Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Daki

Nerealno skup(o)

Recommended Posts

Pozdrav!

Ovo sam namerno stavio u rubliku uradi sam jer ovo sto cu reci me navodi na pomisao

"kako to (najbolje) da resim sam"

Elem, na zadnjem braniku mog stila (karavan) nemam "cep" za onaj deo gde se zavrce kuka...

Reko' hajde da vidim koliko to kosta pa da ispazarim i namestim.. medjutim....

u radnji mi kazu da taj gloopi "cep" kosta 2000 din!??!?! :blink::realmad:

Pa da li je moguce da gloopo parce plastike toliko kosta!??!?

U istoj toj radnji (original) fiat ratkapne kostaju 1700 din a ipak je to za nijansu vise plastike

nego sto treba za izradu tog cepa :angry:

DakleM, da li neko ima ideju (iskustvo) kako to na najelegantniji nacin resiti BEZ 2000 din? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...ti cepovi i oni koji ih kradu, iscupo bi im glavu kad bi ih nasao... Meni isto fali zadnji! A pre neki dan vidim na ulici izlupanog stila, razbijen mu zadnji braniki taj cep visi... Razmisljam se da li da mu uzmem, njemu i onako sad vise ne treba kad mora da menja ceo branik :) Razmisljao se ja, pa reko, aj ipak necu da diram coveku. Sutradan prolazim opet istom ulicom, stilo izlupan stoji, ali neko mu skinuo cepic :) Tako da, ako budes jurio po odpadima ili nalazio neku budzevinu za taj cep, nadji i meni slobodno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je takodje falio taj cep na zadnjem braniku, pa sam prilikom farbanja branika, isekao od neke plastike krug i zalepio ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto falio cep na zadnjem braniku.Isekao sam plastiku,malo super lepka i preko toga mala nalepnica srb u boji kola(siva) :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok drustvo hvala na odgovorim :thumbsup: vidim da nisam jedini kome fali cep. Svaki drugi nema cep kad pogledam po gradu....

Ne daje mi se 2k dinara da bi mi neko posle dva dana maznuo cep! :wallbash:

Znaci plastika, makaze, lepak i udri! :construction:

Barem necu imati problema sa farbanjem plastike posto je auto beli :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ako ti neko trazi da ga slepas kazes mu da ne mozes jer fabricki nemas rupu za kuku :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem! Ako zalepim tu "rupu" i neko mi trazi da ga slepam zakacicu ga bez problema na

unutrasnju plastiku vrata od gepeka! Pre neki dan uzmem da promenim sijalicu, otvorim gepek,

krenem da skidam plastiku, morao sam da odvrnem 10ak srafova da bi je skinuo :wallbash:

zavrnuli su je sa pola kile srafova tako da bez problema mozesh da vucesh nekog

i nece otpasti 100% :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu rupu zapušio crnom sumđerastom gumom stare podloge od miša. Tesno iskrojeno i zalepljeno samo sa gornje strane. Rupa funcioniše (ali nije u boji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ti je ideja! :thumbsup: Moracu da probam....

Da si se barem setio da naprskash to parcence nekim autolakom u spreju pre nego sto si zalepio onda bi bilo u boji :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ja imam čep, ali nemam kuku hehehe. Podseti me na onaj fazon sa fićom i trabantom kuku meni kuku tebi, znači ako hoću nekog da pošlepam ili obrnuto ne mogu kada, budeš tražio čep vidi kuku za Lanciu pa mi javi cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se posluzio sa nekog komsijskog :D

Da stvar bude smesnija imam na parkingu zgrade josh dva POTPUNO ISTA (dodjuse JTD su) bela stila karavana

i oba imaju cep!! Bilo bi malo sumLJivo kada jednog jutra jedan od ta dva ne bi imao cep a moj "se ponovio"

:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zakasnjenjem...

Otišao do auto plastičara koji mi je za 15 minuta i 5 maraka (250 din) napravio čep sa sve žabicama (tako da može da se skida i vraća). Doduše nije imao plastiku Rosso Tiziano boje nego neku bakar crvenu ali je opet ispalo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, nov sam pa nisam sredio profil do kraja... :/

Bijeljina, naselje Koviljuša. Lik je go to guy varenje plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf.. mislim da cu tog iz Bijeljine da preskocim jer mi treba dosta goriva da odem do njega a za toliko mogu da kupim cep! ;)

Salu na stranu hvala ti na ideji probacu da nadjem ovde nekoga ko vari plastiku (popravlja branike isl) pa cu ga pitati da li to

moze da uradi... cenim da ce kod mene biti manje problema sa bojom jer... moj stilo je BELI :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aiii sta sam se ja tih cepova napravio,kako prednjih tako i zadnjih i samo ga zalepio silikonom.Nikad niko nije primetio da cep nije original a prodao sam dosad bar 50 stiloa.

Parce plastike od 1-2 mm debljine i malo maste mogu da rese tvoj problem lako i brzo i sto je najvaznije besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasnim sa ogovorom samo dva meseca!

Svako od nas kao covek koji odrzava svoj auto mora uvek imati i malo boje od svog auta u bocici sa cetkicom za eventualneo zamazivanje zagrebotina koje su neminovne s obzirom na kulturu vozaca na parkinzima.

Ukoliko je nemate onda pravac prva prodavnica auto lakova i neka vam namiksaju 100 gr. boje.

Sam čep je toliko mali da ga mozete i sami ofarbati a da to ne upada u oci.Naravno ako je metalik boja onda mora da se predje i slojem laka koji ima da se kupi u spreju i kosta oko 200 din.

I da se razumemo ,i fabricki nov čep nije u boji auta i svejedno i on mora da se farba jer je u crnoj boji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...