Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Pa i narkomane kad skidaju sa heroina navlace na metadon...ili pusis ili ne pusis...jedino ako ostavljate duvan da bi presli na ulje... :))) i onda se hvalite kako ne pusite po par godina ali zato ne ispustate penkalo iz ruke... :p


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ulazio u raspravu vec cu samo parafrazirati neke pametnije ljude od mene. Elem neko je rekao "ako svi isto misle, to znaci da niko ne misli dovoljno" Dobro je sto imamo razlicita misljenja s tim sto svako od nas ima pravo da to misljenje jednoga dana i promeni..

 

A sada odoh da povucem par dimova jer sam nervozan, zavrsio se godisnji odmor i sutra pocinjem da radim.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pusio 2 kutije dnevno ali nikad nisam pusio u svom stanu ni ja ni zena niti sam davao bilo kome da pusi kod mene u stanu, ne zbog toga da mi stan ne bi smrdeo na pljuge nego jednostavno zbog svoje dece, izadjem na terasu i popusim cigaretu. Isto tako i u kolima kod mene u autu nije zapaljena ni jedna cigareta.

Nikada nisam pusio u stanu kod ljudi koji ne puse iako su znali da pusim i davali mi pikslu jednostavno takav sam za toliko sam mogao da ispostujem ljude, ako i zaginem duze opet izadjem na terasu da ispalim. Cak i kada sam presao na elektronsku isto sam se ponasao, zasto bih neko u zatvorem prostoru udisao paru koju ja ispustam elektronskom cigaretom iako korisnici iste propagiraju kao zdravo pusenje :laughing: niko nije duzan da udise bilo sta u zatvorenom prostoru zarad necijeg zadovoljstva.

Ja mogu da kazem da sam srecan cigarete ne kupujem niti ih konzumiram, ali se ne libim jednom u mesec dana da od kolege uzmem jednu umotamn virdziniju ili da kupim na trafici jedan cigarilos.

Elektronsku cigaretu koristim i dan danas jednostavno mi dodje nekad uz kafu to je merak, imam jednu bateriju i jedan CC klir koji koristim duze od godinu dana malo koristim pa traje.

Iako se mogu smatrati i dalje korisnikom e cigarete opet mi je ne shvatljivo da neko to u bolnici koristi. Podrzavam potpuno uvodjenje kao zabranu koriscenja na javnom mestu isto kao i za duvan. Jednostavno pojedini korisnici elektronskih cigareta daju sebi mnogo za pravo.

Razmisljao sam da kupim jedan mod kao sto ima chikavili :laughing: ako bih bio rad da odemo negde na kafu i da ga vidim uzivo kako izgleda :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je to samo subjektivan utisak, ali elektronska cigareta ne smeta nepušačima koliko obična. Meni, kao nepušaču (čak i pasivno sam sve manje pušač, jer u okolini sve manje ima pušača) elektronska cigareta ne smeta, a obične sve teže podnosim.

Druga je stvar ako se i dalje pasivno udišu neki otrovi. Ne znam koja tehnologija je u pitanju, ali valjda se u atmosferu ispušta uglavnom vodena para uz minimalnu količinu štetnih materija. Takođe, obična cigareta i kad se ne puši, a zapaljena je, smeta nepušačima, dok elektronska ne.

Iz mog nekog ugla, kome smeta duvanski dim u principu, elektronska cigareta je daleko bolje rešenje, jer su pušači retko uljudni kao Sharance. Većina više ceni svoju naviku nego svoju rođenu decu i prijatelje. Ajd' što najviše puše ovi koji najmanje imaju, nego što neprekidno imaju zapaljenu cigaretu u rukama. Kakav je to život???

