Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

:lol: Samo sam cekao da ga neko pomene

Pazi, zanimljiv mi je, vec sam odavno to pomenuo u jednoj temi, ali toga ovde nema. Ne znam da li ih uopste u evropi ima.

^hteo sam da kazem obican "gradski" auto ;) Malo veci klirens me ne bi nagovorio da dam kesh za ovako nesto. Koliko je uopste parica model Soul-a koji bi pazario?

Pa nije samo klirens u pitanju, vec sve sto je navedeno pomalo. Ima na nekoj od prethodnih strana cena - srednji nivo opreme koji mene zadovoljava sa turbo dizel motorom je 14.990€. Sve sto je slicno i sa dizel motorom kosta osetno vise.

Inace, ozbiljno prihvatam samo ono sto mi kazu ljudi iz iskustva. Misljenja, pretpostavke, predrasude ne uzimam u obzir.

Moj rodjeni burazer, koji je preko sebe preturio vise desetina razlicitih automobila i ne voli uopste Kiu, za Soula je, kada ga je video uzivo, rekao da je vrlo interesantan auto za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam i Soula i ovu Stradu gore u Grckoj sad u februaru, ne znam meni taj Soul ko kanta neka, mada je oprema dobra i ide dobro sa dizelkom jer je mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jednog ljutog mini-terenca :p

y30.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas934889/daihatsu_terios_4x4/

a ova najnovija i nenormalno skupa verzija,izgleda kao da bukvalno nema prepreke koju ne moze proci,pogledajte video :w00t:

http://videooglasi.net/TestAuto-Daihatsu-Terios-1-3--15-1155-listing.htm

a za policu iznad gepeka :blink: ,ima isto resenje kao i Kia Soul :lol: -uradi sam ;) . e sad pitanje je ko ovo servisira i gde kupovati rez.delove :question: navodno je Toyota njihov vlasnik,mozda pasuju delovi za njene modele :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ipak sto se tice polovnjaka :geek: onaj Sedici je tata-mata :thumbsup:

4x4 je tu,volan,menjac i papucice izgledaju kao novi,kao i vozacevo sediste,

sto koliko toliko moze ukazati na to koliko je kilometraza tacna ili ne,

a tu je navodno i neka servisna knjizica

za ovaj Hondin dizel :unsure: ,bas 2.2 sam cuo da trosi ulje,primetno,i sto je najgore,kazu da je to normalno :blink:

jedna interesantna stvar :whistle: je da u Suzukiju SX nije isti 1.9 motor :unsure: kao u Sediciju :smoke:,

kao sto se vidi i u ova dva oglasa,isto godiste,cak i navodno slicna kilometraza,

Suzuki po meni bez razloga skuplji,

ali kod SX je masina 1995 ccm i 121 CV.a kod Fiata dobro znani 1910 ccm i 120 CV :rolleyes: .

http://www.polovniautomobili.com/oglas955164/fiat_sedici_19_mjet_4x4/

http://www.polovniautomobili.com/oglas993101/suzuki_sx4_4x4/

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Ne treba mi terenac, treba mi gradski auto, koji ce bez problema moci da se vozi off-road po potrebi

Bupe Bape Bupe Bape! Luljalj ljuljalj, zakivaj, rendaj ! :harhar: :harhar: :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phantom, pa upravo je cena to sto me odbija od Jimny-a

Gos'n Damjanovicu, voleo bi ja to prvo, ali za polovnjaka, to mi je daleko iznad budzeta.

notorni, ukus je subjektivna stvar i o tome ne vredi raspravljati, a nije ni tema ove diskusije.

