Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

Rovere niko ne pominje. Sve je obrađeno osim Rovera. Ortak se nekad interesovao za 75 sa BMW dizelom, lep auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdci motor je ekstra, nema problem sa pumpom ni diznama ali samo ako se ugradjuje originalni filter goriva koji ima u grand motorsu i kosta oko 70€ B-)

ostali potrosni materijal kosta prosecno tj priblizno drugim modelima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam vise ubedjen da je Stilo najbolji izbor :D Nego,na koliko km obicno ode plivajuci?Ili nema pravila?Od cega zavisi kada ce da rikne?I jel moze nekako da se proveri njegovo stanje?

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko trpi opterećenje. Ako stalno daješ pun gas pa posle naglo puštaš da bi kočio, mučiš kvačilo i forsiraš stalno kola, verovatno neće dugo izdržati. Sa mirnom nogom i normalnim vozačem obično dosta pređu. Ako ne lupa na kolima kad ga uzimaš, računaj da imaš 50kkm dok crkne :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

One divljake na zapadu izdrzi ladno preko 100hkm. Stanje moze da se proveri, ali ako racunas da cuvas auto nekih 5godina verovatno ce te snaci taj trosak do tada. Kako su cene pocele da padaju kroz zadnje 2-3god to ce tada biti jeftinije od seta kvacila...To ti nista nemenja sto je stilo u pitanju, jer svi drugi automobili dizeli takodje imaju plivajuci, sem 2.0hdi od 90ks..

Ma ja ti lepo pricam da je za tebe Punto Mjt sa 5vrata, pa to cudo nema cak ni zupcasti kajs, i kod tebe bi trosio jedva 5l, ali tvoja volja...

@Ivan

Rover 75, 2.0crdi...Po meni prelep auto, a enterijer osatavlja bez daha, preslikan Jaguar, ali jos uvek nije u njegovom budzetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako,danas sam ceo dan citao, i citao i zakljucio sam da je Stilo bas po meri za mene i moju porodicu.Zamislite tatu,brata i mene u puntu,nas trojica 185-187 i po 90-95kg...jbg...i jos mama,ali ona nije ni blizu nama,al opet...ipak je Stilo bolji sa prostorom.

Ne bih voleo neki veci kvar u prvih godinu dana,dok ne dobijem posao(nadam se)...idem sutra do coveka,da vidimo jel moze nesto iz Svajcarske da se dotera.Mislim da su tamo auta ok,al videcemo prvo dal moze nesto da se nadje...ako ne,onda nemam pojma sta cu :D

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pocetku pokusah da pomognem oko JTD i HDI koje i sam dosta dugo vozim. Ali vec i od pre Rovera :laughing: (znam Ivanceta), ova tema polako prerasta u spr*nju, koliko vidim:

Posle dileme izmedju alfe 147,156 i Stila izbor je pao na Stila.

Drugar je uzeo C5 2002g,2.0hdi za 2900e,i ja sam se odusevio.

Ima i Ford Mondeo 2002-2003g za te pare.

Takodje vidim da ima Pezo 307 i jos nekoliko modela.

Sta bi moglo za te pare,moze i dizel i benzin.

Takodje sta milsite za lagunu,vektru c?

Fabia i oktavia ne dolaze u obzir.

Hej,sta mislite o mazdi 3?

Ako bih nasao Mondea,sa pravom kilometrazom sa TDCi motorom,i dobro ocuvanog sta bi onda bilo bolje uzeti.

Ma ne jurim ja Mondea,samo se raspitujem :)

Lepa Libra,kako spolja tako i iznutra

Mislim da cu da vijam Stila,ili eventualno Punta sa jtd motorom, ako nista ne nadjem.

Jesi li imao iskustva sa C5 2002-2003g sa 2.0hdi 110ks?

A sto se tice xsare,ne svidja mi se

Prilicno sam se bio zagrejao za Astru,medjutim vidim da dosta trosi,a bogami i ulja.

