Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Pa realno, novi traktor kosta sa minimalnom opremom i da nije IMT-IMR od 150.000 pa navise. :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bih da pisem i u temi "kuda ide ovaj svet" ali ipak cu vam ovde opisati kakva je nesreca zadesila mog prijatelja pre par nedelja.

 

Coveku su vatrogasci pozvonili u gluvo doba na interfon kako bi pomerio svoj auto zbog pozara.

Covek je na brzinu izleteo napolje ne sluteci da upravo njegov auto gori.Auto je bio u velikom plamenu tako da su ga oni pomerili kako pozar ne bi zhvatio druge aute na parkingu.

 

Podmetnut pozar i paljevinu iz obesti je momentalno odbacio jer ne postoji ni jedan razlog za tako nesto.

 

Na autu pored njegovog je bilo obijeno staklo i izvadjen akumulator.Te veceri je policija primila jos nekoliko prijava kradje akumulatora.

Naknadnim pregledom inspektora je zakljuceno da je najverovatnije i kod njega pokusana kradja akumulatora da se nesto iskomplikovalo i da je auto zbog toga izgoreo.

 

Automobil je marke Mitsubishi.prijatelj nije imao kasko osiguranje.Proglasena je totalna steta.

 

Sve se to desilo u strogom centru Sapca,na osvetljenom parkingu stambenih zgrada.

 

U mojoj ulici su ove nedelje skinute 3 kapije sa dvorisnih ograda.Gradsko groblje je ocerupano i unakazeno,sve sto je moglo da se odnese je odneto.Na ulicama nema metalnih sahtova.Citav limeni krov teretane u kojoj vezbam je pokraden pre par meseci.U ulici vise niko nema metalne kante za djubre jer su sve pokradene.Meni su 2 ukradene i sad koristim plasticnu...

 

Svakodnevno ulicom prolaze "ljudi" sa kolicima koji navodno skupljaju metalni otpad...

 

Grad je postao taoc obesnih pljackaskih hordi i nesposobne policije i pravosudja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ovde policija kriva. kad bi dobili naredjenje/odobrenje povatali bi oni sve, i onog sto uzeo sahtu i onog koji je kupio i onog koji je pretopio, ali policija nista ne moze kada ovi od  :up: ne dozvoljavaju/odobravaju/ ili jednostavno nece  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo 3 smena i cekanje sa puskom vam moze pomoci, nego to negde mora da se proda, i obican covek moze da prepozna ulicne kante i sahtove ... e onda lepo dodjes pa ga pitas ko mu je prodao, ako ne zna, kazes mu da ce on da odgovara, pa da vidis kako ce da se seti ... jednom da tako urade i uhapse nekog, niko vise nece to da radi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakodnevno ulicom prolaze "ljudi" sa kolicima koji navodno skupljaju metalni otpad...

Grad je postao taoc obesnih pljackaskih hordi i nesposobne policije i pravosudja.

 

u novinama fino imenovani "sakupljači sekundarnih sirovina"     :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno ko god ima u komsiluku dosta Roma ima problem sa otvorenim shahtovima I ostalim stvarima. Resenje se nalazi u zakonu koji ce da sankcionise sve one sto otkupljuju takvu vrstu sekundarnih sirovina.

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u kraju ima par pajdomana, koji isto vade sve što im stane pod ruku, da bi prodali, i uzeli barem polutku ili ceo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuća do mene živi takva familija . Kod mene je sve otvoreno ali ništa ne fali . Kad sam došao tu da živim prvi dan je bilo žurka sa ocem . Malo sam ga naučio redu i rekao ako ikad nešto zafali kod mene tog momenta sam ja za njega i osnovni i viši i božji sud ! Malo po malo u komšiluku nešto nestane ali kod mene ne . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam procitao tvoju pricu pomislio sam na Srbe preko. Verovatno ih/nas isto tako gledaju, obavljaju razgovore sa njima kada se dosele u neki kraj pa su zato tamo daleko uzorni gradjani. -_-

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači po tebi sam taj prvi dan iako sam ga uhvatio u krađi MOJIH stvari trebao da ga zovem i na kafu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je posten i vredan, bice takav bilo gde da ode, a isto tako ko je lopov i prevarant, bice isti koliko god se trudili da razgovaraju sa njim ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiroslavL

Nisam to rekao, a ni ti nisi rekao da si ga uhvatio u kradji tvojih stvari. Poenta mog posta je bila da kradja nema veze sa nacionalnom pripadnoscu. Istina je da se stice utisak da se Romi cesce vidjaju u sitnim kradjama ali su zesce i zapostavljeni od strane naseg drustva, delom zbog svojih izbora ali i vecim delom zbog njihovog marginalizovanja od strane naseg drustva.

