Jump to content
FAS Goran
ChobbyNS

Kakav je Peugeot 206 2.0 HDI?

Recommended Posts

FantomX je mrcina koja ce da napravi trudnicu od pindariss-a :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo po netu, Bravo JTD 105 0-100 11,5sek 402m 18 sek, PUG 206 HDi 90KS 0-100 11sek 402m 18,2.

Jedino sto fantomova bravulja nema 101 ili 105 nego mozda 110-ak :p

Loši ti podaci :D

Pre bih rekao da su tvoji losi, carfolio iznosi fabricke podatke i obicno fabrike verovao ili ne dosta lazu, nekad cak i da su sporiji nego sto jesu, a nekad da su brzi.

Ova dva sajta su sa testiranim podacima, pisu i factory claim podaci i real podaci.

Automobile-catalog.com

zeperfs.com

Prema tim sajtovima 206 0-100 11sek, bravo 0-100 11.4 sek.

Potencijal ovih motora je nesto drugo, ovde pricamo o stock verzijama.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to u cvetu mladosti. I naravno sa pravim čistokrvnim ED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je moj Golf kec 1.6D delovao zivahno zbog kratkog menjaca, a onda sam provozao G4 TDI 130 konja. Posle njega nisam umeo da krenem sa svojim autom, pustam kvacilo i nista se ne desava, nece da ide, nece da stane... Sve je to stvar subjektivnog utiska!

Vozio sam 206 ali benzinac, lep autic, malo skuceniji od Punta ali mi je bio ok. Jedino mi se nije svideo menjac, potpuno je bio bez osecaja, nije postojao onaj "klik" da covek zna kad presalta nego sam sve bojazljivo pustao kvacilo ocekujuci da zakrci... ali nije. Ali to je verovatno do tog primerka.

Mislim da je i 1.9 veliki motor za Punta, a 2.0 je sigurno prevelik za 206. Moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino mi se nije svideo menjac, potpuno je bio bez osecaja, nije postojao onaj "klik" da covek zna kad presalta nego sam sve bojazljivo pustao kvacilo ocekujuci da zakrci... ali nije. Ali to je verovatno do tog primerka.

Nije bogami, gore sam zaboravio da dodam, to je takodje jedna od stvari koja mi se ne svidja na 206. Vozio sam ih i nove sluzbene, kupljeni u Veranu i na svima landara menjac i ima neki glup zvuk, svi smo zivi u firmi konstatovali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaci jesu losi, drugarica vozi 307 2.0 16v motor slican kao u mojoj xsari samo slabija verzija od 136 ks , menjac je toliko neprecizan i dugog hoda da je neko brzo saltanje bukvalno nemoguce. Nije tako na svakom autu PSA grupacije ali na vecini jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da se prijavim jer sam čuo toliko biip o 206-ci i famoznom 2.0 hdi motoru...Da krenem :laughing:

Bavio sam se uvozom kola 10 godina i mogu da kažem šta valja,a 2.0 hdi motor svakako valja,vozio sam stotine kola a najduže mi se kao lični auto zadržao upravo pomenuta 206-ca sa 90ks iz 2.0 motora...ispostavilo se da je u isto vreme moj drug kupio sebi Stila 1.9 JTD,

rezultat je bio sledeći: ja sam osim redovnog servisa za 3 godine menjao viljuške jer sam vozio 16-ke i senzor ABS-a,čak ni 1 grejač nisam promenio,dok je moj drug u to vreme 3 puta menjao grejače,amortizere,trap,servo,dizne nosio na čišćenje,menjao čak i kontrolnu tablu,diskove,a da ne pričam o večito nekim greškama koje smaraju ... više ne mogu ni da se setim šta je još menjao...1500€ je imao ulaganja dok sam ja u istom periodu imao 120€ na viljuške i 25€ na senzor!!!

