Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

Moram nesto jos da napomenem vezano za moj kanacni izbor

Pre kupovine sam proverio cene ovog modela u drugim evropskim zemljama i otkrio da se isti SX4 sa istom opremom u zapadno-evropskim zemljama prodaje po ceni od 17.500 do 19.000€, a da su u Rumuniji i Bugarskoj trenutno na akciji za oko 14.000€.

Sto ce reci, da je cena koju sam ja platio kod nas od 12.350€ (sa doplatom za metalik boju) vise nego odlicna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, jos zanimljivije izgleda od starog modela, ali dzabe - ne znam da li ste primetili, ali Soul vec bar godinu dana ne postoji u ponudi ovlascenog zastupnika za Srbiju. Razlog, meni nepoznat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma moguce zbog cene, pravi se van EU pa podleze carini. Koreanci kod nas bas dampinguju cene ali i sa tim dampingovanim cenama automobili koji se ne prave u Evropi nisu jeftini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kia Soul Urban

 

kia%20soul%20urban.jpg

 

Kia Motors je sponzor događaja YouTube Music Awards i za tu priliku je napravljen i unikatni primerak crossovera Soul. U pitanju je Soul Urban koji je dizajnirao Lux Motorworks, a između ostalog ga karakterišu mat beli eskterijer, crveni akcenti, YouTube oznake, veliki alu točkovi, web kamera za snimanje muzičkih videa, audio sistem, Mac Mini, iPad, pristup internetu...

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi Kia Soul sa najvišim ocenama za bezbednost

 

kia%20soul%2022222.jpg

 

Novi Kia Soul, popularni urbani crossover, još pre dolaska na tržište od strane američkog udruženja za zaštitu u saobraćaju (NHTSA) na tamošnjim simulacijama sudara dobio je 5 zvezdica za bezbednost. Maksimalna ocena za Kijinog novajliju i ne čudi s obzirom na podugačak spisak standardne bezbednosne opreme i upotrebu čelika sa velikom zateznom čvrstoćom.

 

''Soulovih 5 zvezdica govori o Kijinoj predanosti svojim strankama. Naša vozila kombinuju maksimalni nivo bezbednosti sa ikoničnim dizajnom, vrhunskim kvalitetom i, naravno, najveću vrednost po kojoj je naš brend poznat'' tim povodom je rekao Michael Sprague, izvršni podpredsednik marketinga i komunikacija u Kia Motors America i dodao: ''Zaista smo mnogo truda uložili u dizajn i izradu druge generacije Soula i testiranja NHTSA su sada potvrdila sve te naše napore.''

 

Impresivnih 66 posto šasije novog Soula izrađeno je od vrlo visoke čvrstoće čelika. Novi model strankama pruža neprocenjivu bezbednost po pitanju standardne bezbednosne opreme i tehnologije, koja između ostalog nudi 6 vazdušnih jastuka i 4-kanalni (s 4 senzora) kočioni sistem ABS sa pomoćnim kočionim sistemom EBD, koji uzima u obzir opterećenje vozila  i raspodelu težine i koristi odgovarajuću kočionu snagu kako bi poboljšao kontrolu i stabilnost vozila. Dodatna standardna bezbednosna oprema  nudi sistem za polaženje uzbrdo (HAC), sistem kontrole tlaka u pneumaticima (TPMS), elektronsku stabilnost vozila (ESC) i sistem protiv proklizavanja pogonskih točkova (TCS).

Soul je već u osnovi bogato opremljen pa će tako na američkom tržištu dolaziti sa npr. električnim podizačima stakala, centralnom bravom, električno podesivim i grejanim bočnim ogledalima,  6 zvučnika i audio sistemom, Bluetooth® wireless tehnologijom, SiriusXM satelitskim radiom i priključcima za USB/AUX. Tome je potrebno dodati i zaista velik izbor dodatne opreme.

Novog Soula u Evropi očekujemo u proleće 2014. godine.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Dolazi i Kia Soul Coupe?