I ostali - vec sam napomenuo da mi je 10K+ budzet za nov, ne za polovan. Takodje sam napomenuo da necu SUV zbog buduceg nameta na SUV-ove i visoke registracije, potrosnje, kojecega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna interesantna stvar :whistle: je da u Suzukiju SX nije isti 1.9 motor :unsure: kao u Sediciju :smoke:,

kao sto se vidi i u ova dva oglasa,isto godiste,cak i navodno slicna kilometraza,

Suzuki po meni bez razloga skuplji,

ali kod SX je masina 1995 ccm i 121 CV.a kod Fiata dobro znani 1910 ccm i 120 CV :rolleyes: .

http://www.polovniautomobili.com/oglas955164/fiat_sedici_19_mjet_4x4/

http://www.polovniautomobili.com/oglas993101/suzuki_sx4_4x4/

Vec smo pominjali ove oglase, u pitanju je isti covek, isti auto. Zasto je razlicita kubikaza i cena, to je njegov problem/greska.

Novi SX4 ima novi fiatov 2.0 mjet motor, ovi stari imaju 1.9 kao i sedici. Pretpostavljam da i novi Sedici takodje ima 2.0.

Pogledao sam cene u germaniji i SX4 koji mene zanima kosta kod nas (akcija) 12.900€ a u nemackoj 18.100€, dok je ekvivalentni Sedici u nemackoj 19.930€!!!!! (4x4 1.6)

Nije mi bas jasno zasto tolika razlika :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, znao sam ja da mu je cena jaka ali sam mislio da je bliža 18000, a ne 14 -to me je oduševilo mada je i to dosta jako kad osnovni Hilux može da se uzme za 18-19 :whistle:

pošto ti je tema crossover solucije neću više o ozbiljnim terencima koliko god bili mali kao Jimmny -Terios .... :thumbup:

Bilo bi dobro da se ti i ostatak "ovdašnje" uprave otvorite za jedan zvaničan mejl Fas-u čemu tolika razlika u ceni između SX i sedicija :question: i planiraju li uopšte Sedićija za Srbiju nekad :whistle:

Naravno u istom mejlu -nemojte da škrtarite tastaturu, pa ih pitajte jel se planira prodaja ostalih modela Fiata kao brazilski Strada & Stilo i još koji.... :unworthy:

moja predpostavka je da se za Sedicija radi o nekoj podeli tržišta -ovde mi vladamo pa ide SX, tamo vi pa ide Sedici, a u Nemačkoj kao najbogatijoj ćemo da "ratujemo" :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema nikakve veze sa FAS-om, vec sa Torinom.

A evo sta jos moze da se nadje u juznoj americi:

Idea Adveture:

img_gal_ia01g.jpg

Palio Adventure:

img_gal_padvl02g.jpg

Nuevo Uno Way:

img_gal_nuevouno03g.jpg

Idea Sporting:

img_gal_ideasport01g.jpg

Nuevo Uno:

img_gal_nuevouno01g.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,..eeee, pošto su nišanske sprave spuštene- što se cene tiče, postoji (bar za mene) jedan vrlo interesantan auto, rekao bih "vozilo"....

lrg_article_12283-img_0.jpg

PANDA - ROSSIGNOL jedina mu je mana cena. Ovakav primerak je koštao u startu pre par godina 17.500e. Imao je svašta od opreme,

medjutim ima i jeftinijih varijanti....

pic01.jpg

pic03.jpg

Ovakvo čudo u besprekornom stanju može da se nadje za 6000e. Godina proizvodnje 2005. Prešao "čuvenih" 115.000 Evo primera:

17536988_1.jpg?20110318095810171392

izvor:http://www.automobil...mkreis=beliebig

ali u nemačkoj.....

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Pande sam odustao zbog velicine, bas je previse mala za moje potrebe, ali u svakom slucaju jako zanimljiv autic, pogotovo u 4x4 varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma vili najbolje da puntu podignes klirens,sa rejsera da predjes na ofroad punto :thumbup: i ima da stignes gde oces

au sta ima sve u brazilu da se prodaje kakvi primerci fiata,prvi put vidim te automobile u toj izvedbi :unworthy: :zbog cega kod nas nema prodaje ovih malih fiat dzipova

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili: jesi zakazao test voznju Soula? Video se sa mojim drugarom za SX4?

