Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

evo napokon i ja rastavio tapacirung vrata jer mi je pula neka bijela plastikica sto kaci sajlu za kvaku

inzinjerima ovih kvaka i brava se pokakim na projekat sto su ga izkomplikovali ovo nije moguce

sutra sledi opet rastavljanje i ciscenje kvake i ostalih mehanizama

inace na stilu je kvaka iz dva dijela jedan je spoljni onaj sto vuces a drugi se ne vidi on je sa druge strane i on i jeste problem jer je mastan i nikakav

samo me interesuje cime je predhodni vlasnik mazao ovo cudo kao da je mazao slaninom i svinjskom mascu :thumbsup:

i da koji je sprej dobar za skidanje masnoce a silikonski je dobar za podmazat sajlu unutarnu i onaj njeg pancir(buzir)????

i kontam kad ocistim to(kvaku) da ne mazem nicim jer nece plastika za plastiku sama od sebe lediti???

ako koga interesuje kako otvoriti objasnim mu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo posle -5 napolju opet se zaledila ova je*ena vrata :wallbash:

stvarno ovo zna da izvuce zivce :wallbash:

sutra wd40 prskam u bravu i u kvaku ako ne uspije prodajem auto

to je poslednja opcija posto sam skoro otvarao sve rastavio ocistio i naprskao :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, pomagajte.. veceras -8 izadjem napolje, otkljucam daljinskim, uhvatim za vozacevu bravu ono krene malo teze kad povucem kvaku i posle kao da su mi vrata zakljucana lako se povlaci ali ne otvara. na suvozaceva normalno udjem, otvorim. Jos da dodam, moja ne mogu ni iznutra, rucica ima prazan hod. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uteraj negde auto na toplo i problem ce se resiti sam od sebe!

E sad ako neces da opet imas isti problem ,zameni sajle!

@yarhead---Kole je napisao par postova iznad da treba da se zamene cajle,dzaba cistis,rastavljas,podmazujes,samo gubis vreme..

Pa neces valjda zbog dve sajle da menjas auto? :)))

Inace danas -8 kod mene sve regularno,malo zeza suvozaceva ali s obzirom da se retko otvara nije mi ni bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni juce ostala suvozaceva vrata zaledjena. Otvorio ih malo teze ali nikako zatvoriti. Ni da cuju, jos sam trebao na put ici, nema sanse, morao sam caletovog juga uzeti, taj ne zna za zimu i za zaledjene brave :):thumbsup: Probacu danas kad dodjem sa posla alkoholom da odledim pa javljam sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ to se isto i meni desilo sinoc :thumbdown:

Uteraj negde auto na toplo i problem ce se resiti sam od sebe!

E sad ako neces da opet imas isti problem ,zameni sajle!

@yarhead---Kole je napisao par postova iznad da treba da se zamene cajle,dzaba cistis,rastavljas,podmazujes,samo gubis vreme..

Pa neces valjda zbog dve sajle da menjas auto? :)))

Inace danas -8 kod mene sve regularno,malo zeza suvozaceva ali s obzirom da se retko otvara nije mi ni bitno

uvezo sam sinoc u garazu, i sad kad sam probao normalno su se otvorila vrata :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatish bravu, vidish da nece, odustanesh od silovanja, prislonish se malo na prozor blize donjem kraju ukoliko je zaledio da odovjish malo, i ondak lagano stisnesh i drzish dugme za otkljucavanje, prozor se spusti, lepo otvorish vrata iznutra, sacuvas zivce i prevazidjesh problem (pali svaki put):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni juce ostala suvozaceva vrata zaledjena. Otvorio ih malo teze ali nikako zatvoriti. Ni da cuju, jos sam trebao na put ici, nema sanse, morao sam caletovog juga uzeti, taj ne zna za zimu i za zaledjene brave :):thumbsup: Probacu danas kad dodjem sa posla alkoholom da odledim pa javljam sta sam uradio.

Sa alkohol nisam nista uspeo da postignem, vec odem kod majstora, skine rucicu za otvaranje vrata spolja, malo je razradio, naprskao sa neka dva spreja i sve super funkcionisalo. Posle dva sata opet ni da cuje, zaledjena. Jedino resenje suvozacu otvaram iznutra i nema glava da boli :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta sam ja radio u slucaju da rucica ostane u "labavom" polozaju a nisam u situaciji da je odmrznem u nekoj garazi. Prislonim vrata kao da su zatvorena i zakljucam ih preko daljinca. Ostanu u tom polozaju i kad ponovo otkljucam sve do prve prilike kad ih mogu odmrznuti. Opisao sam sta sam radio sa mojim vratima i od tada nemam problema iako perem auto i pod pritiskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatish bravu, vidish da nece, odustanesh od silovanja, prislonish se malo na prozor blize donjem kraju ukoliko je zaledio da odovjish malo, i ondak lagano stisnesh i drzish dugme za otkljucavanje, prozor se spusti, lepo otvorish vrata iznutra, sacuvas zivce i prevazidjesh problem (pali svaki put):D

Bravo Ivice upravo sam hteo da opisem ovo iznad sto si napisao ali si me preduhitrio.

