Jump to content
FAS Goran
nebriga

Stilo - trese pri kočenju

Recommended Posts

Lako se menja, tesko se nalazi. Krst ima i cena je oko 15e za manji tip a oko 25 30 za veci tip. Imas ih 2 na autu. Ako su se solje u kojima su krstevi pojele, onda je zabava naci druge. Cena oko 30-50€ za obe polovne ili oko 800€ :blink: :blink: :blink: za obe nove.
solje amortizera nisam do sad upoznao :D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kad, nekad ima, nekad nema, evo moj slucaj

 

Bogunovic kaze mali tip, 

ubih se trazeci mali, svi imaju veliki
nadjem u smederevu na kraju za 35e
kad rasturimo, a ono veliki tip
Sutra vracam, taj a trazim veliki
zovem sabac - prodato, nema, nema, ima mali....
jos jedan lik u sd ima ali 70e
u omoljici ima obe vece
sednem u auto, odem u omoljicu, a ono leva je ok valjda, a desna katastrofa!
uzmem levu za 10€
desnu jos trazim.......
Znaci bre brate ludnica oko gluposti!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno se nakanio da odem kod majstora i kaze da je sve u redu ( poluosovine, krstevi i solje ). Volan se i dalje trese  kad kocim sa recimo 120-130, a ispod 100 je sve u redu. Ne znam da li bi problem mogao da bude u letvi volana posto ima lufta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri brzinama manjim od 100-110, sve je normalno.

Isto se desava i sa letnjim i sa zimskim gumama, a balansirane su prilikom zamena setova.

Ne bi trebalo da je do felni, posto jedna ima tegic od 30 gr, a druga od 15 gr. Rekao bih da je to ok.

Diskovi stavljeni novi pre god dana, a kaze brat ( posto ga je on ranije vozio ) da se to desavalo i ranije i da je mislio da ce se srediti zamenom diskova, ali nije.

Pitao sam majstora da nije do diskova, ali mi on kaze da bi se i pedala kocnice tresla da su diskovi krivi. Je l' to sto je rekao pije vodu, ili?

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije amortizer ili neki luft u trapu koji ne može da se detektuje klasičnom metodom?

Drugo pitanje, kako proveriti diskove? Jer mogu da se odnesu nekome na proveru?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskovi kada su krivi trese pedala kocnice,to je najmerodavnije...

Moze biti i do amortizera ali pre ce biti do felni...felne su cudo,veruj mi,ja mucim muku sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li to mogu mozda na tehnickom da vide?

Znaci do diskova nije, posto mi pedala ne trese.

To je i mene zanimalo za proveru diskova, pa mi je majstor rekao da se nose kod strugara na proveru, ako sam ga dobro razumeo.

A felne ne znam kako da proverim, valjda bi na balansiranju nesto pokazalo. Kad bi zamenio prednje sa zadnjim, da li bih dobio nesto, ili nema veze gde se nalaze?

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskovi kod strugara, kad se nakace na strug vidi se bacanje bas lepo! to je najcesci problem tresenja pri kocenju...

ostalo brate ima servis za trap, besplatan pregled i vide da li je do necega u trapu... da ne nagadjamon

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim n trese pedala kocnice diskove bi najverovatnije mogao da eleminises... ja nekako najvise pucam da si felge ili gume u pitanju ali najbolje proveri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih uskoro da radim remont letve volana, tako da cu ici na centriranje trapa pa da ga taman i prekontrolisu. A za felne cu videti vec nesto.

Ne bi trebalo da je do guma posto sam uzeo po 2 nove za zimski i letnji set, a druge 2 su isto relativno nove u oba seta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim temu posle godinu dana. Imam sličan, ali ne isti problem i ne na istom autu. Počelo je pre mesec-dva kada sam stavio alu felne. Pri svim brzinama papučica kočnice igra kada malo jače prikočim. Abs nije u funkciji. Sa čeličnim felnama to se nije dešavalo.Vulkanizer koji je montirao i balansirao gume, kaže da su felne ok. Pitanje glasi: imam alu felne(bez šrafčića), distancere i diskove. Diskovi jesu za zamenu, ali me buni to što se trešenje nije javljalo pre promene felni. Mogu li distanceri da prave problem? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda distanceri nisu dobro obradjeni pa bacaju, a mozda su se i iskrivili, i da li imas prstenove za te felne, centralna rupa mora na knap da legne na glavcinu, mozda ti distanceri nemaju izbacen onaj deo kao glavcina da felna legne centralnom rupom lepo, skini distancere pa probaj bez njih, veoma lako se to ustanovi gde je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i pitao, da li je to moguce. Distanceri imaju taj izbacen deo, lepo su legli, e sad jedino ako su se oni iskrivili. Pozadi ne mogu felne bez distancera, a napred bi bilo ruzno, ali svakako bi trebal da probam, bar napred. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao me je jutros otac iz CG, ima problem, trese auto kad koci i pri malim i pri velikim brzinama, sta moze biti? auto nije vozen 10-15dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam vozio bilo je nekih poledica na ulicama, auto mi je malo zanosio i palila mi se lampica za proklizavanje medjutim pred kucu kada sam dosao usporio sam i hteo da skrenem levo stisnuo kocnicu i isto mi se desilo da je zavibrirala krenula da trese i kao da lupka. Nisam uspeo da se zaustavim na zeljeno mesto morao sam se vratiti. Sva sreca nije bilo drugih vozila. Svakako moram menjati diskove i pakne ali nisu toliko losi da su skroz otisli. :@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...