Jesi upoznat sa cenama redovnog odrzavanja u ovlascenom?

Kasko bi verujem uzimao?

Ako ti Soul bude opcija, pogotovo dizel, trazi da ti pokazu servisnu knjizicu, i da ti kazu "sta se mora".

Zetu npr za Ceed SW 1.6CRDI 115ks pise da se ulje u diferencijalu menja na 30k km. U servisu su to negirali "kao nije tako", ali nije na odmet pitati i proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Znam.

Ali u servisnoj knjizici je stiklirano na 30k km.

Ovo samo napominjem da se nesto od strane ovlascenog ne precuti, a mozda cikaviliju ili nekom drugom to manje ili vise znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se stvarno to ulje u diferencijalu menja na 30K km :huh: onda mora da su ga napravili od sira :blink: i to mladog :rofl:

kapiram da je Soul gradski mali terenac,i da je tu sve "mekse" i jeftinije od pravih terenaca, ali ovaj interval zamene ulja u diferencijalu se bar meni laiku :geek: cini bas kratak :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili: jesi zakazao test voznju Soula? Video se sa mojim drugarom za SX4?

Jesi upoznat sa cenama redovnog odrzavanja u ovlascenom?

Kasko bi verujem uzimao?

Ako ti Soul bude opcija, pogotovo dizel, trazi da ti pokazu servisnu knjizicu, i da ti kazu "sta se mora".

Zetu npr za Ceed SW 1.6CRDI 115ks pise da se ulje u diferencijalu menja na 30k km. U servisu su to negirali "kao nije tako", ali nije na odmet pitati i proveriti.

Zakazao sam test voznju Soula, ali tek posle sajma, posto nisam imao vremena pre. Iz istog razloga se nisam video ni sa tvojim drugarom.

Inace, planirao sam da se svakako raspitam oko svih detalja koji mogu naknadno izaci na videlo. Ako cu vec da dajem tol'ke pare, hocu da znam sta dobijam ;)

mik, glupo je reci da je Soul terenac, on je prvenstveno gradski auto, koji po potrebi moze i malo van asfalta, ali nikako camel trophy da se vozi njim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam ja dobro video ili je onaj benzinac Soul u vrlo izdašnoj opremi i sa 4x4 svega 11990?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 4x4, nema (zasad) Soul sa 4x4

Po trenutnim, akcijskim cenama (popust od 4000€ za sve modele), osnovni benzinac kosta toliko, ali i ta osnovna verzija ima sasvim pristojnu opremu

Ovo ispod je MOTION, a osnovna COOL ima sve osim onoga posle "+"

1,6 dizel CRDi / 128 KS MOTION - Akcijska cena 14.990€

ABS+EBD

Vazdušni jastuk za vozača i suvozača

Indikator neprivezanog pojasa na prednjim i

zadnjim sedištima

Imobilizator – el. blokada pokretanja motora

Automatsko otključavanje vozila u slučaju sudara

ISOFIX - sistem za pričvršćivanje dečijeg sedišta

Dnevna svetla

Hromirana Tiger maska

Klima uređaj

Radio/CD/MP3 sa AUX&USB priključkom

4 zvučnika + 2 visokotonska zvučnika

MDPS servo upravljač

Električno pokretanje stakala napred i pozadi

Centralna konzola sa pregradom i el. utičnicom

Pneumatici 195/65-R15

+

ESP-elektronska kontrola stabilnosti

Bočni vazdušni jastuci i bočne vazdušne zavese

Aktivni nasloni za glavu

Spoljašnje ručice vrata i retrovizori u boji vozila

Tonirana stakla (sa zatamnjenjem na vetrobranu)

Električno pokretana i grejana spoljna ogledala

Dalj. centralno zaključavanje (sklopiv ključ)

Vozačko sedište podesivo po visini

Upravljač podesiv po dubini i visini

Centralna konzola i unutrašnje ručice u sivoj boji sa

hromiranim detaljima u unutrašnjosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...