Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Motorola mi je otpala zbog baterije, mislim da je 4600 mah na motoroli.

Naravno, za honor je veliki minus sto nema opticku stabilizaciju slike al... Bitnije su mi ostale stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nije impresionirao honor,ženina drugarica ga ima….za te pare lenovo/motorola sa njihovim menadžmentom baterije od 4600mah i čistim androidom mi je bolja…ne mogu više kineze( iako je lenovo kineski…), svi su isti

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neko da se razume i prati aktuelnu telefoniju, zamolio bih za misljenje tj.za i protiv novog modela Samsung A55.

Vreme je da zamenim A71 kojim sam prezadovoljan ali gazi vec 4.godinu...

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Malo se strpi sa kupovinom A55. Tek je predstavljen (pon. 11.03.) pa još nema detaljnih recenzija na netu. Ima novi Exynos čipset i ne zna se kako se ponaša u svakodnevnom radu, a Exynos je problematičan u smislu da ima nestabilnosti u prijemu GSM signala i sa brzim pražnjenjem baterije (oba problema sam imao na Note 20 ultra).

Drugi razlog je što veoma visoka početna prodajna cena.

 

Da li bi kupovao preko KP ili kod operatora?

Koliki je budžet za kupovinu?

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IDzO

Ne bih kod operatera jer mi nijedna tarifa ne odgovara, citaj: ne volim da telefoniram :P.

Nemam definisan budzet ali ne zelim da dajem pare za S23 ili iphone...

Mislis da je A54 bolji izbor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nema velike razlike između A55 i A54 i oni koji imaju A54 nemaju potrebe da prelaze na noviji model. A54 je između 270 i 300€, a o njemu možeš više pročitati na linku na kraju poruke.

Za novce, koji se trebaju izdvojiti za A55, mogu se birati modeli iz S serije i ako ti nije problem “ispruži” do tog iznosa, jer sugoročno gledano imaćeš bolji model.

 

Ako ti nije hitna kupovina, sačekaj jedno mesec-dva dana i onda sagledaj šta je najbolje rešenje (npr.: koja će biti cena A55, koje su cene S serije, pročitaj testove A54 i ako možeš probaj ga kod operatora…)

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54-review-2546.php

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se dvoumim..naime moram da odradim tender u firmi tj za vise spojenih firmi koje rade sa nama..razmiljam o a54 za vecinu korisnika a sad vidim izasao a55..za top management je lako uzmes iphone ili S24 Ultrw i miran si al ne znam sta da kupim za donju klasu ? Dal neki poco ili realme ili tako nesto..bitno da nije bas karton za jaja od ekrana i da moze da radi nesto osnovno...e da i par postova iznad vidim da je neko pisao za honor 90..telefon genijalan, sve je apsolutno fenomenalno sem kamere kojoj fale boje i stabilizacija al ostalo izuva kakav tel

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, shortee said:

moram da odradim tender u firmi tj za vise spojenih firmi

Zavisi od broja telefona, da li pogađaš usluge sa operatorima…biznis predstavnici operatora nude dobre uslove samo da ugovore saradnju.

 

Ako budžet dozvoljava traži ponude za S23, jer verujem da će A55 biti u istom/sličnom cenovnom rangu.

 

Bitna pitanja su ko su korisnici telefona i šta im je potrebno u svakodnevnom radu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano
FE ima sporan čipset Exynos 2200 i žale se ljudi na slabu bateriju. Drži visoku cenu, a po karakteristikama je lošiji od S23 koji na KP ima isti cenovni rang.

S23 256gb bi bio pun pogodak za kupovinu (ne Ultra ili plus model).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam A54, a imao sam a71 pre njega.
Prva i ogromna razlika, A71 je izmislio dizajn za A54 i sve ove novije A serije.
Što se svega ostalog tiče A54 je odličan naslednik, jedino je kabastiji u odnosu na A71, malo deblji da kažem i malo lošije leži u ruci. Al opet pozadi staklo/plastika, okvir aluminijum itd.
Što se Exynisa tiče u A54, nema da brineš, sve radi u najboljem redu, nema tih pregrevanja baterije, sama baterija, barem meni izdrži ceo dan, od ujutro do uveče, svakako ćeš imati minimum 6sati SOT, upaljenog ekrana. Da dodam da je kod mene skoro uvek upaljen BT i WiFi i 4g jer su su podešene Rutine koje non stop menjaju podešavanja telefona u zavisnosti gde se nalazim.
Elem, kad sednem u auto upali lokaciju, mape i navigaciju, kad sam u firmi onda neke druge funkcije i tako redom.
Ako ga koristiš uglavnom za razgovore, poruke, kkasično pretraživanja po netu, opušteno pređe i u sledeći dan, al realno, svi stavljamo uveče telefon na punjač.
Imam i Xiaomi 12lite, u istom su cenovnim rangu, po performansama su skoro pa identični, s tim što je Xiaomi za nijansu brži, da ne kažem ispeglaniji, i od ovog modela su kinezi lepo ispeglali softver. Lično sam imao averziju prema Xiaomiju i njihovom OS, al sam brzo promenio mišljenje.
Xiaomi ima bolji, ludački, stereo zvuk, malo je lakši, lepše leži u ruci, isto AMOLED I naravno punjenje od 65w u odnosu na samsungovo od 25w ne mogu da se porede. Kinez za pola sata pun do stotke a samsungu treba preko sat vremena.
Plus se punjač sa A54 kupuje posebno.
Samsung A54 sam uzeo jer imam i smart wach samsung, bubuce Buds 2 i samsung TV pa je nekako sve to lepo upareno i kompatibilnije softverski plus UI koji je odličan, barem meni. Npr xiaomi pokušava da ga kopira kod sebe.