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja najstarija cerka je alergicna na duvan, alergija je vrlo jaka tako da i najmanja kolicina dima kod nje izaziva burne reakcije. Imao sam i epizoda hitnog odlaska u Tirsovu nakon nekih dogadjanja kod mene. Znali su ljudi da je alergicna ali svi su pusili, ona fora otvori prozor da se luftira. Imao sam silnih problema sa ljudima iz moje okoline da im objasnim da ne smeju da puse pored nje, pusaci su mnogo gadan narod.. Kao Sharanche tako ni ja nikada nisam pusio u kuci i kolima vec iskljucivo na terasi. Kada sam presao na e cigaretu "pario" sam pored nje par puta pa cak i u kolima da bih testirao da li joj smeta. Nikada nije imala ni najmanju reakciju na e cigaretu. Dosao sam do zakljucka da nije nikotin taj koji joj izaziva alergije vec neki drugi otrov iz cigarete. Isti je slucaj samnom, nisam ja ostavio cigarete zato sto sam se plasio bolesti vec iskljucivo iz razloga jer sam se poceo da oboljevam..Hronicne upale sinusa, hronicne upale grla. spaljena sluzokoza usta i grla, otezano disanje i gastritis..Od svih obolenja ostao mi je povremen gastritis ali vise je vezan za moj temperament nego za cigarete. Nemam vise upale sinusa ni upale grla..Ocigledno je i meni neko alergent izazivao jake probleme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja bih ti dobronamerno savetovao da prestaneš da pušiš i da ne kupuješ e cig, ako se upistiš nešto ozbiljnije sa e cig postaćeš još gori zavisnik.

 

Nisi u pravu. To je subjektivna stvar.

Doduse, slazem se da je bolje prestati u potpunosti, sto je i logicno.

 

Pa ako ti je normalno da neko u zatvorenoj prostoriji puši ulje sa hemijskim nikotinom

 

Tri greske u jednoj tako kratkoj recenici:

Prvo - e-cigareta se ne pusi, nego pari, posto ne postoji proces sagorevanja vec isparavanja

Drugo - nije nikakvo ulje u pitanju

Trece - nije hemijski nikotin, posto ne postoji hemijski nikotin, vec prirodni izvucen iz duvana

 

Kod elektronske cigarete NE POSTOJI pasivno pusenje, odnosno ne smetaju okolini!

 

Doduse i ovde moram da se slozim da ni ja nikada ne bih koristio u bolnickoj sobi cisto iz pristojnosti. 

 

 

 

Al' jedna stvar mi nikako nije jasna - odakle kod bokija izrazena tolika odbojnost prema e-cigareti?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavili danas sam poručio Joyetech eVod u crnoj varijanti i vapeonly bcc mega. Stiže za 10-ak dana tako da možemo da ukrstimo mačeve :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupili cc i ego t pass od 650 mah! ja sam prezadovoljna! baterija mi traje ceo dan bez problema kao i jedan klir napunjen do cca 2ml. Ništa nigde ne curi i mogu da se pohvalim da od petka nisam zapalila analognu! Sad još malo da eksperimentišem sa aromama, mada mi je odlična kombinacija 1,6 ml cigar i 0,4 ml cuban :) naravno najjače koncentracije nikotina, bar za sad. planiram da to postepeno smanjujem dok ne izbacim skroz :)

hvala svima na info!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan dodje komso sa umbrellom. Ne smrdi. Pario pored mene i ne oseti se nista.

Daje meni da probam. Nisam smeo. Mozda bi mi se svidelo :D (ne pusim vec nekoliko godina).

 

Sharance, tebi svaka cast kad mozes da ispalis jedan cigarilos u xx dana.

Nema svako istu toleranciju ka "drogama". Meni je bilo dovoljno da 5min boravim u prostoriji sa isparenjima farbe, razredjivaca, mar****ne i da mi bude bas veselo :D Neko bude citav dan i -- nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daje meni da probam. Nisam smeo. Mozda bi mi se svidelo :D (ne pusim vec nekoliko godina).

 

U tom slucaju nemoj ni da probas. Ako vec ne pusis, ne treba ti to nikako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom treba, poklanjam tri glavudže za 2.4CC, naravno neotpakovane. Dobio sam ih na poklon, ne znam da li su 2,2 ili 2,5 oma, ali sigurno nisu 1,8, pa su mi previše slabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmišljam već 5 dana o ovim e-cigarama ,pošto sam nadrljao i škripim kao Golf :) ,čitam temu i do pola sam stigao i sad mi ništa nije jasno ,kad vidim kakva tu oprema postoji pa punjenja pa filteri .....u totalnom sam haosu.Pitanje,koliko meni kao pušaču koji puši sigurno 15tak god. treba para da kupim tu e-cigaru i ta punjenja , ta i ta je dobra i košta toliko ? p.s. aj da kažemo da pušim u zadnje vreme manje od jedne paklice denevno

