Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Ticma

Smešna kazna na Slaviji

Recommended Posts

Evo sta se danas dogodilo, posto se zna da na Slaviji ima gomila pandura lepo se zaustavim kolima ispred pesackog u Mekenzijevoj posto sam primetio da covek sa stapom ceka da predje ulicu ili da ga neko prevede. nakon nepune 3 sekunde skace mi pandur na prozor sa sve rancem na ledjima posto je ocigledno krenuo na posao i to onako bez prsluka i rukava i kaze daj dokumenta i licnu kartu :realmad: ja ga pitam a zbog cega na sta on drsko odgovara zbog ZAUSTAVLJANJA ISPRED PESACKOG PRELAZA !!!! Ja ga pogledam i kazem da sam stao coveku da predje,a on rrsko ponovi da mu dam dokumenta sto sam i uradio . . . Covek uredno popuni zapisnik gde je naglaseno da sam se zaustavio ispred pesackog prelaza i time krseci zakon a nigde ne spominjuci pesaka. Naravno zapisnik nije potpisan a pri tome sam mu trazio da mi da broj znacke i svoje podatke sto sam jedva uz natezanje od njega dobio :realmad: I naravno posvetio sam mu par toplih reci da ne preciziram sad, mama je u pitanju :rolleyes:

Dodjem ja kuci besan i potrazim u zakonu i nadjem sledece:

Clan 23

Vozac je duzan da obrati paznju na pesake koji se nalaze na kolovozu ili stupaju na kolovoz ili iskazuju nameru da ce stupiti na kolovoz.

Kada prilazi pesackom prelazu, vozac mora da prilagodi brzinu vozila tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi, moze bezbedno da zaustavi vozilo ispred pesackog prelaza.

a pri tome Clan 66 kaze:

vozac ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:

Na pesackom prelazu ili na prelazu biciklisticke staze preko kolovoza, kao i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od 5 metara od tih prelaza.

Po clanu 66 je napravljen prekrsaj sto znaci da barem po mom razumevanju ili pretpostavci glupog pandura MORAM DA ZGAZIM PESAKA A ISTOVREMENO I DA GA PROPUSTIM DA PREDJE ULICU pa me zanima sta da radim, da li da platim kaznu od 5000rsd ili da idem kod sudija za ova dva clana i da se zalim ??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li trazio da se navede u zapisniku da si stao da propustis pesaka a ne da se parkiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ali nije hteo da zapise, auto je bio upaljen i to na sred trake ne uz ivicu puta jedino je bio na samoj ivici sa pesackim ali to nije razlog njegove kazne . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazljivo sam procitao clanove i skapirao da hoce da uzmu pare nizasta pa cu da idem kod sudije da se zalim . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

traži i izvod iz snimka raskrsnice jer Slavija je pokrivena sa više desetina kamera sigurno :harhar: e kako doći do njih to već ne znam i imamo li pravo :whistle:

a tu je uvek i kolega ''lancia'' koji radi na tim kamerama :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverujem da se vidi na kameri posto je pesacki nekih 20-30 metara pre slavije pa je malo zaklonjen ali pokusacu . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta da pokusas, idi naravno na sud i reci da si stao da propustis pesaka. Ma ne mogu da verujem da su bas toliki debili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni magarci sto rade dostavu se prakticno vozaju trotoarom na oci pandura a oni kaznjavaju sto si pustio dedu da predje ulicu?! Stvarno ne verujem da to negde postoji jos osim u Srbikistanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da jedino da svi mi lepo ugradimo kamere u sopstvena vozila sa A/V snimačem i uvek imaš dokaz ... :whistle: samo verovatno ni to nebi priznali protiv reči svemoćnog OSL :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh,ranije,vise puta :whistle: ,

cela ova prica sa novim ZOBS-om i enormnim povecanjem kazni,u odnosu na bedne prihode nasih sunarodnika

je odradjena prvenstveno radi otimacine novca :thumbdown:

a ova prica je jos jedan dokaz u prilog tome :veryangry:

i ako postujes zakon,dobro procenis situaciju,uradis sve po propisu :yes

ulece ti saobracajac,koji po svaku cenu hoce da te kazni,bez obzira na okolnosti :blink:

i posle tvog objasnjenja on ostaje pri svom i to sa kako si ti rekao drskim ponasanjem :no -pa nisi nikog povredio ili bio nasilan pa da se tako ponasa :question:

Ja ovo stvarno ne mogu drugacije da razumem :huh: ,osim da covek ima kvotu u dinarima koju mora da ispuni,pa sta bude-bude.