Siguran sam da ovde ima puno fiatista Roma. Koji nisu ni "sakupljaci sekundarnih sirovina", ni lopovi, ni prljavi. Sta mislis kako se oni osecaju kada citaju ovakve postove?

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ste u pravu ali opet fale šahtovi, krade se struja sa javne rasvete, upada se noću u podrume, krade se gorivo, od javnih površina pravi se apokaliptičan ambijent, voze se zaprege po centru grada i MAD MAX nedefinisana vozila bez zelenog kartona i mahom ih voze maloletnici bez matičnog broja itd itd

U gov.... smo do guše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna Romkinja je isla sa mnom u odeljenje u prva dva razreda osnovne skole. Dolazila je koliko toliko uredna u skolu. Videlo se da se roditelji trude koliko mogu da se uklopi. Svi su je izbegavali, kao mali pravi Nacisti. Uvek je sedela sama. Propustio sam dan za jedno godisnje slikanje, propustila ga je i ta Romkinja. Zaboravio sam joj ime, ali bilo je srpsko, kao i prezime. Verovatno se i cela porodica izjasnjavala kao Srbi.

Fotograf je dosao sutra da nas slika, nas koji smo propustili slikanje. I dan danas, kada vidim tu sliku, njen siroki iskreni osmeh i moju snuzdenu facu, osetim krivicu zbog svojih sovinistickih stavova. Stavova koji su bili duboku usadjeni cak i u mene koji sam odrastao u otvorenoj, demokratskoj i porodici punoj ljubavi.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno si me razumeo , sticaj okolnosti su oni Romi . Da je bio bilo ko drugi veruj da bi se isto proveo kao i on .

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

stice utisak da se Romi cesce vidjaju u sitnim kradjama ali su zesce i zapostavljeni od strane naseg drustva, delom zbog svojih izbora ali i vecim delom zbog njihovog marginalizovanja od strane naseg drustva.

Kako su to marginalizovani?

Tako sto im se te kradje tolerisu?Tako sto je postalo najnormalnija stvar da nekom nesto ukradu i nikom nista?U policiji kazu znate oni su Romi,kao to je normalno...i ja treba da se pomirim sa tim?

U prevozu im se tolerise da ne placaju karte...

U bolnici postoji poseban karton za njih.Mogu da dodju bez zdravstvene knjizice kad hoce...Dok neko ko je ostao bez posla ili jos gore radi a ne uplacuje mu se zdravstveno nema pravo na to...

 

Mnogo je primera gde je neko drugi marginalizovan a ne oni.

I samo da naglasim da nemam nista sa tim naci sranjima i predrasudama vec govorim iskljucivo iz svog iskustva.

 

U ovoj zemlji su svima uskracena neka prava ali to ne sme biti izgovor za kriminal.

 

U osnovnoj skoli sam imao dve drugarice Romkinje u razredu,niko ih nije diskriminisao.Jedna je sedela ispred mene i super smo se slagali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da se previse nastavljam jer u svakom postu ima istine a i tema je suvise duboka da bi smo o njoj razgovarali ovde.

Po meni je najveci problem u drzavi koja nije sposobna da svima obezbedi iste ili bar priblizne uslove za zivot, obrazovanje, zaradu.

Ta nesposobnost se odnosi i na policiju koja nije sposobna da resi tu vrstu kradje (sahtovi, bakarni kablovi) tako sto ce pre svega da spreci rad onih koji tu robu otkupljuju i time se verovatno bogate. Oni koji to prikupljaju mi nesto ne deluju bogato u karton naseljima.

Takodje, gradovi su odavno trebali da ucine nesto da se klasicni poklopci sahtova zamene sa drugim poklopcima od materijala koji nece biti primamljivi za otkup i tako se resi bar deo problema. Opste je poznato da treba leciti uzrok a ne posledicu. To izgleda znaju svi osim nasih politicara kojima demagogija ide najbolje od ruke i daje najbolje rezultate na izborima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da svima iste uslove za zivot ... njima socijalnu pomoc, decije dodatke i sve vrste pomoci, a nama ono sto zaradimo ! 