Hvala vam unapred dobri ljudi znam kako nam je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matdjo:

 

Sta bih ja tebi preporucio iz licnog i iskustva mnogih ljudi koje znam - kupis lepo 2 ego baterije (ako provodis mnogo vremena pored kompa, uzmes jednu ego USB passthrough) i uzmes neki kliromizer sa izmenjivim glavama i jedan set rezervnih glava. Medju njima su najpopularniji CE4 (1.6ml), CC 2.4 (2.4ml) ili Evod BCC (1.6ml). To sve bi trebalo da kosta do 60€ (ovo uzmi sa rezervom posto ne znam tacne cene)

 

Sto se tecnosti tice, za pocetak nemoj da kupujes vece kolicine od 10ml posto ne znas ni koja ce ti odgovarati aroma ni jacina. Kada to otkrijes, posle kupujes opusteno. Sto se jacine tice, najcesce ljudi pocinju sa 18mg/ml nikotina sto je priblizne jacine srednje jakim cigaretama. Oni koji su pusili light, obicno uzmu 12mg/ml, oni sto su pusili mnogo i jako, ti krenu sa 24mg/ml. Za pocetak probaj sa duvanskim aromama, ali budi svestan da to veze nema sa klasicnim cigaretama ;) Bocica od 10ml tecnosti kosta oko 400 dinara, a koliko ce da traje zavisi od coveka do coveka. Meni je u pocetku trajala skoro 7 dana, a sad oko 3.

 

Najbitnije je da u pocetku budes uporan i das im sansu. Kada se naviknes, postace ti bolje od pljuga :D

 

I kao i do sada, preporucujem uclanjenje na ovaj forum na kome ima mnogo informacija i mnogo ljudi dobre volje da pomognu i upute: http://www.e-cigserbia.com/

 

Za one koje interesuje ekonomska isplativost, evo usput da prenesem i moju racunicu za prethodnih godinu ipo dana parilackog staza

- Za ovih godinu ipo dana, na pljuge bih potrosio oko 180.000 dinara (a mozda i jace - pusio sam Marlboro/Dunhill)
- Za ovih godinu ipo dana sam u proseku pario do 3.5ml dnevno (prosek je i manji, ali uzecemo ovu vrednost) sto je oko 1900ml. Ako uzmemo da je 30ml joyetech tecnosti oko 1000 dinara, to je oko 64.000 diinara.
Zanemaricu cinjenicu da sam uglavnom trosio tecnosti iz "domace radinosti" koja je osetno jeftinija... te tako dolazimo do razlike od 116.000 dinara za godinu ipo dana!!!

Od toga oduzmemo opremu koju sam kupio za ovo vreme, a koja uopste nije skromna - po nekoj mojoj racunici, ne vise od 350€, ali nek bude i 400.

Znaci, po najgorem mogucem scenariu, ja sam za ovih godinu ipo dana ustedeo bar negde oko 70.000 dinara (u realnosti je to jos i vise), sto je na godisnjem nivou jedan bruka dobar smart phone ili letovanje u grckoj sa avionskim prevozom.