E sad,sta milsite o ford fokusu 1.8tddi?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako smo krenuli, ima 70% vozila koja mogu u Srbiji da se nađu da preispitamo. Prvo smo svi ubeđivali čoveka da uzme Stila, pa mu bio loš, sad mu je baš dobar, a mi ga ubeđujemo da ne uzme :laughing: Ja bih u ovakvoj situaciji otišao na autoplac kod mnogo strpljivog čoveka, uzeo po redu 10 kola da probam, nebitno koje gorivo koriste i koji mi najviše legne uzeo, uvek će biti ljudi kome će neki auto biti savršen,a drugima go*no i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj covek radi neku anketu 100posto.

:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli smo da stavimo i Poll (iliti glasanje, anketu) u temu ?

Koliko maximalno opcija moze da se doda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, pravim anketu :smoke: Ljudi,shvatite me,imamo juga 88`g,i nikad drugi auto nismo vozili.Sa parama kojim raspolazemo ne mozemo da biramo ne znam sta.Ni ja vise ne znam sta da radim,nisam poznavalac automobila,samo citam sta drugi govore...mislim da nisam jedini u nasoj zemlji...

Da se vratim na temu.Danas sam bio kod coveka,koji doterava auta iz Svajcarske i on mi kaze-Stila tesko mogu naci,malo ih ima tamo,uopste FIATA slabo ima.E sad,ja mu verujem posto je dobar sa mojima,a keva ga zna od malena,i covek je iskren sa nama.Ponudio mi je Astru G,1.6 2001 sa automatskim menjacem za 2500e.Znaci tacno koliko je njega izasla sa carinom itd...on je licno dovezao iz Svice,i presla je pravih 147 000km.Fantasticno je ocuvana,zaista.Imala je ogrebotinu na desnim vratima,i manju na braniku,ali je to odradjeno.Naravno,svaka provera je moguca.

Iskreno Vas pitam,bez imalo zajebancije sta mislte za ovaj menjac? On mi tvrdi da je mogu voziti jos barem 150 000km,i da on nece praviti nikakave probleme,ako ga redovno odrzavam.Po meni cena je ok.

Limarija je u odlicnom stanju,bas je auto fantasticno odrzavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je matora ... Moj savet ti je ako je budes uzimao da ugradis plin jer ona stvarno ume dosta da cucla goriva... (grad min 10 l) Inace fabricki ti motori zderu i ulje. Sasvim normalno posrcu 1 l ulja na 2-3000km... poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel nikad nije imao nesto pouzdane a. menjace. Ako ti je sada pao automatik napamet, od Bmw- nema bolji. Uzmi GOLFA SDI sa 5vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi pao napamet,vec imam ponudu,pa pitam kakav je.Moram svaku ponudu da razmotrim.Nikada nisam bio zainteresovan za aut.menjace,al reko da pitam,mozda i valjaju.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv automatika, imao sam nekada, sada bas naprotiv. Medjutim smatram da stp je starije generacije menjac-to gore! Imas druga 2 foruma o opelima, pa se raspitaj i tamo. Clan sam jednog od foruma i nikada nisam cuo ni jednu lepu o opelovim automatskim menjacima, mada sam vec proglasen za opel hatera tako da.... bolje da cutim.

uz to bato 147000 za 12 god?! Pa to je 12250km godisnje eeej!

pa ja vise predjem sto imam i skuter i stekam se za gorivo:-P

verovatno ga je baba kupila pa je zato automatik i baba ga vozila mazila i pazila eto vec 12godina i bas ga eto u srbiji i to tebi pred nosom!

posto znam koliko vam znaci i nov auto i taj novac, dobro obratite paznju na cene odrzavanja auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovao sam se na jedan opel forum,cekam odgovor.Nego sad citam da imaju problema sa korozijom,to me brine.

Mislio sam da cu imati 3500e na raspolaganju,medjutim,izgleda da cu imati oko 3000 :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Definitivno,Stilo i Astra su jedini kandidati.Ali znam da Stila ne mogu naci za te pare(2004 godiste).Tako da sam zbog toga uzeo Astru u obzir,i jos ovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...