 

Što se tiče živahnosti,u svojoj klasi u tom godištu 2001 02 03 je daleko živahniji od Punta 1.9 JTD, koji je sporiji u svim parametrima + ima veću potrošnju,u klasi iznad što se tiče živahnosti u duelu 307-ce i Stila svako je živahniji Stilo,pogotovo kasnije pojavom Mjet motora...da rezimiram,2.0 Hdi u 206-ci odličan izbor,živahan motor u odnosu na karoseriju,jer i matematički mora da bude živahan- 2000 kubika 205 nm obrtnog momenta na samo tonu težine mora dati rezultate,mala potrošnja goriva ,jeftino održavanje...i da napomenem da sam vozio razna kola od 30 konjića do 500 i da ne stavljam u isti koš automobile različitih klasa. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zaboravio si da kažeš da je taj Stilo bio u fazi podgrejanog leša, i da je prešao jedno 3 puta više od tvoje 206-ce. Ej bre, pa ti kažeš menjao je diskove, zamisli. A šta ako je tvoja 206-ca imala više mesa na diskovima nego taj Stilo u momentu kupovine. Ja vozim moj auto koji je 2001g, prešao po satu 203000km, i za više od 3 godine koliko je kod mene i za pređenih cca 50.000km nisam menjao ni jedan grejač, tj nisam ništa na motoru dirao. I znam lično još nekoliko ljudi koji voze ta stare JTD motore, još remapirane kao i moj, pa im ništa ne fali. Ti kažeš menjao si viljuške, a tvoj drugar trap? I šta to sada znači jebo te? Pa i viljuške su trap. Ajde reci da je menjao amortizere, koji su samo jedan običan potrošni deo, koji crkava isto na svim automobilima. To što je on menjao govori samo o stanju njegovog auta kada je bio kupljen.

PS

Menjao sam diskove i doboše :D

Za tri godine nisi radio veliki servis, niti kada si kupio auto, ccc, Da li sam dobro razumeo? Za 3 godine samo viljuške 120€ i senzor 25€ + redovni servisi?

Mogu misliti kako samo mažeš ljude kojima treba da uvališ auto, ili su ti svi automobili birani primerci, sa skoro novim diskovima, odrađenim trapom i servisiranim diznama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto redovno održavanje i vandredna ulaganja. Ja sam više od tih 1500e uložio za 2 godine u auto i opet ga ne smatram lošim. Od kvarova je imao samo reparaciju čeljusti jer na vreme nisam hteo da zamenim sajlu ručne i zamenu cajgera koji se ispostavilo da radi, ali je zezao zbog lošeg akumulatora. Po meni nije nešto previše za 2 godine, zar ne?

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako nije isto, vidiš da kočioni diskovi finansijski zaklaše čoveka.

Samo jedno mi nije jasno, onakvu priču očekujem od vlasnika VW ili OOOO.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo šta će ti toliki motor u tom ženskom autu  :smoke:  koji još i ne vuče sjajno za te gabarite.

Ako ti je samo zbog potrošnje, bolje uzmi istog takvog ali 1.4 benca i ubaci plin u njega i da ti ćale peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji je 1.4 hdi!

A sto se tice tog Stila mora da je preso Boga oca. Cim je bio u tom stanju raspadanja. A diskove menjati? Pa i to je potrosni materijal, i od vozaca do vozaca zavise koliko ce da predju. Amortizeri i oni nisu napravljeni da vecno budu dobri. I to je potrosni materijal.

A kud uporedi 206 sa Stilom? Da nije i komforniji Pug od Stila?

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče komfornosti, tu je tek posebna priča, ja sam gledao ženi da kupim 206 benca i kad sam seo u njega odmah sam dobio osećaj skučenosti, ima manje mesta nego neki drugi modeli u istoj klasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i kako je odradjen unutra. Mnogo plastican bar u 1.4hdi kad sam se vozio. A drug ga kupio novog i ima oko 120.000. A tek za torzije da ne pricam koje vec dva puta menja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poređenje dva auta je moguće i realno samo kod istog vlasnika, gde su oba kupljena kao novi, koji su imali iste uslove eksploatacije i koji su na isti način održavani. Svako drugo poređenje nema smisla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2,0 sa 90KS?! Stvarno - čemu?! 

Ajde to da ostavimo po strani, i performanse. Taj motor je koliko sam shatio super, pouzdan i ne zadaje glavobolje. Ali me nervira lupetanje, čisto u stilu vlasnika Golf 2 1.6D. Ne mogu sada dočaram akcenat, ali u fazonu: "prešao sam 300.000km, a ni dinaaara nisam uložio".

