Jump to content
FAS Goran
Bojan Simonovic

FLCS Okupljanje - Niš skup lokalnog karaktera

Recommended Posts

Eto za vas koji ste dalje, imajte negde u podsvesti zadnju nedelju septembra i prvu nedelju oktobra.

 

A mi cemo se potruditi da do skupa stvarno dodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se svidja datum, finansijski i ovako. Recite kad da se vidimo i caooo


Ima ovde mnogo starijih od mene, mnogo ozbiljnijih ljudi koji trebaju voditi sve ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedelja 16.08 u 19h (da malo zadje sunce) na parking kod Hale Cair (ovaj parking, iza drveca 0f6ba7d40cb82a7a39a63de3db733daa.jpg )

Pa da posle sednemo na neko pice tu blizu i da popricamo! Moze?

1.Buca

2.

3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rado ali nisam tu,prenece mi buca sta ste se dogovorili kad se vidimo... ;-)

Edited by dinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da se prijavi event u policiji?

Treba mesa i pica?

 

Nema potrebe prijavljivati ako lokacija bude mesto koje se inače koristi za parking automobila, izlete i sl.

Ni 1kg mesa, niti 1L pića (sokova) ne morate imati unapred kupljeno. Dođu ljudi, sakupi se novac od svih prisutnih, i onda se ''skokne'' u nabavku. Neće niko ''crći žedan'' jer u prvih 45 minuta po dolasku svih neće imati ništa da popije (osim onoga što je poneo sa sobom). Još ako je lokacija takva da tu u blizini ima neka česma ili sl. (kao u BG), sve super...ali, nije to pod moranje.

 

Potrebni su stolovi, meso, pice.

 

Oko mesa i pića napisano.

Oko stolova...bukvalno šta imate od svojih stolova, to ponesete. Još ako neko od vas ima one male na rasklapanje, ili neki komšija ima (ili komšinica :D ), pozajmite za taj 1 dan.

 

Ako planiramo muziku moramo da izmislio kako ce ona dospeti dotle, da li ce biti produzni kabl ili samo neki hondin agregat. Od muzike su potrebne dve bas bine, jedan laptop i covek koji ce s'vremena na vreme da promeni pesmu.

 

Može, a i ne mora. Ako hoćete ozvučenje kao kad su ljudi organizovali u KG, onda bolje da oni napišu koliko to okvirno košta, nemam iskustva.

Onaj Hondin agregat za prolećni skup u BG je koštao 30 evra, plus gorivo koje potroši, a za ceo dan (od 9 ujutro do nekih pola 9 uveče) potrošeno je oko 5 litara.

 

Treba da se kupe trake za ruke za ljude koji plate hranu i pice, treba da se uposli par ljudi za stolovima.

 

Oko traka...Prvih par skupova nije bilio traka ni na skupovima u BG.

Ali, Košutnjak je, ljudi ionako samo špartaju njime, vide da ima da se jede i pije, i samo se ''elegantno'' priključe. :) Nije moguće poznavati lično sve ljude koji dođu jer je dosta ljudi, pa su zato svi koji se ''promuvaju'' po skupu mogli da jedu i piju. I, onda kad se sutradan svede račun, ooooozbiljan minus je bio. E, tek kada smo se tako opekli par puta, uvedene su one narukvice. :)

U NI neće biti toliko ljudi, može lakše da se iskontroliše da li se neko sa strane ''elegantno priključio'', pa samim tim narukvice nisu neophodne. Inače, nepunih 100 narukvica je malo preko 1.000 dinara (toliko plaćano u BG).

 

Nije to nikakva matematika, samo treba da nas ima 10 da svako moze po delic da uradi i da se pogodi neki vikend septembra meseca.

 

Realno, ne treba vam 10 ljudi koji će da se ''iscimaju'' oko organizacije pred skup.

Kad je skup u BG, nas par ode u Tempo, i pokupuje od plastičnih tanjira, do onih crnih kesa u rolnama za đubre. Dakle, sve...plastične čaše, pribor, i onu ljutu Alevu tucanu :) , sokove, kiselu...sve. To se napakuje u jedan auto, nekada u dva. Imali smo ranije podrum pića sa kojim dogovorimo da sve što se ne popije može da im se vrati sutradan, i oni vrate novac. Verujem da i vi možete u NI pronaći neki takav podrum pića sa istim dogovorom.

Ali, u BG odavno tako ne radimo jer realno i ne ostane ništa značajno da bi se moralo vraćati. :)

 

Par dana pred skup skoknem do mesare i naručim količinu za nedelju, kako bi oni unapred spremili veću količinu ćevapa i ostalog mesa za taj dan, čisto da im ne ispraznimo mesaru odmah ujutro, šta će onda da prodaju ostatak dana. :) Poznaju me, godinama već tako, tako da ne traže nikakav keš kada se naručuje. U NI ne morate tako, mada verujem da sigurno poznajete nekog mesara gde bi mogli po istom sistemu, ali i ne morate...nego kad dođemo i sakupite novac, skoknete do mesare i kupite. Možete samo i njima okvirno da najavite par dana ranije, neki minimum koji očekujete na osnovu broja ljudi koji se najave. Gledajte samo da sve bude na jednom mestu zbog ujednačenog kvaliteta mesa i ispravnosti.

Za sam dan skupa, 2 čoveka oko roštilja, 2-3 koji će im pomogati i biti tu oko sokova i ostalog, i to je. :thumbup:

A, niko ne brani i nama koji dođemo u NI da malo pripomognemo na sam dan skupa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lokacija je za izlete, ima parking ispred parka ali bi za ulaz kolima unutra verovatno trebalo neko odobrednje policije, opstine, sta ja znam. CIsto da ne bude nikakvih neprijatni scena. Ipak, nije to 5, 6 automobila, nego ako Bog da bar 30ak :p

 

U blizini lokacije je mesara, ima par manjih marketa, a bas preko puta parkinga je jedna kafanica. Ne znam da li bi bilo pametno pokusati sklopiti neki dil sa vlasnikom kafane. Da izadje sa nekom razumnom ponudom, verujem da bi se i njemu isplatilo, a opet da ne bude nesto previse po osobi...

 

Stolovi i stolice su, po meni, nepotrebne. Park je veliki, ima dosta letnjikovaca, klupica...

 

Svako moze na guglu da pronadje Spomen Park Bubanj i "proseta" se virtuelnom turom cisto da se upozna sa lokacijom, a ima i par stranica u nazad nekoliko slika sa jednog naseg skupa :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi iko pravio problem od organa reda jeste da nije 1. maj al ja mislim da ne moramo nikome najavljivati...

A direktor je fin neki čovek sve je lepo i prosto objasnio nema tu nekih problema, sve jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek obavesti neko kolegu sa Puntom sa Ledene Stene, ne secam se kako se bese zove. Ne znam da l' prati desavanja na forumu, verujem da bi dosao samo ako nije na odmoru negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...