Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

A nisi razmisljao o tome da preko daljinca aktiviras jedan motorcic koji ce ti povuci kanap iznutra ;) ? Da ti bude lakse, spakujes sve u jedan kljuc (dalljinac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas najbolje razumeo :laughing:. Ja sam sproveo kanap od kvake do zadnje police, samo povucem i udjem ko gospodin covek :harhar: Bele je boje kanap onaj najlonski za bastu hahaha :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas najbolje razumeo :laughing:.

Isto princip, samo se malo modernizujes, na dugme ;) ... A moze li jos neki kanap da se koristi u takvim situacijama sem tog za bastu ? Mora li da bude beli ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, predhodnih dana je padala ona silna kiša i jutros da uđem u auto, za kvaku - zaledila. Povučem malo jače, ali taman toliko da mi brava ne ostane u ruci i vrata se otvore, međutim ručka se ponaša kao da je nešto spalo, kao da se otkačila sajla. Uđem u auto, startujem ga i sad treba zatvoriti ta vrata. Izgleda da je mehanizam ostao u položaju kada su vrata otvorena i ne može da zabravi, pa sam privukao vrata i zaključao preko ključa (daljinskog), da ne bi morao da ih držim dok vozim. Jel imao ko ovakvih simptoma? Pre sam sve kvake podmazao sa wd40, ali očigledno treba nešto "masnije", a doduše brave nisam podmazao. Šta da radim sa ovom bravom što neće da mi se vrati? Kako da sve ovo efikasno podmažem?

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrati onaj jezik ili kako se vec zove na bravi i zatvorices vrata. Podmazivanje probaj,ali nema leka. Ja sam sve probao. Jedini lek je kanap od kvake do gepeka :D Provereno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti nikakva mas' to treba da bude sve suvo ali bez tragova rdje... Sto je masnije to vise zaglavljuje kad je minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje za tebe... Fen u ruke i s' oprostenjem duvaj...

I onda obrisi krpicom a kad zavrsis s' duvanjem i brisanjem onda umocis malo krpicu u neko retko ulje i ovlas namazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas uslova, mozes i da ostavis auto u nekom trznom centru, garazi da se odledi, za pocetak.

e, j... ga, kako ih tako napraviše...

Kada se auto pripremi za zimu kako treba i sve je ispravno, nisam imao nikakav problem ni u seriji nedelja na -20 i kusur, auto napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalede kvake, bilo ovo šuntavo vreme. Pada kiša pa sneg, pa minus, pa preko dana sunce otopi onda predveče ponovo stegne i zaledi. Stilo ima one poluge od kvaka idealne za zaleđivanje.

Za podmazivanje samo Selenia WR 5-40 i ništa drugo.

Ime što ti Neša ne da master key čisto da ubrzaš spajanje tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored standardno kedera, brave, cilindra, sarki - podignem kvaku (rukohvat), namazem mesta gde se naslanja (sa obe strane), obirisem krpom visak - veruj mi da sam normalno otvarao vrata i na onom mrazu prosle godine. Jedino da padne neka ledena kisa pa da bas zakuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

jel netko od vas uspijo trajno rijesiti problem smrznutih brava na stilu ja vec 4 god se s tim zezam svaku zimu :thumbdown:

Podmativanja i razna sredstva ne pomazu, mislim od ovoga sto sam do sada koristio mozda nesto efikasnije kad bih nasao!

Tapacirung sam skidao al se opet ne moze doci do one sajle sto ide od rucke do brave izgleda da ona i pravi probleme jer smrne u panciru :huh:

Ako je vec netko rijesio problem super bi bilo da to podijeli sa nama :laughing:

Kolko neugodnih situacija naprave ove smrznute brave dodje mi da prodam auto svaku zimu kad pocnu mrznuti xD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde ulazi voda pretpostavljam. Meni nikad brave nisu zaglavile. Možda nedostaje neka zaštita u vratima, pa zato podmazivanje ne pomaže? Sve brave ti blokiraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam jutros primetio sama brava na vratima zaledi, sve ostalo funkcionise...to je muka da brava ne pukne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjao sam vec negde, sa Cyclo silikon sprejom, slicno kao wd ali ne nagriza gumu. Gde primetis da opet smrzne a da ne mozes da se usvinjis zbog toga, kanes malo ulja, selenie i reseno. Ja sam je stavio samo malo na spoju brave i brave, tj gde se razdvajaju one 2 plastike.

i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve su kvake, zgodne da zalede ili da ih okuje led

brave.jpg images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svake godine koristio takodje Motip, ali silikon sprej, sa njim krpicom zamazem sve, ali i kvaku spolja (na dodirne povrsine) i NIKAD nije ledilo, pisao sam vec na drugoj temi ni na -20, a auto stoji napolju.

Ove godine zamazem ja lepo kedere na vratima, gepeku i sve ostalo i ispraznim sprej do kraja. Tek tada se setim da sam zaboravio same kvake. Posto u tom trenutku nisam imao nista drugo pri ruci, zamazem ih malo sa motornim uljem i obrisem. Evo do danas nije ni jednom zaledilo, mada iskreno nije ni bilo pravog mraza. Silikonski sprej mi je 100% vrsio posao za kvake, brave, kedere, otvarao uvek najnormalnije, moja preporuka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne smrznu ni kod mene sve vecinom jedna, a voda kvasi vanjsku bravu ne vjerujem da moze unutra gdje uci, jedino se moze kondenzovati usljed razlike u temperaturi

Znaci nije problem u vanjskom platicnom dijeku btave nego negdje drugo kad uzmem fen i grijem dio lima ispod brave onda pusti

Edited by SilverOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, sta se desilo. Sinoc mi je auto ostao napolju dok sam bio u gradu. Kad sam krenuo kuci povukao sam bravu i otvorio vrata. Medjutim brava jeostala labava, otvorena i nisam mogao da zatvorim vrata. Onaj zupcanik radi okrece se jer na boardu pokazuje otvorena,zatvorena vrata. Sad je ima tu nekasajla koja se smrzla i ostala zaglavljena na otvoreno.

Drugi problem, kad sam stigao nisam mogao.da zatvorim vrata pa sam ih zatvorio tako sto sam se naslonio i zakljucao kljucem. Medjutim kad sam ustao usao sam na suvozaceva vrata i pokusao iznutra da otvorim voxaceva vrata ali ne mogu. Centralma radi, onaj deo u vratima ide gore dole i kad povucem rucicu iznutra on odkljuca ali ne otvara.

to mi se desava samo kad je hladno.

Edited by neshaoct
prebačeno by Mijailović P. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da su ovde experti za brave,izlozicu problem sa kojim sam se sreo. :)

Vec sam ga postovao na drugoj temi,ali nema odgovora.

Auto je skoro uzet i primetio sam da kljuc ne moze da udje u bravicu od gepeka(udje samo vrh).Nas admin mi je odgovorio da je to zbog prljavstine koja se baca pozadi (pogotovo na modelu sa 3v).

Kao da to procistim a da ne zeznem bravicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...