Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Drugari, pre 5000 km, a nekih par meseci, sam stavio brembo prednje diskove+pločice. Reč je o Marei karavan. Ispočetka bilo sve ok ali posle nekog vremena počele da škripe, i to ne uvek. Ukoliko stisnem do kraja kočnicu staje skoro u mestu i ne škripi ali ako kočim postepeno škripi baš. 

 

Neki savet? Znam da vremenom škripanje neće nestati. Super koči ali me nervira.

Mislio sam da odem do Gazele da reklamiram, imam i račun, pa neka gledaju šta će. Po meni to je nov deo ali neispravan.

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da napisem, u februaru sam menjao paknove u BeoCar servisu na Novom Beogradu, znam da posle nekog vremena moram da skinem dobose i rucno dostelujem famozne mehanizme paknova jer se ne steluju sami. Danas sam to uradio i zaprepastio se! Sa leve strane novi Bosch paknovi, limic mehanizma pukao, otpao i izgrebao dobos. Sa desne strane STARI PAKNOVI!!! Uopšte ih nisu zamenili! Za inspekciju je kasno, ali znam da moj auto tamo vise nece ici! I onda se majstori ljute kada im musterija visi nad glavom, posteno platim deo u njihovoj prodavnici i ispadnem ovca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda se majstori ljute kada im musterija visi nad glavom, posteno platim deo u njihovoj prodavnici i ispadnem ovca...

Pošteni majstori se ne ljute ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ti skripanje nece priznati kao defekt, a i tehnicki nema po kom osnovu sve i da hoce, jedino da stavis neke druge mekse plocice, hoce to kod tvrdjih setova.

 

p.s. drugaru su pre nekoliko godina uradili to u ovlascenom audi servisu u novom sadu, asta auto, zamenili samo spoljne i papreno naplatili...

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteni majstori se ne ljute ;)

Potpuno tacno! Miki u TIMu mi je davno rekao da slobodno gledam, ali da ce da zategne okastom sedamnaesticom ako pocnem da pametujem!

Sve sto je tada uradio i dalje besprekorno radi, ali mi daleko vidikovac sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...samo kao info ako se neko razmislja za marku Galfer (porucio iz NS-a) - stavio sam na zadnje tockove seriju standard diskovi+plocice i extra sam zadovoljan, koci ujednaceno,nema neravnomernih riseva na disku,nema skripanja,cviljenja i sl. ...preporuka (cena je oko 100e za komplet za alfu 156)

*krivo mi sto napred imam Textar u kompletu...mada se i on nije obrukao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je velika a nemam nesto vremena za prelistavanje pa ako moze neko da mi odgovori na par pitanja.

Kad su diskovi za menjanje tj kolika je dozvoljena potrosenost? Ne mogu da nadjem podatak koliko su debeli novi diskovi  na novom bravu 1.9 mjet 110kw. Nisam primetio da mi auto trese kod kocenja i slicno ali su  posteno istroseni , po nekoj proceni jedno 1-2mm .

Koje diskove da uzmem a da su u nekoj zlatnoj sredini i ako je neko skoro radio na istom autu molio bih i okvirno cene za plocice i diskove.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam da zamenim plocice, paknove i centralni nosac motora na mom puntu 2 1.2 8v.

Preko puta moje zgrade se otvorio malo veci servis, tu mi je veoma zgodno da odvezem auto pa sam se raspitao za cene.

Od marki nude ATE ili Valeo, mislim da su cene tu negde.

2100 plocice

5100 paknovi

2200 centralni nosac motora

To su cene bez zamene, 1500din je radni sat.

Da li su to ok cene i marke, malo sam neupucen sto se toga tice, cujem da ATE dosta hvale (naravno ako je original), Valeo isto, pa reko' bolje da se raspitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavio Meteli diskove i pločice pre neki dan, sad čujem da pomalo škripe. Prošli put nije škripalo ali mislim da su pločice bile Valeo.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio danas:

plocice ATE 2100din

centralni nosac motora RUVILLE 2260din

ruke 1500din

Za sada zadovoljan, nista ne skripi i ne cijuce, mnogo mirnije radi na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni video da si par postova iznad naveo i koji auto je u pitanju. Ponadah se da je Stilo, pa reko gde ima ATE za 2100 :D

Inace i ja bih da menjam svoje plocice. Prosle godine sam stavio LPR i ubijaju me skripanjem. Pre toga sam pozadi stavio isto LPR a one se ne cuju, samo prednje.

Sta preporucujete za Stilo? Zna li neko koliko su ATE? Koja je dobra alternativa? Mada verovatno i id diskova zavisi da li ce da skripe ili ne....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec nekoliko hiljada km vozim Mayle koje su bile osetno jeftinije, oko 2000 din su kostale, zadovoljan sam, ne skripe, lepo koce i nisam primetio nikakve probleme.

 

Iskreno, cini mi se da ne grizu kao prethodne ATE, ali jako lepo koce i najbitnije, ne cuju se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...