Verovatno PUG206 ima keramičke diskove koji traju 100.000km bez tragova habanja.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poređenje dva auta je moguće i realno samo kod istog vlasnika, gde su oba kupljena kao novi, koji su imali iste uslove eksploatacije i koji su na isti način održavani. Svako drugo poređenje nema smisla...

+1!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i mi sa stilom posebno jtd znamo da ubedimo sebe kako nista nismo ulagali... osim diskova. I plocica. I viljuski. I 5 senzora. I jos tako svasta nesto :)

Dobro je kad imas posao i auto dovoljno jeftin za odrzavanje da mozes sa platom to fino da guras...onda ne boli mnogo glava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako možemo u nedogled. Na svakom autu nešto rikne. Tema je bila 206 2.0HDi.

PS

E moram da smaram sa off-om. Negde sam pisao, drugaru na 3 godine starom Gnoju VI 1.6TDi crkao hladnjak klime. Dobar dan - 300€. Da li sada treba da opletem po Golfu VI kao autu za izbegavanje? Naravno da ne, ali jbg, njemu se zalomilo, auto je inače nov kupljen kod nas i malo je prešao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispostavilo se da je u isto vreme moj drug kupio sebi Stila 1.9 JTD,rezultat je bio sledeći: ja sam osim redovnog servisa za 3 godine menjao viljuške jer sam vozio 16-ke i senzor ABS-a,čak ni 1 grejač nisam promenio,dok je moj drug u to vreme 3 puta menjao grejače,amortizere,trap,servo,dizne nosio na čišćenje,menjao čak i kontrolnu tablu,diskove,a da ne pričam o večito nekim greškama koje smaraju ... više ne mogu ni da se setim šta je još menjao...1500€ je imao ulaganja dok sam ja u istom periodu imao 120€ na viljuške i 25€ na senzor!!!

U garazi imam bas Stila JTD i bas taj HDI 90 i uvek se trudim da budem realan u poredjenju.

Sto se Stila tice dovoljno si objasnio kakav je primerak u pitanju pominjuci "ciscenje dizni", "greske koje smaraju", "servo" (a taj TRW maltene radi bez greske, za razliku od onog problematicnog na starijim Punticima), itd. na to stvarno ne bih gubio vreme jer je apsolutno jasno da je u pitanju neodrzavani les... Verovatno placen toliko koliko je i ulozeno u njega.

Opet, pisao vec, u firmi sam imao prilike da vozim NOVE Pug dizele od malog 206 1.4 68 KS do 407 2.0 140 KS. Nisu losi automobili, ali moram reci da sam malo razocaran kvalitetom, tj. mozda je bolje reci da sam iz prica ocekivao mnogo vise, pogotovo od 407 (u verziji sa navigacijom, polukoznim sedistima, senzorima pritiska u gumama, senzorima za kisu i svetlo, fabrickim xenonima...) koji je ubio sa kvarovima i umesto njega je dosla Mazda CX-5, razlika je u klasama ali - nebo i zemlja. Sto se malog 206 tice (vise komada), mucile su ga dizne, menjano vise puta, odlazile torzije, pucala kucista termostata (valjda plasticno), neke elektronike nema pa i nema sta da se kvari, naravno menjane prednje viljuske (ne racunam u kvarove kao sto se gore pominje)... Nervira me ono klaparanje rucice menjaca kao da vozim dostavno vozilo, isti takav menjac je i na Xsari... I tako, imam zamerki, a u pitanju su nova vozila, OK odrzavana.

Sto se Fiata JTD tice, najbolji odnos ulozeno-dobijeno, dosta klasa delova pa se otvori koliko mozes, dostupnost delova, majstori ga poznaju, pouzdani i odlicni vitalni delovi - motori i menjaci, licno nisam imao nikakvih problema sa elektronikom... Kod Stila imam zamerku na skrto odradjene delove enterijera (tapaciri i sedista), ali generalno odlicna voznja, komforan auto, zivahniji motor koji odgovara mom nacinu voznje... Ako su u pitanju odrzavani primerci, jednostavno nema mesta poredjenju sa 206 koji je klasa ispod, niti mi je to namera.

