Jump to content
FAS Goran
medarsky

Fiat Stilo - zadnja plafonjera / prednja plafonjera

Recommended Posts

U zaivsnosti od modela do modela, tj kompleta opreme, ti dugmici sijaju ili ne. Kod mene ne sijaju i nemam instalaciju da bih nakacio diode da svetle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da skinem plastiku svetla u kabini koja na sebi ima prekidac za panoramu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ali snasao sam se.

Uspeo sam na kraju da provalim sta i kako. ali ipak hvala na pomoci. :)

A da pogledate u temi osvetljenje, ubacicu par novih slika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege zna li neko kako se skida ova plafonjera, naime crkla mi je srednja sijalica pa bih da je zamenim u sopstvenoj radinosti ako je moguce... vidim da je iz dva dela, u upustvu hvala bogu nema ovakve verzije, vec je objasnjeno za verziju koja ima samo pregradu za naocare iza svetala plafonjere...  IMG_20150802_173747.jpg neki savet, ideja? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec, slicno je kao kod mene posto imam mikrofon za navigaciju...

Kod obicne police se oslobode plasticni klipovi i vuce se unazad.

A ova ima 2 metalna osiguraca i samo je vuces nadole dok ne klikne, mislim na zadnji deo. Nakon toga imas dva torxa kojima skidas prednji deo sa sijalicama.

Pronaci cu ti negde sliku, kacio sam verovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kolega, iskopao sam sa moje teme o ugradnji navigacije.

Evo kako zadnji deo plafonjere (za model sa mikrofonom, a slicno je i kod tebe) izgleda iznutra - videces po jednu metalnu kopcu sa obe strane, znaci samo vuci nadole.

4 slike :) , 1000 reci:

310520141798.jpg  090520141737.jpg  090520141738.jpg  310520141788.jpg

 

Da pripremis unapred, sijalica centralnog svetla ti je valjkasta (Festoon) 39mm, od 5/10W. Sa strane su ubodne T10 od 5W.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uzivaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da limi neko moze reci kolika je cena mikroprekidaca za gepek vrata stilo karavan donji prekidac , crkao je. da liTOGA IMA UOPSTE KUPITI POSEBNO? unapred hvala


mislim na onaj sto se nalazi u rucki gepek vrata.... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi,na mojoj prednjoj plafonjeri postoje te sitne rupice na sredini (pretpostavljam model sa mikrofon),znaci tu belu plastiku (deo blize sedistima) samo vucem prema dole? Moram zameniti sijalicu a ne bih da pukne nesto,ako moze pomoc,cenio bih? Zadnju sam skinuo bez problema ali prednju nema sanse,nema tih nekih zabica sto pricaju da pritisnes pa onda skines...

 

Hvala Vam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, plafonjera je sa mikrofonom za telefon i glasovne komande.

Samo je vuces pravo nadole, nema nikakvih zabica koje treba da se pritiskaju kao kod obicne plafonjere.

Taj zadnji deo sa mikrofonom mozes da ostavis i da visi (ili raskacis konektor ako ti bas smeta).

A ispod njega, videces torx-eve koje treba da odsrafis i deo sa sijalicama takodje ide dole.

Kacio sam slike i par postova iznad, 1 slika 1000 reci ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to,detaljno prostudirao ali cisto da proverim ,puno ti hvala na brzom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18/05/2013 at 4:31 PM, Kejd said:

Trenutno sam u fazi namestanja svetla za dugmice zadnje plafonjere, u potrazi sam za smd led pa da ih zalemim za vec pripremljena mesta i onda ce to da bude to. Mislim da ih ima u Mikro Princu, uglavnom, postavicu slike kada budem krenuo u ofanzivu :)
Sada imam drugo pitanje, cemu sluze ovi konektori ispod prednje plafonjere? Ima ih 5 ukupno, 2 su za samu plafonjeru (veliki beli i jos jedan beli koji se ne vidi na slici) a 3 su otkacena koja ne znam cemu sluze (crni).

IMG_20130518_135653.jpg

Jel moze neko preciznije da objasni cemu sluze pomenuta 3 konektora u plafonjeri, pored ona 2 za plafonjeru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotle dolazi ozicenje za mikrofon, volumetrijske senzore i prekidace alarma (ukljucivanje/iskljucivanje volumetrijskih i anti-raising senzora), kontrole panorame...

Zavisno od opreme ili fabricke pripreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...