Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Da li je Stilo postao Golf dvojka modernog doba?

Recommended Posts

Noćas stigoh iz Grčke, iz Sartija...jedini Fijati (Stilo, Marea, Puntiaci...) koje sam viđao bili su SRB tablice. Egzotika za videti na svakom koraku!!!! :thumbsup:

E pa zato im je i bankrotstvo pred vratima. Englezi imaju penzije od 600-700 funti, (srednja klasa) Grci do 1200! U celom svetu se radi do 60/65-te godine u Grčkoj 50/55.... A kredita ko salate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to ako vidis Punta u GR onda je rent-a-car.

Da se vratimo na temu, dobrog Stila 5v da je mladji od 2004 nije bas lako naci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koliko su pale cene Stila u poslednjih godinu dana...

Prosle godine, kad sam kupovao, nije se moglo nista vredno gledanja naci ispod 4000e...A sad ih od 2800 do 3000e na polovniautomobili.com ima oko 40 komada...

Znam da ima svakakvih grobova,ali od ovih 40 sam otisao da vidim 2, i jedan je u stvarno dobrom stanju...tako da mi nikako nije jasno kako je doslo do toga da jedan tako dobar auto kod nas bude jeftiniji nego u nemackoj ili austriji...

A da ne pricam da je VW Golf 2 u dobrom stanju 1500-2000 e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ih oko 30, ako računaš i lupane..

inače, i ja sam išao jedan da vidim, pre par nedelja, beše ekstra očuvan, maltene kao nov, a za 2900.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki matori tu kod mene prodavao Pasata 3 benzinca sa plinom '93. za 2450€ i neki dan ga zavali za 2200€ a za 3000€ kupiš Stila 10 godina mlađeg sa CR motorom i ostalo da ne nabrajam. Bez komentara :wallbash:

Ali nismo najgori po tom pitanju, ja mislim da su Bosna i Crna gora još gori, žandar me u Crnoj gori pita koji je to Fiat? Nikad Stila nije video.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ove sto pisu cene do 3100, jer svi bi oni da lii za 3000 i manje, pa ih onda ima 40-tak...

Da nije tuzno, bilo bi smesno... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali tek kad pogledas razliku u ceni 2003 i 2006 5v dizel Stila - ispada za 2-3 godine ce da izgubi od 2 do 3k eur na ceni sto je maltene pola vrednosti auta :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koliko su pale cene Stila u poslednjih godinu dana...

...A da ne pricam da je VW Golf 2 u dobrom stanju 1500-2000 e...

e to je zato sto smo mi kreteni pa za G2 dajemo te pare a na zapadu su ih odavno reciklovali a one koje nisu mozes da pazaris za 200-400 eura.

a sto se tice cene Stila vise manje je sa svim kolima isto. jako im padaju cene pezo reno citroen pa i G4 sad imas da pazaris za 3500-4000

a kad sam pazario Stila taj auto je bio 10000 a Stila sam platio 7300 4 god mladjeg i nisam se pokajao.G4 ili bilo koji G ima samo izvikano ime

Ja bi recimo pre pazario novi Bravo ili novu Deltu nego G6.(razmislite zasto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je većina nas sa foruma prepoznala jeftino a dosta kvalitetno kod dosta modela fiata. Međutim jako mali procenat ljudi se razume u kola, motore, limariju, cene, servise i.t.d. A ti takvi se oslanjaju na razne anegdote koje kruže i onda kad reše da sa jugera pređu na nešto bolje uglavnom slušaju te rekla-kazala priče. U tim pričama fiat baš i nije omiljeni junak, tu zavidne pozicije zauzimaju uglavnom izvikani modeli od kojih samo retki imaju i opravdanje za to. Međutim i cena im je isto tako izvikana pa primerci stari 10-20 godina koštaju kao fiat od 5-10.

To nije razlog za brigu, ne kupujemo valjda kola da trgujemo sa njima nego da uživamo u vožnji. Ja sam presrećan kad me moj fiat za 30-ak hiljada godišnje ne izneveri na putu, kad mogu da oflekam par hiljadarki skupljeg vw, kad mi je potrošnja 5-7l, kad su mi delovi jeftiniji od svakog drugog ravnog modela. A briga me koja mu je cena ako me služi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pita mene drug sta da kupi,ima 3000 na raspolaganju,hoce dizla sa 4 vrata, ja mu predlazem bravu jtd ali nece da cuje.. :wallbash: Kaze fiat je los, kvari se..cuo je od ljudi koji nikad nisu imali niti poznavali nekoga ko je vozio fiata.. :thumbdown:

a hoce da se ispruzi 3500, za astru 2000.god... <_<

e zato ja kazem da je astra golf 2 savremenog doba..

inace, ja pomalo gledam fokuse sa tdci motorom, pojavili su se i za manje od 3500, a onda shvatim da svaki peti ima putni racunar, a o tempomatu i ostaloj opremi da ne pricam...o konforu pogotovo..i uvek se vracam na stila kao prvu opciju.. :thumbup: (zato sto je grande punto jos uvek papreno skup :no )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uno se pravio do 2001 i njegov naslednik nije Punto koji se poceo praviti 1995.

