Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Na slici izgleda da svetle zelenkasto, što, ako je i uživo tako, jeste znak nekvalitetnih DC balasta, zbog kojih sijalica ne može da postigne svoju pravu boju i jačinu, oće i malo da treperi, i treba to zameniti u startu, uzeti kvalitetan set i biti miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam i ja primetio da svetle zelenkaste boje, ali ne trepere rade super. Ovde ih masovno ugradjuju i svi su zadovoljni sa njima niko se ne zali .....

a u pstalom videcemo sta ce vreme reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imaš neku sliku balasta? Ne bi ništa smelo da svetli zelenkasto, ljubičasto ili bilo kako drugačije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da uzmem narvine H7 sijalice za punta, 4500k, 85w, pa me zanima da li je potrebno menjati neki relej kada se stavljaju ove sijalice, posto su fabricke sijalice 55w?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim svoj post i da se nadovežem na zelenkasto svetlo:

Evo o čemu sam pričao na nekoj od prethodnih strana...

Fotografija0073.jpg

Sa leve strane se nalazi kvalitetan AC slim balast a sa desne onaj iz seta za 27€, koji nema 20 grama u sebi. Sijalice su 4300k, potpuno identične i isto potrošene (par meseci samo radile), sijaju identično kada se stave dva dobra balasta. Čisto da se vidi šta se dobije kada je loš balast ugrađen, a da ne pričamo o tome da ta sa desne strane konstantno treperi (dakle treperenje nije problem sijalice, već nedovoljnog ili nedovoljno ispeglanog napona koji daje balast), sporije se zagreva i postiže temperaturu i, na kraju, ne može ni da postigne onu koju treba, pa sijalica sija zeleno i plavo i svakako, samo ne onako kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imaš neku sliku balasta? Ne bi ništa smelo da svetli zelenkasto, ljubičasto ili bilo kako drugačije...

slikacu balaste cim auto stigne kuci :D

mogu reci da sam primetio prilikom ubacivanja da su poteski balasti ja sam se iznenadio, ali videcemo kako ce funcionisati

izmedju sijalica nema nikakve razlike svetle jednako, kad sam slikao auto nije bilo u potpunom hladu vec delimicno zato izgleda da jace sveli jedna.....

a sad sto svetli zelenkasto hmmmmmmm :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja pričam samo o tome što svetli zelenkasto, ako su sijalice nove i balasti isti, moraju sijati isto, nego me samo ta nijansa brine, to ne sme tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za diskusiju koja je zapoceta, da iznesem svoj zakljucak :)

Zadnjih meseci sam probao i 4300k i 5000k i 6000k xenone.

Najvise sam bio zadovoljan sa izgledom i vidljivoscu sa 5000k setom, ali on je nazalost bio neki kineski set, pa mi je riknula sijalica brzo, posle manje od 3 meseca.

5000k je cisto belo svetlo.

6000k (Bear set) vec dosta vuce na plavo, i sa njim sam bio najmanje zadovoljan.

Trenutno je na autu Bear 4300k, i ono je vec zuckaste boje, nije prevelika razlika izmedju ovih i halogenih.

Vidljivost je sa 4300k najbolja, ali najverovatnije se uskoro vracam na 5000k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravih 5 hiljada je najbolje tu nema price...samo sto se pod tih 5000 prodaje svasta nesto juce je drug uzeo navodno 5 hiljada a ono brate plavooo ko da je 8000k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim svoj post i da se nadovežem na zelenkasto svetlo:

Evo o čemu sam pričao na nekoj od prethodnih strana...

Fotografija0073.jpg

Sa leve strane se nalazi kvalitetan AC slim balast a sa desne onaj iz seta za 27€, koji nema 20 grama u sebi. Sijalice su 4300k, potpuno identične i isto potrošene (par meseci samo radile), sijaju identično kada se stave dva dobra balasta. Čisto da se vidi šta se dobije kada je loš balast ugrađen, a da ne pričamo o tome da ta sa desne strane konstantno treperi (dakle treperenje nije problem sijalice, već nedovoljnog ili nedovoljno ispeglanog napona koji daje balast), sporije se zagreva i postiže temperaturu i, na kraju, ne može ni da postigne onu koju treba, pa sijalica sija zeleno i plavo i svakako, samo ne onako kako treba.

Isti q*ac mene zadesio, isto 'vako svetli sa novim balastom, sa vozaceve strane. Koju god stavio, 6000k, 4300k, ista nijansa plavkaste... Doduse sa 6000k se ne primecuje previse :thumbdown:

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ove razne stvari, gledam i ja neke ksenone da metnem pred zimu, moji farovi su H7 ako se dobro secam, jel to znaci da ja moram samo H7 da stavim ili mogu H1 ili H4, vidim da ima mnogo raznih H8, H9 ali ne znam koja je razlika

mislio sam da stavim neke od 4300k, cisto da me ne bi zezali na forumu, a i kapiram da je to nesto najnormalnije belo, da ne bude plavo ili ljubicanstveno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, kupiš H7 4300k set, ugradiš i uživaš :)

Što se poređenja 4300k i 5000k tiče, u Morimoto projektorima sam probao i jedne i druge, bolja je vidljivost sa 4300k, pogotovo na mokroj podlozi i tamnijem asfaltu, 5000k jeste lepši na oko jer je čisto beo, ali u 50% slučajeva ipak malo slabije osvetljava nego 4300k.