Nadam se da ce sudija imati vise razumevanja i da ces proci bez ikakve kazne :yes .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ta scena jos uvek nerealna kao i samo njegovo ponasanje :realmad: a kad sam ga pitao za ime i prezime rekao je da procitam na odelu gde je samo prezime a da ime nece da mi da, ali posto je glup zaboravio je da mora da se potpise na zapisnik punim imenom i prezimenom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

traži i izvod iz snimka raskrsnice jer Slavija je pokrivena sa više desetina kamera sigurno :harhar: e kako doći do njih to već ne znam i imamo li pravo :whistle:

a tu je uvek i kolega lancia koji radi na tim kamerama :welcome:

pazljivo sam pratio sta se pisalo i samo mogu reci da je strasno sta pojedine kolege, ako tako mogu da ih nazovem, sebi dopustaju.

Sto se tice da li je bio ili nije bio na duznosti stvar je jasna, NE moze da napise prijavu ako nije bio na duznosti, svaka prijava sadrzi vreme kad je prekrsaj nacinjen ili ucinjen...

sto se tice snimka sa kamera e to je vec problem, morao bi da tu je ujak cika Misko pa da se vec nesto i pokusa da izvuce... za nas smrtnike to je dalaeka Evropa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebash da pozovesh lepo unutrashnju kontrolu,objasnish shta se desilo,kazhehs da imash i svedoka (povedesh nekog ortaka,a pre toga se dogovorite za prichu)... Inache pandur je dole napisao da je bio SAM tako da ako on bude lagao da je neko bio sa njim,naje*ace!

Dobro je to shto nisi potpisao zapisnik... Zhali se da te nije pitao da li se slazhesh sa zapisnik (shto mu je obaveza,a pretpostavljam da to nije pitao poshto je zaista retard,koliko sam skontao iz priche)... Nemoj ni u ludilu placati kaznu,samo uradi ovako kako sam ti rekao i uspecesh!

Puno ti srece zhelim oko ovoga,pazi kad sam sad ja popizdeo jer sam sebe odma stavio u tu situaciju,kontam da bih mu stavi glavu u blatobran da se meni to desilo!

Javi shta je bilo na kraju!

p.s.

Ne chekaj da prodje 2-3 dana ukoliko budesh zvao unutrashnju kontrolu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opušteno, stići će poziv od sudije za prekršaje za nekih 6 meseci. Kad ti sudija pročita tekst koji te tereti za prekršaj pitaće te da li se slažeš. E tu i tada počni da izvodiš zaključke i dokaze.

Lično mislim da presuda treba da bude oslobađajuća ali u ovoj selendri je sve moguće.

Inače, unutrašnja kontrola nema ništa sa ovim pa ne gubi vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasim se samo koliku maksimalnu novcanu kaznu mogu da mi napisu ako ipak ispadne da sam kriv posto je u pitanju privatni preduzetnik . . . Onda cu sve da ih pogazim pa da znam za sta da platim :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace mozes da kazes da te on zaustavio pa si zato stao :harhar: . Ma ako te zaustave racunaj na kaznu pa makar za to sto nisi propisno stao kad su te zaustavili. :rofl: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasim se samo koliku maksimalnu novcanu kaznu mogu da mi napisu ako ipak ispadne da sam kriv posto je u pitanju privatni preduzetnik . . . Onda cu sve da ih pogazim pa da znam za sta da platim :thumbsup:

A O BODOVIMA NE RACUNAS?

Samo na pare mislis!

Salu na stranu! Ne razmisljaj puno vec kad te budu zvali i ako te zovu kod sudije za prekrsaj znas sta ces i kako ces.Ne moramo mi da te ucimo.

Naje.. im se mame i za moju dusu :thumbup: Ja sam imao 1995 obracun u sudnici nasta je sudinica na kraju bila na mojoj strani. :whistle: Samo opusteno

i ne sekiraj se.Ako treba da ti svedocim rado cu da dodjem samo reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeba.. ih bodovi ne znam ni koliko je ovo verovatno 1 ili 2 ma videcu sta cu, ne znam kako ce sudija da razume ono u "zoni pesackog prelaza" da ne pomisli da sam bio na samoj zebri :wallbash: ma naoruzacu se dobro pre nego sto odem :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate nema tu nikakve mudrosti, stao si pred pešački da pustiš pešaka i najbolja ti je odbrana samo ta rečenica i silno isčuđavanje tipa kakav nam je to zakon i na šta to liči da ti ne pustiš pešaka na pešačkom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si odmah pesaku da uzmes podatke, on i ti bio najbolji svedok, a ne verujem da bilo ko u zemlji voli pandure, oni cak ni sami sebe ne vole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...