Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

Zaledile obe kvake.Odledio ih danas,naprskao WD,posle sat vremena zakovale ponovo.Ima li šta raditi sem zamene sajli makar dok ne otopli,pa da se onda rastura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilu su izgleda slaba tacka brave,letos nisam mogao da otvorim vrata vozaceva morao sam sa mukom da promenim bravu,kazem sa mukom zato sto sam sve rasturao sa zatvorenim vratima,nije imalo sanse da se otvore,jedva sam prisao do brave da je polomim  i otvorim vrata,onda sam kupio drugu bravu i evo i ova pocinje da zeza isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio !

Negde ulazi voda i pravi problem. Da li su odvodni kanali na vratima (rupice sa donje strane) slobodni, kako se vlaga ne bi zadrzavala u vratima?

Ocigledno je da ta brava ima cesci dodir sa vlagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da otopli pa cu da ih rasturam da malo ocistim bravu i podmazem.

Edited by n-s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, sta se desilo. Sinoc mi je auto ostao napolju dok sam bio u gradu. Kad sam krenuo kuci povukao sam bravu i otvorio vrata. Medjutim brava jeostala labava, otvorena i nisam mogao da zatvorim vrata. Onaj zupcanik radi okrece se jer na boardu pokazuje otvorena,zatvorena vrata. Sad je ima tu nekasajla koja se smrzla i ostala zaglavljena na otvoreno.

Drugi problem, kad sam stigao nisam mogao.da zatvorim vrata pa sam ih zatvorio tako sto sam se naslonio i zakljucao kljucem. Medjutim kad sam ustao usao sam na suvozaceva vrata i pokusao iznutra da otvorim voxaceva vrata ali ne mogu. Centralma radi, onaj deo u vratima ide gore dole i kad povucem rucicu iznutra on odkljuca ali ne otvara.

to mi se desava samo kad je hladno.

Isti problem, mene je malo po malo zezala kvaka i sad ne mogu ni da udjem na vozaceva ni da izadjem :rant: :rant: :rant:  Mada mislim da je meni nesto riknulo, neka sajla sigurno, ne prijavljuje ni meni da su vrata otvorena ali ne funkcionise nista ni spolja ni iznutra kad pokusam da otvorim... A isto  mi radi lock zakljucava na daljinac i otkljucava ali ne mogu da je otvorim, i kvaka sa spoljne strane sad je labava kao da se nesto otkacilo... Sta ciniti i da li je neko ovo menjao, zanima me koliko kosta ovaj "zahvat" kod nekog bravara?

Edited by Multijet forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo letos zezala ponekad i na kraju otkazala skroz,nije imalo sanse da se otvore,onda sam sa tako zatvorenim vratima skidao tapacir,podizac i ostale delove da dodjem do brave da je polom i da otvorim vrata,mnogo je bilo tesko sve to rasturiti sa zatvorenim vratima,malo sam ostetio tapacir.Kupio sam drugu bravu,polovna je kostala 20eur.Od juce je pocela opet da zeza,par puta sam otkljuco i zakljuco i ona je proradila,sada cekam opet da zablokira.Nije problem u sajlama.

Edited by n-s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, danas zaledile brave, pokusao da zadnja vrata otvorim iznutra i epilog priče, nisam mogao da zatvorim vrata sat vremena. Sad uspem da ih zatvorim ali ne mogu da ih otvorim iznutra, ručica labava takođe ne mogu da zaključam zadnja vrata.

Šta, kako, zašto?

Tapacirung ne mogu da skinem, skinem sve ali onaj deo oko stakla gde je lajsna nikako, vidim da je krenula da puca od savijanja tapacirunga pa sam odustao.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem pomoc,u pitanju je fiat stilo 1.6 troje vrata,suvozacev vrata su se inace spolja teze otvarala,pre 20 min probao sam da ih otvrim i samo mi je rucica ostala u rukama,nisam je odvalio od vrata ali kao da je pukla sajla ili sta vec,sa unutrasnje strane ne mogu da ih otvorim,jednostavno nece,da li je to od hladnoce i ja kada sam povukao pukla sajla ili sta vec,vidim da tapacirung drze 5 krstastih srafova ali bice tesko prici im jer vrata ne mogu da se otvore,ima li ko ideju sta je puklo i kako da resim ovaj problem,ja mislim da i ako su zatvorena vrata moze da se skine tapacirung i onda nekako da ih otvorim,tada ce biti sve lakse,ali ja ovo prvi put radim i ako je sajla gde da kupim drugu,hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desavalo sa Stilom ali sa vozacevim vratima, kada se zagreje u autu bude sve u redu, vrata se normalno otvaraju i spolja i iznutra. Moze da se desi kad ti tako brava ostane u ruci da iznutra otvoris vrata, onda nece da se zatvore ili se zatvore pa nece da se otvore, ali kako rekoh proalzi kad se zagreje unutrasnjost. Tako da ti verovatno nije pukla sajla. Kazu da ima veze sa sajlom tj sa vlagom u buziru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da ste u pravu mada nesto mi se ne cini jer spolja sasvim lagano se povlaci rucica naravno bez efekta,ja kad sam probao da ih otvorim nisu htela onda sam naglo povukao i cini mi se da je nesto puklo,probao da ih zatvorim nece onda sam prstom vratio bravu ono sa strane vrata kako bi ih zatvorio,vrata su se zatvorila ali vise im nema otvaranja ni iznuta ni spolja,aj cekacu da da otopli,inace gde da kupim sajlu ako je pukla i koliko kosta to zadovoljstvo okvirno sa rukama posto googlajuci nije je bas jednostavno zameniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bas tako izgleda, ruica se ne vraca sama  moras da je gurnes a i onda stoji labavo. I dalje mislim da nije sajla, ako imas neki duzi put ukljuci grejanje i vozi popustice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec detaljno bas za Stila u odgovarajucoj temi, pa pogledaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo,