Ekonomija parenja je jako subjektivna i rastegljiva stvar, ali sudeci po svom iskustvu, garantujem da ce vecini parilaca biti i vise nego ekonomski isplativa iako u prvom trenutku ne deluje tako (koliko sam samo puta cuo "Pa to uopste nije jeftino").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Chikavili da nije bilo ove teme ladno bih kupio u apoteci prvu koju vidim e-cigaru , ovako sam ukapirao šta je šta, ne vredi cigare me baš ubijaju i krajnje je vreme da nešto uradim, hvala još jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juce ujutro postadoh i ja vaper! Uzeo sam ego 1100 bateriju i CC 2,4 kliromizer i jednu bocicu dekang-a usa mix 16mg. Za sada mi je skroz dobro, samo se nadam da ce tako i ostati. Nemam potrebu i ne zelim da ostavim cigarete, volim da pusim, tako da se nadam da ce mi ova nova zanimacija biti prava zamena za pusenje klasicnih cigara. Najveci razlog prelaska na e cigaretu je finansijski faktor, jer sam trosio 12.000 dinara mesecno na obicne cigare! Jos uvek nisam skapirao sta su atomizeri, kliromizeri i ostale za.....cije, ali mlad sam jos (mislim mlad vaper), pa se nadam da cu skapirati! Dosta mi je pomoglo chikavili-jevo pisanje i e-cigserbia forum i svima koji razmisljaju o prelasku na e cigaretu bih preporucio da posete i da se uclane na e-cigserbia forum. Veliki pozdrav od novog vapera :smoke: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budalastina, placeni tekst koji se samo delimicno oslanja na neke cinjenice i to izvucene iz konteksta. Inace, tekst je samo prevod sa jednog stranog sajta.

 

"Naučnici Univerziteta u Njujorku" - kog konkretno univerziteta? koji konkretni naucnici? gde je to dokumentovano?

Dr Dipak Saksena jeste to sto se navodi u tekstu, ali nema nikakve veze sa Univerzitetom u Nju Jorku (kao sto se navodi u originalnom tekstu odakle je b92 preuzeo), vec u Dzaipuru (Radzastan).

 

Svi rezultati istrazivanja o toksicnosti namirnica i ostalog sto nam se prodaje, moraju da budu javni i svima dostupni.

 

Jos uvek ne postoji ni najmanji zvanican dokaz o tome da su e-cigarete toksicne, a najveca besmislica je da su toksicnije od klasicnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina pocele da mi smetaju cigarete (Previse kasljem i primetim da imam slabije  kondicije ......) i ja prestao da pusim posle 15godina prosecno pakla dnevno.. Prosto i jednostavno. Kakve elektronske cigarete kakva cuda m...da. Lepo prestanes da pusis i tacka. Kajem se sto sam uopste i pocinjao uopste da pusim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, najbolja opcija je prestanak pusenja!

 

Ali ovde pricamo o alternativi pusenju koja je manje stetna, za one koji ne zele ili ne mogu da prestanu.

Ja nisam imao ni nameru ni zelju da prestanem sa pusenjem posto sam uzivao u tome i pri tom nisam imao zdravstvenih problema. Za mene je prelazak na elektronsku bio sjajan potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svaka ti je zlatna! Ni ja nemam nameru ni zelju da prestanem sa pusenjem, jer volim i uzivam u cigaretama. Posle 20 godina pusackog staza i 2 pakle dnevno, i sada posle samo 4 dana parenja mogu da kazem samo sledece: KUD NE PREDJE RANIJE NA E-CIGARETE! Pa ovo je mnogo bolje nego bilo koja obicna cigareta!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja pridruzim komentarima i svojim iskustvom. Pre 5 meseci sam poceo da koristim el cigaru , prvo sam probao od jednog kolege i video da je slicno cigaretama. A posebno me je iznerviralo kad su u tom periodu dva puta poskupele cigarete. Probao sam neke jeftinije(pusio sam marlboro red) , ali nisam mogao. I, eto kupih E-Feel . Za sve ovo vreme sam zapalio samo jednu cigaretu, radi probe, i nije mi nista znacila. Nadam se da cu  uspeti u dogledno vreme da potpuno ostavim. Prednosti su ogromne zdravstveno-finansijske. Tako sam i ustedeo da promenim auto:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari jel ima negde kod nas da se nadje eVic za neke razumne novce? Nesto mi se ne ceka 30 dana da stigne s neta a navukoh se posteno :) ... I s kojim klirom predlazete da je najbolje da se upari? (pozeljno 2.4ml).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sarmo, mislim da je najjeftiniji evic kod nas imao totally red iz vranja, oko 8500 dinara. Bolje ga naruci iz kine.

U medjuvremenu, razmisli i o sigelei zmax v3, on je nesto oko 6-6500 dindzi.

 

Od tih vecih klirova meni su dobri kager protank 2 i vapeonly BCC mega. Za protank je lakse nabaviti rezervne glave, ali bi trebalo da su se pojavile kod nas i glave za vapeonly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...