Jump to content
FAS Goran
nebriga

Stilo - trese pri kočenju

Recommended Posts

Pozdrav svima imam jedno pitanje, kad vozim malo brze preko 80km/h kad stisnem malo jace kocnicu pocne da mi trese prednji kraj , da li je to znak da su mi diskovi losi? unapred hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti trese kad normalno pritiskas kocnicu,onda su ti verovatno krivi diskovi.

Moze strugar to da ti obradi i nije skupo,ali ako su diskovi dotrajali nemoj to raditi,mogu kasnije da puknu lako.

A ako ti trese papucica kad zabodes jako kocnicu onda je ovo sto kaze kolega Boki iznad :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj diskove, to bar nije teško. Inače, ako su za zamenu...menjaj...zajedno sa pločicama. Sve zajedno je oko 100 eura... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa abs-om svi mi imamo abs pa se nikome trap ne trese. Diskovi su ti krivi verovatno i dotrajali, pa zbog toga trese :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nebriga

Piše ti gore koliko otprilike košta... :thumbup:

Inače, prekontroliši diskove...pa onda menjaj ako treba...a, verovatno treba. Međutim, ne kupuj nove pre nego što pogledaš, tj. proveriš kakvi su ti ovi sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja sličan "problem" kao što je već spomenuto u ovoj temi. Tj kada oštrije kočim apsolutno ništa ne primećujem na kolima da lupka ili trese, ali pri baš laganom zaustavljanju kada na >20km/h pritisnem lagano kočnicu kreće prednji deo da se trese kao stare veš mašine, čak i takav zvuk proizvodi, i onda malo nastavi i nakon što pustim kočnicu i tako dok je opet ne pritisnem. Najverovatnije neću ništa dirati jer će za najviše godinu i po biti diskovi za zamenu tako da je najbolje ostaviti da se istroše zajedno sa ovim lošim pločicama pa da se sve sredi kada bude vreme.

Sad je pitanje da li su 100% krivi diskovi ili može da bude i do jako nekvalitetnih pločica? Inače, pločice umeju malo da zacvile pri laganom kočenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alu, ali ne bi trebalo da su krive. Mene ovaj zvuk više liči kao da abs secka u prazno, ali mi opet nije jasno zašto to radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je do diskova, ne bi trebalo da ima veze sa felnama, da su krive u srcu, treslo bi ti na malim brzinama i bez kocenja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi samo jasno zašto se i čuje kao veš mašina, jel to ok? :laughing:

A neće svakako dobiti diskove jer mi to ne smeta mnogo, a i dešava se samo kada se baš lagano koči tako da može da se iskontroliše da se ne dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si montirao al felne jesi li skinuo ona mala dva srafa koji sluze da nacentriras felnu kad stavljas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor je stavljao tako da pretpostavljam da ih nema, a koliko se sećam i ja sam skidao taj točak posle toga i nikakve šrafiće nisam ubacivao. Meni ovo više vuče da je nešto oko abs-a jer ceo auto promeni zvuk na trenutak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da mi kažeš da se fokusiram na zadnje 2 strane, a ja sam fino sve 4 proučio :laughing:

Ti šiljci ili šrafovi su bili tu i nabacio sam felnu na njih, tj po tome nacentrirao i onda kada je legla zavrnuo. Ne deluje mi ovo moje kao klasično trešenje pri kočenju, već više kao da krene neki kaiš naglo da se čuje koji landara, tako bi se najbolje opisalo ili abs koji velikom brzinom hvata i pušta točak, najsličnije onim starim veš mašinama koje te jure po wc-u dok ne sedneš na njih i to odmah staje nakon drugog pritiskanja gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguće da se to dešava ako su menjane pločice pre 10ak meseci? Jeste da su stavljene neke krš, ali opet bi trebalo da su nove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom kako zavrište pri prvom kočenju nakon paljenja vrlo je moguće da su već loše :)

Ali zanima me druga stvar, zbog čega dobija motor zvuk veš mašine pri naglom kočenju? Verovatno zezaju abs ili tako nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa od akcije još neko vreme pošto sam zauzet učenjem, ali biće pregledane kočnice definitivno čim ovo prođe.

Hvala na pomoći i laku noć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zbog čega dobija motor zvuk veš mašine pri naglom kočenju? Verovatno zezaju abs ili tako nešto?

Motor, JTD ti promeni zvuk prilikom kočenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...