji je nekoliko godina vozio tog stila,i sad hoce da ga proda pa ga dao njemu da ga lakse proda.Na tom Stilu,na zadnjem braniku,farba je na jednom mestu pocela da se ljusti,i to bas ispod zadnjeg svetla,jedva se primeti.Da li je to znak da je farban na tom mestu?

I druga opcija koju mi on preporucuje.Opel Astru G 1.4 i 1.6,iz Svice,sva dokumentacija,provera naravno,mada uopste ne sumnjam u to da je sve legalno.Presle su- jedna 167 000,a druga 174 000.Auto je fantasticno ocuvan,ima po neka sitna ogrebotinica,jedva se vidi kad se pridje autu.

Sta mislite o ovim astrama sa ovim motorimaKoje su mane ovih Astri.I da obe su 2001g,ali su u strasno dobrom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svajcarac je po meni najbolji auto! Meni se licno te astre ne svidjaju jer su nevidjeno spore, trose ulje fabricki, a bogami kad se malo nagaze i gorivo dosta. Unutra su mi nevidjeno bedne, nekako proste i zastarele...Stilo je po meni mnogo lepsi i savremeniji auto i atraktivniji ukoliko je verzija sa 3 vrata.

Astre su generalno dobri automobili, mislim ne kvare se i nisu skupi delovi, ostalo je sve licni ukus, a za stila imas ovde na forumu bukvalno sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji motor? Npr 1.4 koji ja imam troši dosta u odnosu na Stila jtd, ali ne i u odnosu na svoju klasu gde je možda i jedan od jačih motora(90ks). Što se potrošnje tiče može lagano da bude oko 5,5l na otvorenom ako nemaš tešku nogu i ne voziš preko 100km/h(čini mi se da je fabrični 90km/h 4,9, 110km/h 5,5l i posle ide u beskonačnost :laughing: ). A ulje uopšte ne pije mnogo kad je ne pritisneš, meni pola litre do litar na 1500km kada je baš gažena nemilosrdno na autoputu.

I mi te toliko ubeđivali za Stila i sad si se sam ubedio :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko Stila sam do sada pogledao i to su sve lesevi.Sada sam naisao na dve Astre,iz Svjacarske,odlicno ocuvane,ali koliko vidim i lepo trose.Sa druge strane,naletim i na onog Stila,ali ima motor od 105ks,i onom zajebancijom sa farbom.Nisam pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nešto ne sviđa taj Stilo. Možda su samo u pitanju fotke, al deluje mi sav nekako šućmurast. Zar ne bi trebalo da verzije sa, uslovno rečeno, slabijom opremom (bez naslona za ruke, plišanih sedišta, digitalne klime...) imaju crne lajsne na branicima i bokovima? Hauba mu baš ne leži najbolje (jasno se vidi da prelazi preko levog fara), a čini mi se i da mu je volan ošmirglan za dosta više nego navedenih 156.000 km. Opet, to sve ne mora ništa da znači ako je auto u stvarno dobrom stanju mehanički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da je auto mehanički zdrav i da neće da te ostavi na putu i da posle izvesnog vremena počne da baguje, to što je udaren i što se skinula farba sve može vremenom sa viškom para i vremena da dođe na svoje, realno teško se nađe polovan auto 5-10 godina star, a da je kao nov, to baš treba da te potera sreća.. Ako ti nije toliko hitno, zimi često iskrsne dobar auto za malo param, najbitnije kod kupovine auta je da imaš pare i da budeš na pravom mestu u pravo vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta reci , nisam procitao svaki post na svih pet strana, onako nasumicno....

moj glas za Stila 1.9 JTD, 3v/5v ili MW, zavisi od ukusa ili potreba , ko sto rece neko mozda koleginici zatreba prevoz za "ves masinu" ili Libru 1.9 JTD (samo ne karavan) ili alfu 147 1.9 JTD...

ja sam imao stila do pre mesec dana presao oko 30.000, uradjen veliki servis kada je uzet, i trap...sta znam, lepo ide, mala potrosnja, za te pare ...ja sam mog 2002 dao za 3000 E

e sada te Astre, tast mi ih jedno vreme uvozio, klada su one bile po 5-6.000 E, raznih modela i motora...nijedna nije isla nesto posebno, pa cak ni 1.8b neka sport verzija, naspram Stila 1.9 JTD

a druga stvar (neki moj utisak) mnogo manje mesta u kabini i skuceniji prostor....

