Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Evo ukratko,

Pogledali danas gore navedeni automobil - prodaje se kao 2008. godiste, mada je na svim staklima 2007 i posle provera broja sasije saznali smo da je proizveden oktobra 2007. Auto nije los, malo je ogreban zadnji branik sa desne strane (mislim da polir pastama ne moze da se sredi), ali nista strasno.

Enterijer fin, deo table ispred suvozaca malko ostecen (onaj deo a la karbon), nista strasno, ali bode oci.

Jedina primedba na volan i kozu rucice menjaca, na kojem su vidljivi tragovi koriscenja. Kasnije sam saznao da je u tim prvim serijama to bio problem koji je resen od 2009. Motor lepo radi, nema nekih velikih vibracija u kabini. Na zalost, nismo mogli da ga provozamo, a i vec je bilo kasno da se otera u neki servis na pregled.

U sustini, korektan automobil.

Na istom placu je i ovaj:

http://www.polovniau...t_bravo_19_mjt/

bravo2.jpg

Spolja bez ostecenja, koliko sam video. Potpuno ista opema kao prethodni, na svim staklima 2008.

Opet ista stvar sa kozom na volanu i menjacu. Po meni, takodje korektan automobil.

Onda pogledali ovog:

http://www.polovniau..._19mjt_emotion/

bravo3.jpg

Ima ostecenje na zadnjim desni vratima, nisu ulubljena, ali dobro zagrebana i to bi moralo da se farba.

Volan katastrofalan iako je kao presao manje od prethodnih.

Pri paljenju se cuju dva-tri jaka tupa udarca, moguce da je zamajac pri kraju.

Covek na placu me ubedjivao da ima fabricku navigaciju, pokazivajuci mi ekran automatske klime. Ja naravno poceo da se smejem i da mu pricam da je to samo za klimu, da bi onda okrenuo pricu i rekao da je ima 100%, samo integrisanu u radio i da samo prica, bez slike. Rekoh, mozda stvarno postoji, ne znam, trazim tamo dugme "Navi" i slicno, pitam ga da mi ukljuci, ali nije znao :)

Sutra cemo da pogledamo ovog:

http://www.polovniau...et_150ks_hitno/

bravo4.jpg

Jeste cena bas jaka, mada na slikama deluje odlicno. Prodavac tvrdi da je fenomenalan, bez ogrebotine, maksimlano utegnut, da je kao nov. Zanima me samo da li ova navigacija funkcionise kod nas, posto se secam da za onu u Stilu nije bilo mapa za Srbiju?

Idemo da ga vidimo, pa ako uspemo da mu spustimo cenu posteno i ako je stvarno takav kao sto prica, mozda i napravimo nesto. :)

Samo da se zahvalim clanovima Nesi i Dovli na pomoci i na savetima oko ovih automobila.

Bicu slobodan i sutra da vas kontaktiram ako negde zapnemo!

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti navigaciju. IGO na telefonu je zver za fabričke navigacije. Jedino što sam video da valjano šljaka je odradio BMW, ali nisam video mapu Srbije nego Nemačke.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad ima izbora, u ponudi.

Kad sam gledao da kupim bila je jedva tranica ipo oglasa, a sad ima pune 4!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma je bitno u koje doba godine tražiš. Sada će ih do aprila maja biti sve više i više, onda će tokom leta malo stagnirati pa s jeseni otprilike nivo kao sada i onda ka Novoj godini sve manje... svake godine isto ;)

Ja sam npr tražio auto krajem septembra i gledam 2008. godište i kao VAAAUUU samo 4 godine. Posle samo 3-4 meseca odjednom auto ima 5 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno će imati 10 godina kada ga budeš menjao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pogledali onog iz Panceva, onog od 7500e.

Moje misljenje je da nikako ne vredi taj novac - nije bas bez ogrebotine, isto ima ostecenja na armaturi ispred suvozaca, nema blue&me kao sto pise u oglasu, ima tu navigaciju za koju nisam siguran da radi u Srbiji, gume bas lose, nereigstrovan... Koza na volanu i rucici menjaca u dobrom stanju.

Malo smo se i provozali, lepo radi, covek ga nije stiskao mnogo iako mu ja rekoh da doda malo gasa da vidimo kako ide, tako da nismo osetili sav potencijal tog motora, nista ne lupa, ne trese.

U sustinu treba da se kupe 4 nove gume, da se registruje, da se uradi veliki servis, a kad se sve to pogleda, mislim da je cena od 7500 previsoka.