Ako im se daju pare, jedu i piju dok ne zavrse u bolnici, ako im se da nesto drugo vredno oni prodaju pa opet jedu i piju dok ne popadaju ... 

Oko nove godine mozes da ih vidis kako nose sve besplatno, jedan covek 10-oro dece i brdo paketica, a opet im ne valja drzava, valjda treba da stanemo sa strane i da se klanjamo dok prolaze nacionalne manjine ? 

 

Znaci sad treba ceo grad plastificirati i zavariti svaki saht da slucajno ne bi njima palo na pamet da to moze da se proda ... 

 

Politicarima je svaki narod isti, ne prave razliku niti diskriminisu, ako ce da glasaju za njih obecavace i crnima i belima i zutima ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gornji deo Zemuna, okretnica autobusa 15, veći deo komšiluka čine "romi", većina nisu ni prijavljeni, od dvorišta kuća koje su dobili, prave barake, napadaju ljude u mračnim ulicama koji izađu sa okretnice, murija nema šanse da ih navata jer opet kažem oni ni ne postoje, svaki šaht i i ostale slične stvari kradu, kače se na bandere za struju drugim ljudima, Zemun polje naselje dobili su stanove u kraju Kamendin, prodali su bojlere, čupali laminate i to isto prodali, tj prodali su iz tih stanova sve što mogu, kote se po ceo dan, i samo šire svoju cigansku zarazu, a pod tom zarazom mislim, da ako se dete rodi u takvoj porodici, koja će da ga uči moralnim vrednostima, kradi, prosi i ostalo i ono će biti takvo, i jednog dana postaje isti kao on, čast izuzecima, znam jednu "romkinju" koja živi u Nemačkoj, ni ona ni muž nisu radili u kanalizaciji, nego u Srbiji završili medicinu, i tamo se usavršili, da je još gora ironija drže tamo jednu od poznatih klinika, ali takvih je malo u odnosu na većinu cigana, kakvih se može videti po Bg, a poserem se na demokratiju i sva ta ljudska prava, kada imaju više prava nego mi u našoj državi, a ustav lepo garantuje jednakost, al ne oni su " romi" jadni proterani narodi, ma važi, nisu oni proterani, oni sami svuda idu, tako je i bilo , tako će i biti, da se pitam nešto, lepo bi ih sve poslao u unutrašnjost u mesta odakle ljudi beže u grad, i dao im zemlju, kuću i stoku, pa radi na poljoprivredi, daj doprinos državi, hrani od toga sebe i porodicu i dobijaćete i kintu, ali ne lakše je otići na bulevar i prositi, i sakatiti decu da bi isto to radila. Tako da te priče jadni "romi "  i te gluposti, mogu da prodaju nekom drugom, meni je samo žao te dece što se rode u takvoj porodici, ali jbg za par godina postaju zaraženi i oni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato u Kragujevcu u jednom naselju postoji Krizni stab licika, i u tom naselju nema Roma, ali ima svega ostalog (sahtova, nema upadanja u podrume, nema kradje struje, i ostalih stvari). Ma koliko mi bili toleantni prema njima, i davali mi neke benificije, oni to zlouptreblavaju. Zbog toga sam pobornik onoga da im ne treba dati nista, jer nista nisu ni zasluzili, nego da budu jednaki kao i svi mi ostali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna Romkinja je isla sa mnom u odeljenje u prva dva razreda osnovne skole. Dolazila je koliko toliko uredna u skolu. Videlo se da se roditelji trude koliko mogu da se uklopi. Svi su je izbegavali, kao mali pravi Nacisti. Uvek je sedela sama. Propustio sam dan za jedno godisnje slikanje, propustila ga je i ta Romkinja. Zaboravio sam joj ime, ali bilo je srpsko, kao i prezime. Verovatno se i cela porodica izjasnjavala kao Srbi.

Fotograf je dosao sutra da nas slika, nas koji smo propustili slikanje. I dan danas, kada vidim tu sliku, njen siroki iskreni osmeh i moju snuzdenu facu, osetim krivicu zbog svojih sovinistickih stavova. Stavova koji su bili duboku usadjeni cak i u mene koji sam odrastao u otvorenoj, demokratskoj i porodici punoj ljubavi.

 

Jel ti zao sto je nisi opalio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...