Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Punto 1.3 MJet / 1.9 JTD - hladnjak, ventilator klime

Recommended Posts

Pre neki dan pogledam u hladnjak i imam sta da vidim... Od sredine na dole nema pola saca i one resetke izmedju kojih sace stoji (da li tu prolazi freon?) se iskrivile, odnosno kao "spale" na dole. Ne znam koliko moze da se vidi sa slike, ali uporedite sa hladnjakom vode u pozadini kako bi trebale ove "resetke" da stoje.

img3784i.th.jpgimg3783o.th.jpg

Moram da napomenem da klima radi OK, da li hladi slabije ili ne stvarno ne znam, ali radi.

E sad ono sto mi treba od Vas je savet da li da menjam ili da ostavim tako pa dokle traje? Ima li mozda sanse da se servisira, isprave resetke, sace vrati na mesto posto izgleda stoji zaglavljeno izmedju hladnjaka klime i vode?(Da li moze da bude nekih vecih posledica ako se resetke jos vise iskrive ili sace nastavi da ispada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za ozbiljnost problema, laički bih rekao da ne moraš ništa da menjaš, samo da proveriš da ne nastavi da se raspada, tj u kom je stanju, ali znam ako budeš morao da kupuješ da pitaš u radnji Velas, tamo je za Punta 2 hladnjak za motor 3000 i nešto dinara, isti koji je po ostalim radnjama 5000 i nešto...negde su na Batajničkom drumu na početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog saca koje je iskrivljeno i spalo izmedju dva hladnjaka sigurno se smanjio protok vazduha,ne znam kako ce ti reagovati temperatura motora po vrucinama a i efikasnost klime.

ja bih menjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam uzivo video sve jos jednom savetujem da menjas jer je neverovatno koliku je povrsinu zahvatilo to raspadanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Velasu je oko 11000 din, pitam koji je, prodavac kaze kineski :) ali trenutno nemaju. Imali su i neki belgijski, ali i njih treba da dobiju. Nadjem u Kit komercu oko 9000 din Denso, ali nadjem i neki Ava cooling systemisto 9000. Sta predlazete, da li mozda polovni da jurim... U AP sportu su me uputili na Deltu :(

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da ti je veci problem sto ti je smanjen protok vazduha do hladnjaka motora :unsure: ,koji je iza ovog od klime :( ,

sto leti,po visokim temperaturama,u gradskoj guzvi :X ,moze da bude jako nezgodno :huh:

Ventilator ce ti raditi vise nego sto bi trebalo :o ,a motor ce biti dodatno opterecen :blink: sopstvenom temperaturom i visokom spoljnom :thumbdown: ,sa smanjenom mogucnoscu hladjenja :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je najbolje zameniti, ali aj mi objasnite. Kako je onda kod kola koja nemaju klimu, ispred njih nema hladnjaka klime, a ovom mom i ovako nedostaje pola saca pa je hladjenje direkt na njemu :) (hladnjaku motora)

Salim se ja malo, ali aj mi stvarno objasnite kako ce biti smanjeno hladjenje, nevezano za moj problem, uopsteno me interesuje.

I jel moze neko da mi proveri da li odgovara hladnjak klime, a i vode od Punta 1.2 8v, to mi rekli u Kit-u, kazu isti je kao kod Punta classic tj. Zastave 10

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostaje menjaza hladnjaka. Da li da uzimam polovni Mareli od 100eur ili novi Ava cooling ili neki iz Hellas firme (ne znam marku) (1.god. garancije) ? U Kit-u isto drze ava cooling, a ne Denso kao sto sam rekao, ali ne daju nikakavu garanciju. Dajte predlog, nisam pametan...

Ne moram cak ni ove, dajte Vi neki predlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rezonuj ovako.

Polovnjak moze sutra da procuri i sta ces onda.

Onaj bez garancije je macka u dzaku i nije za dzabe bez garancije.

Treci,sa garanciom 1 godine ti je najsigurnije resenje,barem si tu jednu godinu miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema mi izgleda najprikladnija da iznesem svoj problem sa klimom. Prilikom punjenja klime, freon je izbijao na sve strane napred kod hladnjaka. Momci koji su punili klimu nisu strucni za automobile, vec najobicniji majstori za standardne klima uredjaje. Mene sada zanima da li je otisao hladnjak klime u bestraga ili je neko crevo naprslo, kako je meni i izgledalo. I jos nesto, prilikom naglog skretanja ventilator ume bas luuuudacki da struze, strugo je i prosle godine i prestao, ali sada imam utisak da je to struganje mnogo jace. Hvala na savetu.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada...

U pitanju je spoljni ventilator koji hladi klimu. Ima veliki ventilator koji hladi motor i manji koji hladi klimu (valjda). Crko mi je pre oko godinu dana, naravno tada se upalio CHECK ENGINE na tabli. Znaci veliki ventilator motora normalno radi, ovaj manji je zaribao. Obzirom da se menja u u kompletu, a cena novog je cca. oko 15000 din :guitar: interesuje me da li mogu da vozim bez njega? Prosle godine sam bio na moru, sve vreme je klima radila savrseno bez tog ventilatora, nije dizao temperaturu motora.

Doduse crkla mi je klima zimus, valjda zbog lezaja klime. :construction:

Sada upravo sredjum klimu, moje pitanje je da li da menjam oba ventilatora, ili da teram ovako. Mozda neki polovni na otpadu? I koliki je posao zameniti oba ventilatora?

(Naravno da imam para ne bih ni postavljao ovo pitanje :ouch: )

Pozdrav i hvala na odgovorima :fun:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da odgovorim sam sebi :scooter:

Zamnejen samo pokvareni ventilator, 4000 din sa zamenom, naravno polovan

Odmah je nestalo obaveštenje CHECK ENGINE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imao sam nezgodu sa kolima pa sam limariju i farbariju sredio ali nemam kesa za hladnjak e sad posto sam ga preslepo da li mogu bez hladnjaka da ga oteram na pranje jedno 50 m i 50 u povratku?

i ako neko moze da mi napravi par slika kuda se sve kaci instalacija od hladnjaka jer mi trenutno vise kablovi pa da vidim gde se lepo kace :unworthy: :unworthy: :unworthy::help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexexexexex nije al je uzbrdo da li steti sta?tesko na toliko da moze da se pregreje reko da li necem jos smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazis ? Aj' doci cu da poguram ! :D

Aj' ne se zezaj nego pljuc u sake pa ooo-ruk ! <_<

Ne bih ja to radio zbog zaptivaca!

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Ue sam :))) danas cu naci jos par ljudi da ga preguramo.Nego ako moze ko samo par slika kuda lezu kablovi od ventilatora ako nije problem :help: :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je to da bi ga vozio bez hladnjaka, slepaj ili guraj, a za kablove ne mozes da pogresis, kada budes stavljao hladnjak videces gde ide i instalacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi potrebna mi je pomoc meni bi mnogo znacila a vama bi oduzela 5 minuta ako iko moze na puntu mk2b 1.3 multijet da izmeri i da napise koliko centimetara mu je udaljen katalizator od plastike nosaca ventilatora ja sam danas opet skido sinu odmako sam nekih 2 cm e sad ne znam da li je to dovoljno posto je majstor uzeo i nije ispravio mesto gde se sina kaci pa sam ja eksperimentisao da napravim veci razmak jer je bilo 1 cm samo...evo i mesta znaci samo da se izmeri razdaljina izmedju ove plastike i prve VRELE dodirne tacke.

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

image.jpg

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ti odmah premerio ali od Stila nemaš koristi. A u blizini nemam ni jedan 1,3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...