Jump to content
FAS Goran
medarsky

Fiat Stilo - zadnja plafonjera / prednja plafonjera

Recommended Posts

Pozdrav svima,

I nije neki problem u pitanju vec samo neznanje oko toga <_< . Naime, posto sam non-stop na terenu a prozori uglavnom otvoreni i skupilo mi se dosta insekata u plastici koje stiti zadnje svetlo enterijera <_< , hteo bih da zamolim nekog da objavi link sa slikama ili da objasni kako se skida zadnje svetlo/plastika u enterijeru, tacnije iznad klupe zadnjeg sedista ( svetla za zadnje putnike/suvozace ) :) . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se rastavlja svetlo iznad zadnje klupe na Stilu...hocu da menjam sijalice ali se plasim da ne polomim nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi post iznad, sve to uradiš i sijalice kao na dlanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da pitam tu, primjetio sam da mi na Stilu 5v na unutrasnjem svijetlu na zadnjoj klupi ne radi pozadinsko osvijetljenje tipki prekidaca. Na prednjem svijetlu kod vozaca sve tri tipke svijetle, iza ne.

Prilicno sam siguran da je to radilo.

Da li je netko to skidao i mijenjao, ima li tu puno posla?

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade ni kod mene ali je to tako fabricki. Verovatno u nekim serijama to radi posto kod mene postoji mesto na stampanoj plocici ali fale dve male diodice i zice koje vode struju do tih prekidaca. To je verovatno islo kao usteda posle redizajna. Inace tu plafonjeru skines i razmontiras za 5 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da rasturim zadnju plafonjeru...prednju sam raskupusao za cas ali za zadnju ne vidim nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da rasturim zadnju plafonjeru...prednju sam raskupusao za cas ali za zadnju ne vidim nacin.

 

Drzi se na dve metalne zabice, malo uhvati za kraj plafonjeru i podigni tapacirung plafina i videces levo i desno metalne zabice, nekim srafcigerom ih samo jednu po jednu gurni ka unutra i to je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je objašnjeno na onoj slici, nategni u pravcu strelice i povuci na dole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prednja je kao ova na fig. 46 i nema sanse da je skinem mislim da ce pre puci, meni u toj plastici stoji mikrofon od telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao obe i sve ide lagano kao na slikama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moja je ista ovakva, samo jos ima one sitne rupice za mikrofon, ovu sam maznuo sa fiat foruma, posto sam zaboravio veceras da slikam moju. Sta treba tacno da uradim, da stisnem od pozadi pa da vucem na dole?

svetlo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednja

 

Stilo_lampa.jpg

Zadnja

 

Stilo_lampa_a.jpg 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sam u fazi namestanja svetla za dugmice zadnje plafonjere, u potrazi sam za smd led pa da ih zalemim za vec pripremljena mesta i onda ce to da bude to. Mislim da ih ima u Mikro Princu, uglavnom, postavicu slike kada budem krenuo u ofanzivu :)
Sada imam drugo pitanje, cemu sluze ovi konektori ispod prednje plafonjere? Ima ih 5 ukupno, 2 su za samu plafonjeru (veliki beli i jos jedan beli koji se ne vidi na slici) a 3 su otkacena koja ne znam cemu sluze (crni).

IMG_20130518_135653.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoji neke žice i ako krene da otvara krov, definitivno panorama.

Sad će imenjak da pojasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se otvori imao ti ili ne, nije džabe onoliki džek.

Rade tipski instalaciju pa šta čovek dokupi oni samo nakače, alarm , famozna panorama, senzori iza kišu itd.

Znam da nemaš , inače bi te bilo u topic-u   problemi sa panorama krovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...