Pogledali i ovog:

http://www.polovniau...ravo_mjt_150ks/

bravo5.jpg

Uh, ima dosta sitnica koje treba da se sredjuju - staklo prednje leve maglenke razbijeno (maglenka radi), vlaga u prednjem levom faru, poluge za otvaranje haube nema, tj. ima je u kseti u vratima, a tamo gde treba da stoji je samo sajla. Dalje, poklopac senzora za automatsku klimu fali (predpostavljam da je kao kod stila u obliku polulopte), obruc volana ok, ali se odlepljuje jedan deo iznad desnih komandi na volanu, fabricki upaljac izmeseten, vidi se i na slikama gde je, kod leve noge suvozaca, a na njegovom originalnom mestu samo rupa??

E sad, auto lepo radi, provozali ga, ide opasno dobro, nista ne lupa, jedino me brine malo zvuk turbine - cini mi se da malo vise "zvizdi", posebno na nizim obrtajima. Kad vratim film na onaj iz Panceva tamo nisam primetio da se cuje.

U sustini, cena je 6200 i ima dooosta mesta za korekciju, za 100-200e sredice se sve one sitnice, jedino ta turbina. Koliko to moze da bude ozbiljno?

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj drugi koji ste gledali je neka Dynamic oprema sa doplatom digitalne klime itd.

Inače, jesam li loše primetio ili se juri samo 1,9? Zašto ne pogledate neki 1,6mjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, u suštini, dolazi u obzir i 1.6mjet sa 120ks. Nadjosmo 2-3 u oglasima koje bismo pogledali, pa da odlučimo.

Eto, jurimo, emotion i šest brzina.

Mozda 1.9 bolje podnosi nekvalitetnije gorivo, on je euro4, a 1.6mjet valjda euro5, mada ne znam koliko to ima smisla?!

Obrtni moment im je skoro isti, verujem da 1.6mjet takodje ide lepo.

Ovo je u planu da se pogleda:

http://www.polovniau...6_mjet_emotion/

bravo6.jpg

zatim:

http://www.polovniau...6_mjet_emotion/

bravo7.jpgž

Mozda i ovaj:

http://www.polovniau..._120ks_emotion/

bravo8.jpg

Pa, da vidimo onda šta je činiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 1,6mjet 120KS ima 6 brzina i u carinskom listu stoji euro4. ;)

Čini mi se da se traženjem 1,9 motora ograničavate samo 2007. godinu (video si da su i oni koji se vode kao 2008. proizvedeni 2007.), a pošto vidim da novac nije (preterano) ograničavajući faktor mislim da treba malo gađati i na godište da bude što mlađi...

Ovaj prvi mi nešto ima sumnjive farove... deluju mi mutno...

Drugi mi deluje malo skuplji jer se 2009. godište vrtelo oko 7000€ tokom septembra (ne znam kako je sada)

Treći je iz isih razloga sumnjiv, ali po podacima možda i idealan... proizvodnja sam kraj 2009. i prešao ispod 100kkm, a cena niska... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj 2008-o nisam gledao, druga dva jesam. Ovaj srebrni kod novice dobar auto, 99% prava kilometraža, nisam našao neku grešku za 10-ak minuta koliko sam gledao/probao, jedina mana je što Novica ima generalno jako dobre automobile i ne želi da spusti cenu nimalo.

Crni ima dosta sitnijih oštećenja na limariji, unutra dobro očuvan i bez oštećenja, gume svežeg datuma zimske sa oko 5-6mm šare, kilometraža veoooma diskutabilna. Vredi pogledati ali obavezno detaljno pretresti kod majstora, cena verovatno može dole za 200-300 evra.

Slažem se sa Dovla, trenutno je bolji izbor 1.6 u tom automobilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Novice je 99% prava kilometraža, a 100% nije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači i on mulja?

Gleda me Novica u oči, kaže -. :vava: "Dajem ne materijalnu, nego životnu garanciju na kilometražu". 'Ebem li ga, valjda moraju tako, inače ne bi ni radili. :)

Edited by Testera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bivši Punto

Dodatne informacije

Kubikaža (cm3): 1242 Snaga (kW / KS): 51 / 69 Kilometraža: 148454 Emisiona klasa motora: Euro 4 Pogon: Prednji Menjač: Manuelni 5 brzina Broj vrata: 4/5 vrata Broj sedišta: 5 sedišta Strana volana: Levi volan Klima: Manuelna klima Boja: Bela Registrovan do: 03.2013. Poreklo vozila: Domaće tablice Oštećenje: Nije oštećen