Uostalom, ne bi Mercedes, BMW, Audi i ostali giganti fabrički ugrađivali 4300k da je 5000k bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

5000k je cisto belo svetlo.

6000k (Bear set) vec dosta vuce na plavo, i sa njim sam bio najmanje zadovoljan.

Trenutno je na autu Bear 4300k, i ono je vec zuckaste boje, nije prevelika razlika izmedju ovih i halogenih.

Vidljivost je sa 4300k najbolja, ali najverovatnije se uskoro vracam na 5000k :)

Imaj u vidu da ako si testirao sa novim sijalicama, treba im malo vremena da se razrade. Tj. posle nekoliko sati rada ce otici u za nijansu vecu kelvinazu, tj. plavlji deo spektra.

Sa dobrim sijalicama 4300K nema sanse da bude zuckasto, razlika je evidentna u odnosu na halogene.

Iz mog iskustva sa kvalitetnim setovima, 4300K je cisto belo, 5000K ima nijansu ledeno plave, 6000K i navise je vec plavo u pm :laughing: (za moj ukus).

Ja sam se malo zezao i probao kod Vlade Triona svojevremeno WellDone komplete. Kada smo montirali 4300K, nove sijalice su sijale skoro kao halogene. Uzeo sam ih zbog iskustva drugih, ali i zbog toga sto mi je pokazao kako sijaju na njegovom Stilu kada se razrade - cisto belo.

I dan danas sam prezadovoljan sa izborom (4300K, i dejstvom nocu i izgledom), za mene je 5000K gornja granica, ako se trazi funkcionalnost.

@beli_Punto

Ide ti ksenon sijalica istog tipa kao ona koju zelis da zamenis.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno proveri te balaste....

Ja sam stavio 5000k, sijaju bas belo, drugar je stavio 6000k jer nije bilo 5000, i nisu uopste tako zelenkaste. Ni kad se tek upale, ni posle 30sec, ni posle 2min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio 4.300k i opet ponavljam da sam prezadovoljan. Inace. Trebalo im je oko mesec dana da se malo "razrade" tj da dobiju pravu boju. Kad sam ih uzeo bile su cao moje cool blue sijalice koje sam imao. A posle jedno mesec dana im se boja malo promnila, otisla ka cisto beloj i sad tako sijaju. Isti slucaj i kod brata na kolima, trebalo im oko mesec dva da dobiju svoju pravu boju kojom sad svetle.

A vidljivost :) ma perfektna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja pričam samo o tome što svetli zelenkasto, ako su sijalice nove i balasti isti, moraju sijati isto, nego me samo ta nijansa brine, to ne sme tako :)

upravo sam slikao balaste ali jedva posto su nepristupacni

Photo0017.jpg Photo0018.jpg

primetio sam da zelenkasto svetli mozda 1min a posle dobiju plavkastu boju :)

uglavnom ne trepere svetle podjednako i levi i desni far :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda znaci da dam sansu mojim 4300k... :)

Tek su 2 nedelje na autu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti, kad smo kod Vlade montirali nove 4300K, hteo sam da ih odmah skinem i stavim 5000K. Medjutim i on me je savetovao da ih ostavim (posto je saslusao sta ocekujem od ksenona, a to je maksimalna funkcionalnost, delimicno i izgled), a pokazao mi je i kako sijaju kod njega identicne sijalice koje su vec razradjene.

Poslusao sam ga, a posle 3-4 nedelje je to bila potpuno druga prica. Rekoh ti, u mom slucaju se ispostavilo kao dobra odluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na Marei imam xenon 8000k vec 4 god, ali samo kratka svjetla i nikad nista nije crklo (a da budem iskren kineski je)...mislio sam uzeti 6000k, ali kroz nekakav posao ovaj mi je dosao skoro nista i nisam se pokajao...sad sam mislio uzeti 6000k za kratka svjetla, a ove od 8000k na duga...ali ne znam kako bi to izgledalo...mada mislim da se nebi vidila neka razlika u boji, a vidljivost bo morala biti dosta bolja :)

Edited by drazen89

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ubacio 6000K i prezadovoljan sam, extra vidljivost i po suvom i po mokrom (ja sam se bojao da cese slabo videti po mokrom), sad cekam da padne magla pa da vidim kako se ponasaju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ljudi, resio sam da na kratkim bude 4300k H7, a sad razmisljam sta da radim sa maglenkama, jer kod punta su u faru, a ne bi da kad ukljucim maglenke sija ono zuto,

postoji li mogucnost da stavim ksenone i u maglenke, a da maglenka ne izgubi svoju funkciju, tu bi stavio neke od 5000k da ne budu isto kao u kratkom svetlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje 4300k posle skoro mesec dana se jako malo razlikuju od maglenki koje su halogene...

I kod stila su u istom faru, pa mogu da uporedjujem.

Kad ih upalim, svetlo bude bele boje, ali mozda prvih 10 sekundi, i onda ide na zuto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako bi bilo da se neke bele ubace u maglenke, i ja se isto to razmišljam i da na mesto dugih isto stavim neke bele..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko godina sam imao DC balaste,stalno sam muku mucio sa njima i sijalicama dok nisam presao na AC balaste. Razlika je nebo i zemlja,Imam 6000k koje svetle stvarno belo. Nekoliko sec.svetle plavo pa prelaze u snezno belo.Nisam verovao da se tako dobro vide po kisi.Imam cak i 2 god garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...