Jump to content
FAS Goran
FantomX

[Anketa] Kakve gume ćete voziti ove zime?

[Anketa] Kakve gume ćete voziti ove zime?  

69 members have voted

  1. 1. Kao što naslov kaze, da vidimo kako ćemo obuti mezimce ove zime

    • Novi zimski pneumatici, na svim točkovima
      30
    • Novi zimski pneumatici, samo na pogonskim točkovima
      14
    • Polovni zimski pneumatici, na svim točkovima
      14
    • Polovni zimski pneumatici, samo na pogonskim točkovima
      4
    • Kombinacija M+S, all season, ali i za zimske uslove (sa pahuljicom)
      3
    • Nešto drugo (letnji pneumatici, obični M+S, itd.)
      5


Recommended Posts

Kao što naslov kaže, da vidimo koje su najčešće kombinacije koje ćemo koristiti ove zime.

Možete izabrati više stavki ako je potrebno, a možete i staviti u izbor i nešto drugo, te navesti šta podrazumeva to drugo...

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu verovatno da uzmem dve nove zimske, vec imam sve 4, ali bih malo da se ponovim sa nekim dobrim gumama tipa GY Ultra grip 8 ili Michelin Alpin 4 na pogonskim tockovima..upravo o tome razmisljam ovih dana, koje su bolje...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

zimske nove na pogonskim,neke socijala do 7 000din,a pozadi cemo da pazarimo polovne letnje...kombinacija ne daj boze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašta glasati ako ću da ostavim sasvim dobre gume koje sam kupio nove pre 4 godine? Eventualno ću da kupim još 2 nove kao pojačanje. ;)

Nisam nizašta glasao, ne prepoznajem se ni u jednoj stavci. Gume su korišćene, ali montirane su prvi put kao nove na postojeći auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasati za nesto ostalo i navesti u postu, upravo onako kako si uradio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred Sava Eskimo S3 14", pozadi...e sad ne mogu da se setim, mislim Cleber letnje 15". Oba para su kupljeni novi prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi svi zimski pneumatici. Poruceni Michelin Alpin A4 175/65 R14 stizu sutra-prekosutra.

Continental bio skuplji 2000 din po gumi.

Ovaj test sam koristio kao vodic za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vjerovatno posto necu izlaziti iz grada vozim cijelu zimu na ovim sto imam sada nekim celavim...ako se dje bude islo moracu kupovati i 4 felge celicne i 4 nove zimske gume jer kao sto rekoh ove su mi celave skroz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaslužila "gospodja" da joj kupim 4 zimske gume (još kad bih našao 4 crne čelične felne sa rupama, pa samo zamenim u dvorištu...bog da me vidi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Četir zimske, vožene dve sezone. Istina, prilično su kao nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec tri zime koristim M+S gume NOKIAN i jos su kao nove. Dobio sam ih polovne uz Themu koju sam kupio u Slo i mislio sam da su neko djubre ali su me odusevile. Nevidjeno idu po snegu i ledu a uopste se ne trose. Zaboravio sam kako izgledaju lanci za sneg od kada ih koristim. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašta glasati ako ću da ostavim sasvim dobre gume koje sam kupio nove pre 4 godine? Eventualno ću da kupim još 2 nove kao pojačanje. ;)

Nisam nizašta glasao, ne prepoznajem se ni u jednoj stavci. Gume su korišćene, ali montirane su prvi put kao nove na postojeći auto.

Slazem se (imam istu situaciju)

Lose je osmisljeno glasanje:

Ako koristim pneumatike koje sam prosle ili pretprosle godine kupio nove (a verujem da ima dosta ljudi koji to cine)

- ne mogu reci da su novi, posto nisu

- ne mogu reci ni da su polovni, posto tu podrazumevam one koji su kupili polovne pneumatike

- ne mogu reci ni "nesto drugo", posto nisu letnji, nisu M+S... - zimski su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve nove Kleber Krisalp HP2 napred + dve Kleber Dynaxer HP3 nazad. Ajde baš da vidim kakva će razlika biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad jedno pitanje, za poznavaoce materije....

Kupim sad nove 4 gume i vozim ih 5-6 zima, ili 5-6 sezona, kako god. Znaci uzeo sam nove gume i mogu da ih vozim recimo 5 godina.

Moj drugar Vins Diesel kupi 4 polovne gume, stare 3 godine sa dobrom sarom. Onda tu krene prica da gume gubi svojstva nakon 3 godine, a kada se spomenu nove gume, ta prica nestaje?

Ako Evropa ne sme da vozi starije gume od 3 godine zbog gubljenja svojstva, koja je onda razlika izmedju polovnih od 3 godine i novo - polovnih od 4 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...