Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Nikad nećete dobiti iznos na koji ste osigurali auto, umanjiće ga debelo na osnovu amortizacije i sto drugih razloga. Gubitak je u tom slučaju veliki i kasko vam neće obezbediti isti takav auto, a da ne pominjem gubitak vremena, živaca, nemate auto na raspolaganju, silno nerviranje, natezanje sa osiguravajućom kućom, čekanje na isplatu... Jedini koji tu profitiraju i ne nerviraju se su banke i lizing kuće. Zato sam ja ipak za neko dodatno osiguranje, mnogo se mirnije spava.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno glupo pitanje. Zašto bi neko obeležavao ili žigosao auto pored  registracije koja se lepo i jasno vidi? 

 

Mnogo je realnije da se neki komšija sa žućkasto-zlatnim autom isparkiravao i lagano dodirnuo branik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namočiš malo krpicu u razređivač, prebrišeš i rešen problem.
Mene više brine ova marka na ramu za tablice  :laughing:

Nemoj se brinuti, neće niko ovako da obeležava auto i posle juri po mraku koji je obeležio, a i iskreno mene bi apsolutno bolelo uvo za sve da imam kasko. Pa valjda ste ga zato i uplatili da biste mirno spavali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reče da nije imao ništa sem kasko osiguranja.

Ja ostavio samo kasko od zaštite. Računam, ako ga marnu, bolje će kasko da plati nego što može da se proda posle 8 meseci.

Kasko osiguranje nije zastita. Mnogi se varaju oko toga. Nisu osiguravajuce kuce bas tako sjajne i siroka srca. Kasko je odlicna stvar ali zastita nikako nije, kasko ti samo cuva deo novca tj osigurava deo novca koj si dao za auto. Odlicna je stvar i za ne daj boze sudara ne moras da mislis oko orginalnih delova i kako da ih platis. Posto si uradio kasko znas da skidaju od cene lepu sumu ako imas zastitu na kolima, alarm, zeder , blokadu motora, kod kljuc, izadjete mnogo jeftiniji kasko. Ovo sto je Sasa napisao to je istina ali to se odnosi na lizing jer ko uzme auto na lizing vlasnik auta je lizing kuca, a ne onaj ko ga rentira pa je i logicno da vlasniku ukradenog vozila ide novac od kaska u tom slucaju lizing kuci.

Daj boze da nam nikada ne treba sve to ni kasko ni zastite, ali zlo nikada ne spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i ako si ga kupio na kredit. To što dobiješ (debelo umanjeno za amortizaciju) ćeš morati dati banci i opet nemaš ništa. Ako si ga kupio za keš - pitanje je da li ćeš za tu lovu što dobiješ moći kupiti drugi takav (nov sigurno nećeš). Dakle - gubitak kako god da okreneš. Zato lepo alarm + kandža ili zeder i mnogo se mirnije spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na ovo na nekom forumu, i nije mi jasno, ajd sa SUV-a nekog da maznu ali sa Stila

 

Capture.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta tu da bude jasno :thumbdown:

Skida se to uveliko,nije redak slucaj.Mislim da sa francuza najvise-kao najtezi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem,znam da se skida.... ali mene čudi kako je uspeo da se zavuče ispod Stila ipak nije klirens kao kod SUV-a, usred bela dana sa brusilicom, testerom ili čime već i testerisati katalizator

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilov katalizator ne vredi više od 20 e, i ne znam onda čemu toliki trud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste u toku sa cenama! Pre tri dana (u auspuf servisu),izbacio kat.,ugradio cevku, i zaradio 50eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije malo drugačiji za Stila u odnosu na Punta? Koliko se sečami davno su mi rekli da ne vredi Stilov katalizator nešto previše. 

 

Inače, ja da vidim noge ispod kola samo bih lagano spustio dizalicu toliko da dotični ne može da se izvuče i da ga ne prignječi previše i pozvao policiju pa da vidim da li će posle 4-5 sati ležanja pod kolima pomisliti da opet skida katalizatore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da ima veze nacinalnost sa tim što neko vidi profit u skidanju kakalizatora..valjda :)
Inače, davno ja rekoh da sam za teksaške zakone. Sumnjam da bi bilo ovoliko kriminala da nemamo ovako loš pravosudni sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel kažem ja,jednom ortaku skinuli ispred zgrade ,odsekli i dovidjenja,čovek upalio auto kad ono :huh::wacko::unsure:

...poslato iz Grande Punta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje razlike u katalizatorima,majstor pročita broj sa katalizatora,nazove nekog čiku,ovaj kaže cifru,ista se umanji za 10-ak eur (cevka umesto kat.-a), i to je sve!

Ne mogu da verujem da Stilov kat. plaćaju mnogo manje od Puntovog (doduše Stilo ima dva,običan i keramički:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...