Punto jeste pravljen u dve generacije ali izgled druge restilizovane generacije je obnovljen tj osvezili su ga jer model je jos uvek bio dobar u prodaji.

Pandu nisi spomenuo.. :welcome:

Ako je naslednik Pezoa 206 novi model 207 sta je onda 206+ koji se i dalje proizvodi?

I Croma je bila svojevremeno promasen Fiat pa su je prestali proizvoditi a sad su opet napravili auto koji se veoma tesko prodaje i opet uprskali stvar.

Podaci o broju prodatih vozila bi trebalo da nam kazu koji je model uspeo a koji ne.

Nesho ajd nadji ih ti pa ces videti u koliko primeraka je prodat svaki model fiata i mislim da se iz tog moze izvuci zakljucak zasto neki i dan danas zive a zasto su neki dobili nova imena.

Aj sad malo ispravki Uno mk2 se pravio do okotobra i novembra 2002,ima modela i 2003 da se nadju,po najnovijem svrstavanju zadnji model una UNO Mondo se pravio od 95(zavrsna godina u italiji 95/96god) do 2010 u Brazilu.

Ko ima novi EPER videce kada se ode na stavku Uno ,ima sve lepo razdeljeno.

Po meni Stilo nije golf 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po meni Stilo nije golf 2.

Tu si savreseno u pravu.Golf 2 je neunistiv,tvrd i robusan auto.Sto se za stilo ne moze reci.Zahteva dosta paznje,koju ne moze dobiti od vlasnika koji su navikli na "sipaj i vozi" varijantu.

Stilo kao i svaki Italijan je veoma "mekan".Kada mi je otisao zadnji silen,kad predjem preko rupe,to je toliko lupalo kao da se raspada sve.A samo je jedno parce gume u pitanju. :whistle: Ali je veoma cenovno pristupacan i otuda njegova brojnost.Veoma siroka servisna mreza i dostupnost delova uz "smesnu"cenu od 3000 evra je dobitna kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a hoce da se ispruzi 3500, za astru 2000.god... <_<

To mu je pametno. Bravo dobar, ali Astra bolja. I razlika u ceni je adekvatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su napravili Stila 1.6 JTD a ne 1.9 mislim da bi to tek bila dobitna kombinacija :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e zato sad imas Bravo sa takvim motorom 1,6 od 120 ks pa izvolte.

Mada sam ja pristalica u Bravu varijante 1,9.

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo / Brava all the way, jos da pretekne para da se dotegne sve sto treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su napravili Stila 1.6 JTD a ne 1.9 mislim da bi to tek bila dobitna kombinacija :thumbsup:

Tehnologija tada nije dozvoljavala, odnosno ne bi imao dovoljno KS...

1.6 je MJet motor sledeće generacije u odnosu na JTD 115 kakavih ima najviše kod nas. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto je fascinantno kako sam posle 7 godina voznje golfa 2 i uradjene generalne prodala auto maltene za iste pare za koje sam ga i kupila, ali ne zato sto je bio mnogo dobar nego samo zato sto je golf. Sto se mene tice, golfa vise nikad. A to sto drzi cenu, pa rekla bih da je to samo stara slava, i to samo kod nas.Sto Damjanovic rece, jeste imao dobru i neobicnu liniju za ono doba, medjutim ovi noviji iskreno vise ih ni ne razlikujem , svi su mi nekako kao jaje jajetu. Ni jedan ne ostavlja neki poseban utisak.

Kad sam resila da promenim auto, tada sam zelela golfa, medjutim, kad sam prvi put sela u stila, golf vise nije dolazio u obzir. Da ne pominjem razliku u ceni, klot varijanta golfa ili super okicen stilo, pa naravno stilo.