S21fe je lep, skladan telefon, za ono što pruža je nije ni skup ali baterija je barem meni dealbraker plus hoće da zašteka nekad , dal zbog procesora, svakako ume da se zagreje pošteno.
Npr u A54 nema apsolutno nikakvih problema sa exynosom, valjda su ispeglali šta su imali.
Tako da ako uzmeš A54 teško da ćeš se pokajati, dobar allaround model.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji treba da tender…Razlika između A35 i A55 je minimalna u tehničkom i funkcionanom smislu(Exynos 1380 (5 nm)vsExynos 1480) a cena mu niža za 100$ napolju

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12705&idPhone2=12824

IMG_0460.png

IMG_0461.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IDzO

Ako mozes nesto reci o jeftinijim modelima A24/A25 i A34/A35, da li je neki od njih za preporuku za prosecnog korisnika?

Varijanta 8/256gb naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene jako nervira sto vise nema krstenog telefona za ispod 800e. Jednostavno ne mogu da prihvatim da godisnji trosak telefona iznosi 300-500e s obzirom na vreme zamene.

 

Evo ovaj moj Xiaomi 12 lite je uzet pre oko godinu i po i krece polako da stuca. Mrzi me da trazim drugi model, ali ocigledno ce morati nesto jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A34/35 su i više nego dovoljni,a razlika između njih i A54/55 je skoro minimalna

Just now, igor0511 said:

Mene jako nervira sto vise nema krstenog telefona za ispod 800e. Jednostavno ne mogu da prihvatim da godisnji trosak telefona iznosi 300-500e s obzirom na vreme zamene.

 

Evo ovaj moj Xiaomi 12 lite je uzet pre oko godinu i po i krece polako da stuca. Mrzi me da trazim drugi model, ali ocigledno ce morati nesto jace.

 Traži aparat proizvođača koji ima bolje ispeglan softver od Šaomija i neće ti nedostajati performansi. Ja sam gurao iPhone 6s šest godina a da nije štucnuo.Zato Motorole guraju klot android i ne rizikuju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano

Od navedenih A35 je najbolji izbor.

Još ako ga sada poručiš dobiješ BT sluške gratis koje su oko 100€. Odlična kombinacija za pristojne novce!

 

Ne znam kod kog si operatora ali evo jednog primera: 

https://mts.rs/Privatni/Pojedinacni-uredjaji/samsung_galaxy_a35_128gb_5g_black/omorika_12

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano

Exynos dokazano ima lošije performanse u odnosu na Snapdragon-a ali kako je ovaj A35 novi model verujem da će biti lepo upeglan. Ovaj Exynos, koji je u A35, je na tržištu godinu dana (npr.: nalazi se u A54).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci A55 mu dodje ko S23 zanimljivo.
Ja sam mislio da uzmem a54 100 komada ..pa onda a34 za ostale ljude posto su pre toga imali honor 50 lite i sve je bilo super sem kamere .
Za direktore iphone 15 pro /max a za nas IT fa e s24 ultra ..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se i Oppo kod nas na trzistu (konacno)

Za slabije upucene, oni stoje iza One+ (tj kupili su ih pre koju godinu) i takodje imaju Realme kao podbrend. 

Licno, takav koncept uredjaja u cenovnom rangu oko 300+ eur mi je oduvek bio zanimljiv jer uglavnom menjam telefone na 2-3 godine a ne volim da placaam ime na ledjima. 
 

U porodici imamo Realme GT Master vec 2.5 godine, bez problema radi, baterija drzi oko 2 dana i dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=20626]IDzO[/mention]
Ako mozes nesto reci o jeftinijim modelima A24/A25 i A34/A35, da li je neki od njih za preporuku za prosecnog korisnika?
Varijanta 8/256gb naravno
Ja imam A34, uzeo ga posle A30S. Telefon radi odlicno, ne baguje, ne greje se, baterija drzi od ujutru do posle ponoci opusteno uz dosta koriscenja. Razlika izmedju A34 i A54 je valjda samo u ram memoriji ugrubo. Jedno poredjenje da napravim, ja ne vidim da mi je u bilo cemu bolji od starog A30S kojeg sam maltretirao 4god i nikada nije ni stucnuo :D

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
4 hours ago, neshtry said:

Ja sam gurao iPhone 6s šest godina a da nije štucnuo.Zato Motorole guraju klot android i ne rizikuju 

Iphone mi je mnogo drazi, ali zbog navigacije na kolima i dijagnostike ne bih. A i cene su nenormalne sad.

Poslednji koji sam imao je XR i trajao je dobre 4 godine dok nije cerki bio na putu do neceg :D

Od Motorola mi je Razr bas kul, ali ne za 900+ evra. Pre cu za 2 telefona da odem sa porodicom na odmor. Bas su mi bacene pare u telefon kad i onaj od 300e odradi isto, samo koji sekund sporije

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade dijagnostike na iPhone,ali kvalitetne( čak i kineske ,ako su u kvalitetu),serija 15 se ne isplati,a 13 i 14 su i dalje super,a povoljnije cenom.Ja kupim iPhone i zaboravim na telefon…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio 15 jedno vreme. Nije mi vise to to. Deluje mi da ce za ono staro Apple iskustvo morati Pro da se uzima. Suvise plastike ima 15 za moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...