Sigurnost

  • - Airbag za vozača
  • - Airbag za suvozača
  • - Bočni airbag
  • - Child lock
  • - ABS
  • - ESP
  • - ASR
  • - Alarm
  • - Kodiran ključ
  • - Blokada motora
  • - Centralno zaključavanje

Oprema

  • - Metalik boja
  • - Branici u boji auta
  • - Servo volan
  • - Multifunkcionalni volan
  • - Daljinsko zaključavanje
  • - Putni računar
  • - Tonirana stakla
  • - Električni prozori
  • - Električni retrovizori
  • - Grejači retrovizora
  • - Sedišta podesiva po visini
  • - Svetla za maglu
  • - Senzori za svetla
  • - Senzori za kišu
  • - Aluminijumske felne
  • - Radio CD

Stanje vozila

  • - Garancija
  • - Garažiran
  • - Servisna knjiga
  • - Rezervni ključ

Opis

AUTO UZET U ZAMENI U SJAJNOM STANJU SA URADJENIM VELIKIM SERVISOM MOZE SVAKA PROVERA

Dao sam ga u zamenu za Brava. Ostavljen kod Novice sa 218.000km.

Bio registrovan do pred kraj decembra 2012.

Nema bočni air bag, esp, asr.

Nema metalik boju, grejače retrovizora, svetla za maglu, senzore za kišu, multifunkcionalni volan, električne retrovizore, sedišta podesiva po visini, senzore za svetla.

Servisna knjiga je kod mene, nikad garažu nije video (osim kod Mikija i Gorana).

Veliki servis nije urađen i nije dinamic nego actual!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me interesuje da li bih odgovarao ako ubijem budalu zato što me prevario, a dao je životnu garanciju, samo ga naterati da to da napismeno.

Slično toj priči, čovek sa placem preko puta Novice Interautomobili, prodaje metalik plavi Bravo sa kilometražom u oglasu 126.000, nazovem i pitam i on kaže da daje pisanu garanciju na kilometražu. Dođem, pregledam, probam i auto sasvim OK, samo malo visoko kvačilo. Da bih posle na zadnjim desnim vratima video nalepnicu malog servisa koji je rađen nepunih 9 meseci nakon datuma proizvodnje i u tom trenutku je kilometraža bila 75000 km, posle nađem i a na haubi gledano spreda sa leve strane na kojoj je kilometraža 12.01.2012. bila 181.000 km, a on daje pismenu garanciju na 126.000. Pokažem mu nalepnicu, on i dalje tvrdi da je to originalna km. Kada sam krenuo sa placa počelo je obaranje cene, na kraju je sišao na 5.700, a u tom trenutku je bio tek postavljen sa cenom od 6.300. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali kupio sam Bravo pre 4-5 dana, treba da stigne za par dana. Auto iz Belgije, izlicitirao drugar koji drži plac u Frankfurtu. I pre sam kupovao preko njega, ali sam pre vozio nemce, sa italijanskim automobilima jednostavno nije bilo računice, jeftiniji su ovde nego tamo. Ovaj Bravo je izlicitiran po nekoj iole prihvatljivoj ceni, ali dok dođe ovde opet će biti jača cena bar za 400 evra od nekog proseka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali će biti bolji od bilo kog kojeg bi ovde našao ;)

Ovaj poslednji ima felne od Grande Punta koliko mi se čini, a čini mi se :)

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja vidim da nisam vidjao te felne na Bravu, a GP nisam nisam ni gledao pa nisam ni provalio da su njegove felne,,,zar GP ne nosi 4x100..

btw gde ima za kupiti one lajsne sto se navlace na rub vrata, sjajne, ne one na lepljenje kojih ima svuda, nije lose ispalo, verujem da je to sa njima odradjeno sshohght_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam si gledao ovog...meni zapale za oko felne... :p:P, ovo je isto neki Dinamyc paket + oprema, cini mi se ista oprema kao i moj, ne vidim da li ima 4xpodizaca, ima blue&me... btw ja jos ne videh board kao moj ? :wacko:

http://www.polovniau..._bravo_16_mjet/

sshrtot_1.jpg

Ima Blue&Me vidi se na volanu.

Mislim da se te lajsne kupuju na metar po autoshop-ovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep je ovaj od 105 konja i fina oprema.

Jeste najslabiji dizel, ali drugar je malo razumniji od mene i nije mu toliko do konja, tako da cemo videti da i njega pogledamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja vidim da nisam vidjao te felne na Bravu, a GP nisam nisam ni gledao pa nisam ni provalio da su njegove felne,,,zar GP ne nosi 4x100..

Nosi :) ali sve to može da se ubudži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...