Jump to content
FAS Goran
phantom

Zima bez zimskih guma? / zimske gume od...?

Recommended Posts

Nažalost teško da ću moći. U nedelju verovatno konačno završavamo sa tim čudom tako da nosimo sve na pregled oko 9-10. Valjda neće sve dugo potrajati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ja sam dežurni off-topičar  :laughing:

 

Jankoviću s obzirom na to koliko traje upis ocena na fon-u,a  tek procedura dok dođe do upisa, verovatno ću ostati 5-6 sati. Ako stignem rado ću doći da se upoznamo konačno, a ako ne onda prvom sledećom prilikom.

 

 

 

I da ne bude off da pitam nešto. Šta mislite, da li se mnogo više troše MS gume na hladnijim temperaturama u odnosu na letnje? Radije bih sačuvao letnje jer su u boljem stanju i novije su,a ove zimske su mi bukvalno da preguram 2 godine i tražim nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim ovo prva pomisao je "Da nisu možda krive, a još ako su u srcu.."  :laughing: Najradije se ne bih više zezao sa felnama i gumama. Ova dva seta će valjda moći da voze dok Stilo bude kod mene, a posle ću da tražim nešto što ide komplet sa zimskim i letnjim setom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma ali imam jednu sliku za tebe:

 

tokyowheels_1.jpg

 

:)

 

a ovi uparuju felne za zimske setove ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sačekaću da i dnevne temperature uveliko padnu ispod 7-10 stepeni.

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo je bitno da ne zapnemo svi 1. oktobra kao prosle godine, red ispred svakog vulkanizera je bio po 10-15 auta (bar je tako bilo u Nisu) cekalo se po sat ipo-dva pa i vise. ja sam ih uredno zamenio bio par dana ranije, bez cekanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore od svega je to sto ljudi (bar je ranije bilo) cekaju da padne sneg pa da stavljaju zimske gume. Pa su onda redovi bilo po 15-20 auta ispred vulkanizera. Cekanje do iznemoglosti.

Sad je mozda to za nijansu drugacije zbog moranja stavljanja guma zbog odredjenog datuma. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nameri da izbegnem bas tu pomenutu guzvu a s obzirom da mi je relazija svakodnevnog saobracanja 50/50 gde su uslovi istog kao sa pocetka proslog veka resio sam da obavim zamenu nesto pre obaveznog roka.

Na saobracajnici koju koristim doslo je do ozbiljnih deformacija podloge usled eksploatacije teskog drumskog saobracaja , pretovari, pa sam bio u prilici poslednjih dana da iskusim ozbiljan akvaplaning koji je dodatno uticao na odluku.

s obzirom da u narednom periodu supruga ima izvesne potrebe za automobilom , a po prognozi koja je najavljena , ne bih ni u kom slucaju dozvolio da i ona iskusi slicna "zadovoljstva" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da listvaljati zimske gume cisto da se letnje ne bi trosile,gledao sam prognozu nije nesto obecavajuca? Sta mislite

Bice jos ohoho toplih dana i oko 20 C, ne vidim zasto bi se letnja guma nesto trosila u tom periodu :) ? A i zimska guma ima losije performanse i brze se trosi na visim temperaturama.

Meni su zimske gume u neku ruku "nuzno zlo", tako da svake godine maksimalno odlazem njihovo stavljanje. Sto kazu ostali forumasi, sada nismo datumski ograniceni (tj. jesmo ako ima padavina) pa ih montiram tek kad budu pravi uslovi za njih - nize temperature, poledica. Nije bas da cekam sneg :) .

 

Takodje sam na prolece prvi u redu da vratim letnje gume na auto :animier: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle god je u plusu i bez padavina, bespotrebno je trositi zimske gume (brze se trose od letnjih po suvom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto razmisljamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moje čeliičare sa zimskim gumama prodao.

Našao preko extra HLX felne, al sa letnjim gumama, tako da me čeka kupovina zimskih. Idem do Svice za par nedelja, a dolazim sredinom novembra, pa nisam pametan da l' da turam zimske pre polaska na put. Šta mislite?

Ja moje čeliičare sa zimskim gumama prodao.

Našao preko extra HLX felne, al sa letnjim gumama, tako da me čeka kupovina zimskih. Idem do Svice za par nedelja, a dolazim sredinom novembra, pa nisam pametan da l' da turam zimske pre polaska na put. Šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu to opet nesto menjali? Prosle godine je bilo "zimske ne moraju dok ne padne sneg", a sad pominjete datum...
Sta je sa lancima? Jesu oni obavezni?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...