Btw, porodicno smo vozili red golfova red fiata, svaki fiat je trajao i traje i dalje, ni na jednom nikad nije radjena limarija, dok na golfovima,kao sto su 2 ili 3, limarija strada ispod zadnjeg brisaca, pa onda na rubu vrata od gepeka, pa onda ko izgubi onaj poklopac iza zadnjeg branika, pa ulazi voda pa truli dno gepeka i iza branika a primeticete i na nekim skodama, sto me je zaprepastilo obzirom na godiste, ista prica.Sto se tice motora, svaki drugi golf nam je fasovao generalnu posle ne tako puno km a kupljen nov novcat. Sa fiatima nekog ozbiljnijeg ulaganja u motor nismo imali, sem redovnog odrzavanja (mali i veliki servis, dizne )

Jos da dodam, nije bas da nema puntica i stilica preko, ima i u Grckoj i u Nemackoj, ne toliko kao ovde ali ih ima prilicno.

Popularnost golfa se moze objasniti i zato sto svaki Nemac koji drzi do sebe, pre vozi auto Nemacke proizvodnje , "kupujmo domace" , prosto tako funkcionisu.

I da rezimiram, ove klupe na 4 tocka od golfa 2 , koje se ovde prodaju po nenormalnim cenama,(i jos vece budale koje daju tolike pare za mator auto), ne bi vise vozila ni da mi ga poklone. Da se razumemo, dok sam njega vozila, bio je najbolji zato sto je moj, a ne zato sto je golf. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/803273_VW_Golf_1991_god

3000 evra

image.jpg

Ovaj moj zemljak nije normalan.Ali prodace ga on.Cudna je ovo sredina.Kada sam kupio hyundai i-20,pola od poznanika nikad nije ni culo za taj auto,a pola jos lomi jezik na izgovor :unworthy:

Cisto kao poredjenje.Ima jos brdo stilica za oko 3000 evra

image.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/792131_Fiat_Stilo_2002_god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

tamo u nemačkoj baš čuvaju kola..bolje je sačuvan iznutra nego ovi kod nas što su prešli 140k.... :whistle:

čoveče, kako sad po stanju enterijera da oceniš koliko je auto prešao...znači samo dijagnostika, definitivno.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, ako je auto održavan kako treba i ako odlično izgleda, može da gazi sigurno još 150 - 200k km bez problema.

A ovaj zaista i ne izgleda loše... :thumbup:

....a prešao‚ 400k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici ne moze da se vidi prava kilometraza na FIAT vozilima... Verovatno ni na ostalima nakon intervencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se vidi ako nije čačkana a ako je pomerana svašta može da bude. Koliko sam ja zaključio neki uređeji za korigovanje km na tabli pobrljave km u motornom pa ona bude znatno veća od prave. Svakako jako retko se može naći neki fiat kome je pomerana km a da je ona uparena i na motrnom i gde još može da se vidi. Tako da je dovoljan razlog za zaobilaženje to što se km ne poklapaju. Bar za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam kupio Stila JTD. Za pare koliko sam platio solidnog Stila 2004 mogao sam uzeti Golf 4 1999/2000 godište ali u veoma upitnom stanju. E sad glavni razlog zbog kojeg sam se odlučio za kupovinu Stila jesta taj što sam 9 godina vozio Tipa dizela (kupio sam ga kao 1,4 benzin, pa sam mu ja ubacivao dizel motor, ali naravno digitalna tabla, podizači stakala...). U to vrijeme kada sam uzimao Tipa za toliko para sam mogao da kupim raspalau dvojku (P.S: prije kupovine Tipa prodao sam dvojku koju sam vozio). Tokom 9 godina vožnje Tipa auto me oduševilo zbog jeftinog održavanja, rijetkih kvarova i velike izdržljivosti. Samo da kažem da sam sa Tipom redovno vukao prikolicu sa teretom preko jedne tone, kuću sam napravio sa materijalom koji je on dovezao. Jednom prilikom kada sam istovario teret Tipo je ostao na zemlji jer su od prevelikog tereta pukle zadnje opruge napola, kao da su nožem presječene, a tada je u Tipu bio natovaren sav vodomaterijal i keramika za kuću i četvero ljudi. Da ne nabrajam više jer stvarno šta sam sa njim radio i kuda sam ga vozio, mogla bi se knjiga napisati a malo ko bi mogao da vjeruje da se tako može auto koristiti a tvrdim da nijedna VW dvojka ne bi bila izdržljivija.

Zbog svega toga, kada je došlo vrijeme za novije auto odlučujem se za Stila ali Tipo i dalje ostaje kod mene zbog prikolice i ovih zahtjevnijih uslova korištenja!

Edited by neso_b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...