Ne znam da li radi kod svakog modela ali meni na 1.6 dinamic sjajno fercera!!!

Ako vam ova komanda preko daljinca ne funkcionise probajte gurnuti kljuc u bravu i okrenite na levu stranu(do kraja) ZADRZITE U TOM POLOZAJU zatim sacekajte par sekundi i oba prozora ce se otvoriti :thumbsup: SJAJNO RESENJE :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zar su inzinjeri toliko glupi ja ne mogu vjerovati :wallbash:

a ja sam i rastavljao sve u kompletu i mazao i sajle i brave i sve al opet ne pomaze :thumbsup:

jedino rijesenje skinuti vrata skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam rjesenje za vrata sto lede ili mrznu :wallbash:

nova sajla kosta za stila 3V 110€ po komadu

a za 5v kosta 60€ po komadu

tako da ce jos dugo bar kod mene lediti :thumbsup:

stilo_sajle.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa sajlom u vozačkim vratima, pukla je. Problem sam rešio tako što sam otišao u Boban sajle na Voždovcu i za pola sata i 10 evra sam dobio novu sajlu koja radi bez problema već dve godine.

Pozdrav,

Aleksandar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u skladu sa vremenskom prognozom . Ručica na vratima vozača kod stila zaledi tako da moram daljincem otvoriti prozor pa vrata otvoriti iznutra . U stvari ne zaledi ručica niti zaledi mehanizam koji zaključava vrata za štok već opruga ili sajla (ne znam kako to unutra izgleda) . Kad ručicu malo jače povučem ostaje izvučena i vrata se ne mogu zatvoriti.

Špricao sam WD-om i svakojakim sredstvima protiv smrzavanja ali to sam samo odrađivao kroz rupice oko ručice i ključaonice .Sve to ne pomaže pa bi zamolio kolege da postave neku skicu unutrašnjosti vrata i kako da to podmazivanje obavim sa vanjske strane jer rasklapanje po ovom minusu baš i nije zdravo za plastične dijelove .Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rješio ?

Edited by neshaoct
spojeno - by yarhead ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lako je rijesiti "unutarnju" sajlu jer ona ide sama

a ova za otvaranje spolja tj vanjska

ona ide zajedno sa ruckom tj kao na slici zato i jeste tako skupo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba menja ti salju zbog zaleđivanja.

Dovoljno je u bužir naliti gusto ulje špricem i iglom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kole brate koje ulje tacno :thumbup:

posto planiram naci neku garazu i odraditi to nemam mi druge jbg

sad kada je pao snijeg ne mogu nikako uci u auto osim kroz gepek jer su i prozori zaledili :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, tebi to nešto previše ledi. Moj auto nije video garažu, stalno je napolju i nema problema, naročito ne sa prozorima. Jel' ti magli auto unutra kada voziš, jel' radi grejanje, jel' držiš često uključeno ono dugme za recirkulaciju vazduha u kabini, filter klime menjan na vreme, uneseš li kilogram snega kada uđeš u auto? Pitam sve ovo je pokušavam da vidim odakle toliki kondez, vlaga koja sada na ovom minusu počinje da ledi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kole brate koje ulje tacno :thumbup:

Ne sećam se tačno koje su meni sipali, neko veoma gusto, ali mislim da će svako da odradi posao.

Postupak sam objasnio.

Od onda nemam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct sve je to 99% uredu al posto je pao snijeg valjda sto je auto bilo pod snijegom zaledili i prozori :realmad:

ne znam ni ja vise evo sad kontam koga da zovem za garazu da odradim to ne mogu vise ovako

auto mi je neophodno a sve gore i gore

@kole jel moze ulje za auto 15/40 zavrsaval ono posao :whistle:

i naravno hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matilda isplati se al je cijena paprena

za stila 3V sve sa montazom(nove sajle) skoro 300€

tako da je bolje "popraviti" ove :thumbsup:

jer sam za ovu cijenu sajli saznao od drugara sa hr fiat foruma

i sa dostavom i sve ispadne 250€+majstor

pa vidi isplatili se

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupa investicija za tako banalnu stvar... :thumbdown: Nego zar nije moguce otici u neki servis kao npr Boban sajle u Bg-u i tamo pitati da li mogu da se urade sve te sajle koje trebaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...