drugar je pre par meseci uzeo 2002 1.9 JTD libry karavan, bila izgrebana sa jedne strane, za 2200E, to malo sredio i dubinsko i eno je libra u fulu nikakvih problema...

nezgodno je i davati savete i biti savetovan u ovakvim situacijama i trzistem punim svega i svacega

ja sam pre tri nedelje uzeo Brava 2007 1,9Mjet, svasta sam gledao i svasta pomisljao, Brava prvo nisam ni gledao, vec Peugeot 407 2.0 HDI ili Opel Vectra 1.9 CDTI, ASTRA H , Octavia 1.9 TDI, Alfa 159...

svasta su mi ljudi pricali, za jedan auto (model) sve najbolje i sve najgore, tako da tu dosta ima i individualnog opredeljenja...ljudi koji voze Pezoa govorili su mi da necu pogresiti, drugi opet da je to haos od auta, odrzavanje, kvarovi itd...i tako skoro sa svakim....na kraju sam slucajno poceo da gledam i Bravo-a i posle par dana uzeo ovog mog...

ja bih sada na tvom mestu uzeo ili Stila ili Alfu 147 ali samo sa 5v

uuu, bice jedna Alfa na prodaju na prolece verovatno od drugara, u fulu je , ubacen sestostepeni menjac, koza..full oprema i full stanje...

samo je bitno da ako ti auto nije hitan ili ako imas nesto da se posluzis, da ne zuris i trazis i pratis ponudu, naicice nesto dobro...samo kako god da bude prikaci na komp, km u motoru i slicne stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam temu Stilo vs Astra,i definitivno su tu negde po svemu,osim motorima.Svaki auto posle juga,bice kao da vozim neki novi BMW :D

E sad,sta milsite o ford fokusu 1.8tddi?

Znam da sam naporan,ali sta cu,ne kupuje se auto svake godine,necu da pogresim.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ne vidis da je astra pa i fokus (1) za 2 klase ruzniji i stariji od stila ili alfe. Fokus se ne da komentarisati-jeste drugaciji samim tim il ga volite ili mrzite, ali astra brate kad sednem u nju iz mog stila, kao da sam u golfa 2 seo.

mada, o ukusima....

kod italijana moderne povrsine, moderni materijali, uz malo srece gomila gedzeta, samo probaj da nadjes auto koji je sto bolje odrzavan i obavezno kada se dogovoris sa prodavcem, pre kesha prvo na dijagnostiku, mehanicarski pregled i pregled trapa, ako je tu sve ok, mozes mu slobodno dati 100€ da ga castis B-) jer tu se stedi ogromna kolicina novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moj ortak fokusa tddi. To je mrcina koja nikad nije isla kako treba.. Dosta kvarova i za sve su mu rekli da im je boljka.. Astra jeste dosta tvrdja od Stila.. Ja sam se isto dvoumio izmedju g astre i stila.. Moje je misljenje da ces pre naci dobrog stila nego dobru astru. Ja sam jurio 1.8 i hteo sam plindzu da ugradim... Sada se nijednog trenutka ne kajem sto sam uzeo stila jtd.. rolling, drifting vec tri godine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fokus jedino sto ima najbolju "voznju" u klasi, inace nipocemu nije bolji ni od astra ni od stila. O tddi motorima i nekomentarisem cak, nisu po meni vreni toga, to je onaj stari los ford. Ako hoces fokus, gledaj tdci motore po mogucstvu 85kw, njih dosta hvale i traze se. Normalno, kao i kod vecine, veliki problem imaju sa pumpom goriva i diznama, ali ne crkava ni to svaki dan. Prosecna cena tog fokusa ti je ista sa cenom puntica 5vrata, pa ti vidi... Ako gledas dizel, od Jtd-a i Mjtd-a trenutno nepostoji bolji i zahvalniji motor na trzistu, koliko god ti ovo cudno ili smesno zvucalo. Pezo hdi 90ks, i Mecka cdi sa 110 i 130ks i vise nemas dobre i pouzdane dizele na trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...