Evo jos jednom i moje ocene 2.0 HDI 90 u Xsari, da ne bude da sam pristrasan:

 

Ja cu jos jednom ponoviti ono sto sam pricao i u temi o izboru polovnjaka, ne zeleci da ulazim u raspravu - vozim Stilo 1.9 JTD 115 KS kao svoj auto i Xsaru 2.0 HDI 90 KS kao porodicni.

Naravno da se ova dva motora po performansama ne mogu porediti, ali bih stao u odbranu ovog HDI-a. Ako je lepo odrzavan, sasvim korektno ide za tu snagu, a naravno da je daleko od nekog trkaca... Meni smeta ta tromost iz malo nizih obrtaja, kada jednostavno treba sacekati na odziv masine.

Prilicno je jeftiniji je za odrzavanje od ostalih verzija 2.0 HDI (naravno, jer je i jednostavniji). Ovi snagom manji HDI su poznati kao mali potrosaci i naravno da je ovaj od 90 ks ekonomicniji od JTD 115. Pa ko sta voli, po meni sasvim korektan motor ciji odnos zapremine i snage govori za sta je prvenstveno namenjen. A vec sam pomenuo da dodatno u sluzbenim Peugeot-ima vozim od malog 1.4 HDI 68 KS u 206 (sampion ekonomicnosti) do 2.0 HDI 140KS u 407, tako da i njih medjusobno mogu da uporedim. A naravno, moj izbor je JTD/Multijet, jednostavno mi vise odgovara.

E sad ko ce koga da pocepa i iskida, vi dalje raspravljajte ;) ...

Ovo sam napisao iskljucivo zbog pisanja u prvom citiranom postu, gde se kao reper uzima verovatno neki les sa placa... Svaki auto ima bubice i zamerke, pa i novi koje pominjem, a pravu stvar je rekao Totti :unworthy: - da razlicite modele realno mozes porediti samo kod istog vlasnika i slicnog nacina odrzavanja.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je to nepredviđen kvar, redovno održavanje ili to što se zalomilo da ja menjam amortizere ne mogu da računam kao lošu stvar na kolima jer sam uzeo 8 godina star auto koji sad ima 10 godina, pa normalno je da ne bude u fabričkom stanju. Problem je kada neko kupi auto koji nije za  njega pa ga onda ne održava kako treba i onda mu auto postane rupa bez dna i veliki problem.

Evo drugarov ćale vozi Superba 2.0, održava se u ovlašćenom servisu iako je izašao iz garancije, platio je poslednji veliki i mali servis 800e i to mu je totalno ok. I kada god ga pitam koliko je zadovoljan kolima kaže da je to najbolji auto koji je vozio.


Preteče me Ivan, mislio sam na G6 koji je Marko spomenuo za nepredviđen kvar.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam svakakva cuda, pocev od Yuga 55, preko Audija A4, A3, Pasata B5.5, Pezoa 307, 407,607...Stila, Punta, Fokusa. Moram da budem iskren, nije zato sto je ovo Fiat Lanca forum, ali Stilo sa 120 konja multijet sa 5tora vrata vuce KAO MANIJAK. Mogu da zamislim samo kako ide cipovan. Iskreno odmah za njim ide Audi A3 1.9 tdi 130ks, pa ostalo ne mogu ni da uporedim jer su vecina karavani bili, dok ajde mozda moze 307, mada je on njesra zato sto ima 2.0 i 90konja. Ja imam HDi motor i nisam ocekivao da su toliko tromi, mada kada se lepo natera u obrtaje zna i on da povuce, na ravnom moj npr. 2.2 130konja ide lepo od 1900obr. a uzbrdo mora na lepih 2300 da bi se bas osetilo da povuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada ga i ti pretera, čak na 2300rpm, uzbrdo, u autu koji je težak kao kamion. Sve je to ok. Ja mog često navrtim na 4000rpm, pa mu ništa ne fali, ponekada i do 4700rpm. Vuče kao blesav i sa 1700rpm na ravnom u drugoj, što je i normalno, lagan je auto, a motor ima dovoljno snage. Uzbrdo ga teram u većim obrtajima, jer tako zapravo čuvam motor, zamajac i menjač.

Šaltaj ga ovako, pa da vidiš kako će da ide :D

http://www.youtube.com/watch?v=eUD8XyfxUJk

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao i ja, menjam ga po gradu na 2500, ne mozes da gledas potrosnju na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...