Potrebna mi je pomoć. Ne znam kako da rešim problem sa kvakam na autu da mi ne lede tokom hladnijih dana tačnije kad je minus? Koristio sam i wd40 i silikonski sprej, odvezao sam auto čak i kod majstora da podmaže sajle unutra i mehanizam za otvaranje ali mrka kapa. Kad je minus moram da ili spustim prozore pa da otvorim iznutra ili kroz gepek. Do sada nisam imao problema ni sa jednim autom zimi ali ovo mi sad već ide na živce, ali uveren sam da postoji neka caka.

Edited by neshaoct
spojeno by m1hajlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je tacno problem (posto nije detaljno opisano, samo se kaze da je problem sa kvakom)?

Buziri treba da su dobri i da ne uvlace vlagu, kao i da je auto pripremljen za zimu. Pred svaku zimu obavezno podmazem i razradim mehanizam brave, sarke na vatima. Dalje, silikonom naprskam sam ulozak brave, vrlo je vazno da onaj mali metalni stift na otvoru brave (gde ulazi kljuc) postoji i da je zatvoren kako tuda ne bi ulazila voda. Namazu se takodje silikonom gumeni kederi i to je sva mudrost.

Sat vremena posla pred zimu i nikad nisam imao problem, cak ni na par dana nepaljenja na -25C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome da kad otključam daljinski vrata i uhvatim za kvaku ona ne mrda tj. ne mogu da otvorim vrata spolja. Onda spustim prozor pa otvorim iznutra. Pokušao sam sam da rasturim vrata da dodjem do tih sajlica i da podmažem sve mehanizme. Ali nisam uspeo jer nisam znao kako da skinem lim koji se nalazi iza tapacirunga a i sneg je počeo da pada a nemam garažu. Auto sam oterao kod majstora i objasnio mu problem, on je navodno očistio i podmazao sve mehanizme ali kvaka mi se i dalje zaledi na minusu i ne mogu da je povučem da otvorim vrata. Dok je bila temperatura iznad 5 stepeni poprskao sam kvaku i bravu  sa silikonskim sprejom ali nema efekta što se tiče kvake.Stila sam kupio nedavno i zadovoljan sam samo mi živce kida ova kvaka. Sad znam šta treba da uradim za sledeću zimu ali ova mi je sad problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome da kad otključam daljinski vrata i uhvatim za kvaku ona ne mrda tj. ne mogu da otvorim vrata spolja.

A je li ti problem da sama poluga kvake zalepi (banalno)?

Ili se ona odvoji (bar malo iz pocetnog polozaja), a mehanizam ne reaguje i kvaka se ne mrda?

Znam da je nezgodna situacija i da je nuzno zlo, ali ni to sa spustanjem neodledjenih prozora ti nije bas pametno resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate koliko sam ja mogao da skontam citajuci predhone postove vezano za zaledjivanje brava,mislim da tu generalno ne pomaze nista sa sigurnoscu........samo malo strpljenja pri prvom otvaranju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da je zalepljena sa lepkom nemrda, ako i uspem da otvorim vrata kavaka i mehanizam ostanu zaglavljeni dok se ne otkrave. Znam da je od kondeza ali me interesuje da li ima neki preparat ili nešto što mogu da uradim da mi ne zaledi ta kvaka da mogu normalno ujutru kada idem na posao da otvorim vrata? Mislim nje mi prvi auto ali ne moguće da samo Stilo ima takav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sama kvaka zalepljena, meni pomaze da je pre mrazeva suvu namazem silikon sprejem (ima neki sloj gume i plastike ispod). Pricam o sastavima sa karoserijom i na osovini i blize bravi.

Nikad mi nije zamrzlo, a auto stoji napolju. Ni kad "zacinca" minus, a ni kad ono vozis, ceo auto se odledi, pa opet smrzne. Bar moje iskustvo, stvarno nemam problema sa tim.

A sto se tice zaglavljivanja pri otvaranju, negde postoji vlaga koju treba eliminisati, gore sam ispisao sta sve treba proveriti i uraditi, opet iz mog iskustva.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...