 

kia%20trackster%2044.jpg

 

Ako je verovati najnovijim izveštajima, Kia razmatra mogućnost lansiranja nekoliko novih verzija Soul modela. Detalji su za sada ograničeni, ali pojedini izvori navode da bi kompanija mogla svojim kupcima da ponudi i coupe inspirisan Track'ster konceptom predstavljenim 2012. godine na sajmu u Čikagu. U planu je navodno i varijanta vrhunskih performansi opremljena 2.0-litarskim, 4-cilindričnim turbo motorom od 250KS. Za sada nije poznato da li će navedeni modeli zaista dobiti zeleno svetlo i kada će stići na tržište, ali Kia je već proširila ponudu Soul modela predstavljanjem EV verzije na ovogodišnjem sajmu u Čikagu. Nekoliko meseci ranije, predstavljen je SUV Styling Pack sa branicima, blatobranima i pragovima u piano crnoj boji kako bi se stvorio utisak plastičnih štitnika.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Lada 4x4 Urban

 

lada%20urban%2011.jpg

 

Ruski AvtoVAZ je u martu prošle godine proslavio proizvodnju jubilarnog, i to dvomilionitog primerka legendarne Lade Nive, danas poznate samo kao Lada 4x4. Tada se pojavila i vest da će se proizvodnja aktuelne Lade 4x4 nastaviti i dalje, i to do 2017. godine. Međutim, u februaru ove godine ruski sajtovi su pisali da će proizvodnja ipak biti produžena sve do 2021. godine, kao i to da će vozilo još tokom ove godine doživeti značajne modifikacije. U međuvremenu su se pojavile i prve slike takve obnovljene Nive koja se zvanično zove Lada 4x4 Urban.

 

lada%20urban%201.jpg

 

Izmene se pre svega odnose na modernizovanu unutrašnjost (nova centralna konzola, volan, oplate vrata, novi materijali...), poboljšanu upravljivost, nove elemente opreme (klima uređaj, grejanje sedišta, el. podesivi retrovizori sa grejanjem, el. podizači stakala...), nove branike i modifikovanu masku, alu točkove novog dizajna, kao i na motor iz Lade Priore. Radi se o 1.6 litarskom agregatu koji će u Nivi imati istu snagu kao i sadašnji 1.7 litarski motor (83KS), ali će raspolagati sa više obrtnog momenta. U planu su još i druge modifikacije Nive / Lade 4x4, ali će konkretni detalji tek biti saopšteni (premijera se očekuje krajem avgusta na sajmu automobila u Moskvi).

Prvi serijski primerak Nive je inače sa proizvodnjih traka AvtoVAZ-a sišao još 5. aprila 1977. godine.

 


 

-------------------------------------

 

Piše da je Urban, znači može u ovu temu kao jedna od solucija... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lada 4x4 Urban: slike unutrašnjosti

 

lada%204x4%20urban%20322.jpg

 

Nedavno su se pojavile prve slike obnovljene Lade 4x4 (sa dodatkom Urban u imenu), ali su one pokazivale samo spoljašnjost ovog terenskog vozila. Sada tajni više nema, evo naime i nekoliko slika obnovljene unutrašnjosti.

 

lada%204x4%20urban%203221.jpg

 

lada%204x4%20urban%20543.jpg

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeste ružno ali ga ruje zajebaše. Bar će Kia za par godina i dalje imati sva vrata dok kod lajke ima sve da satruli. Kad kupiš rusa posle samo dopunjavaš hanzaplaste.

 

kia_soul_classic_key_0.jpg kia_soul_green_3.jpg kia_soul_key_1.jpg kia_soul_key_16.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema starije od ove sa slika koje je ivan okacio.

 

Inace, lepota je relativna stvar. Meni je Soul lep, pa cak i zadni kraj.

Za nivu to nisam mogao da kazem ni pre 30 i kusur godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam ... ovo na slikama mi deluje pristojno, uzivo je druga prica, jednostavno mi se ne svidja

Recimo da ti treba auto za lov ili slicno, verujem da bi niva bila u prednosti, u Rusiji sam vidjao onu sa 4 vrata + otvoren gepek ... taj model mi se svidja najvise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekivao sam da ce malo vise poraditi na enterijeru, spolja mi je ok.

Pricam za Nivu. :)

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, ja u zivotu ne bih uporedjivao Nivu i Soula. Ne znam ni sta ce Niva u ovoj temi. Niva je terenac, a Soul je gradski crossover. Moj komentar je bio samo odgovor vezano za izgled.

A i nije Niva vise ono sto je nekada bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...