Jump to content
FAS Goran
Martini

Koliko su vam limuzine presle do sad?

Recommended Posts

Cisto da vidimo ima li nekih rekordera. Moja "baba" je do sada zgazila 340.000 i jos uvek ne trosi ni gram ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel da se lažemo, ili ono što znamo - ili pretpostavljamo....???detective.gif

Evo ovako - pa nek se zaključi - ko zna:

1. motor na 7.000 ne troši ulje ni gram

2. prilikom naglog dodavanja gasa uz duge na treću - bezdiman je - NIŠTA

e, koliko će još tako - ne zna se.

Šalu na stranu: kad sam ga uzeo imao je na cajgeru 113.000, mavodno je stajao dve godine na carini.... ima papire od carine i policije za zaplenu sa kilometražom od 110.000 km, zaključno sa 2007.g. kada ga je na licitaciji kupio bivši vlasnik i napravio 3.000 za tri meseca - i onda ga uvalio MENI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma škakljiva tema, 'al ajd da probamo sa rezimeom. :coffee:

Auto je 2004god. 172000 je sadašnja kilometraža B)

Kupio sam ga 2008. po preporuci prijatelja od lika koji je uvezao auto iz Italije vozio ga 2 meseca i prodao meni, tada je bilo na satu 151000 :whistle:

Moju kupovinu ovog auta su presudile neke sitnice koje drugi modeli nisu imali i ofucana italijanska servisna nalepnica zalepljena na vratima 2007god. na kojoj je unesena kilometraža 117000. ;)

E sad dal' je baš tako ko zna :whistle:, bitno je da sam ja ubedio sebe i da mi auto ne zadaje glavobolje. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2001 godiste - presao 104000 trebalo bi da je TACNA kilometraza :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto sporting 1.2 16v 2001 novembar (po EPER-u) .... 124000km, kupljen sa 86000km, stanje odgovaralo kilometrazi,(inace ga ne bih ni kupio) vjerovatno tacna

Lancia y 1.2 8v 1997 maj (po EPER-u) ..... 198000km, kupljena sa 172000km, imala nalepnicu sa servisima iz Verone, na nalepnici pisalo oko 150000, tako da je njena km sigurno tacna

Edited by Visconti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto kupljen sa 156.000 sada je na 198.000 :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002. godiste, kupljen u januaru sa 172000 na satu. Navodno presao 130000 pa povecana kilometraza zbog carine. :wacko: Naknadno sam utvrdio da je kilometraza prava i sada je na 175000. Za sada ne trosi ulje i ne dimi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supruga vozi Punto mk1 1,2 iz 98. godine. i na satu ima 176.000. Za 7 godina koliko ga vozi zgazila je celih 130.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Mk1 1.2 96-to... uzeo ga sa 80000 sad na satu 119500... bar sam mislio do pre par dana... :thumbdown:

Saznam da pri uvozu pre 6-7 godina smanjena kilometraza i da je pri uvozu bila 230000 plus poznanica 30000 plus ja 40000 znaci 300000 km...a potrosi 0.7 l Selenie Vision na 10000km :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo iz 2001. kupljen sa 76 400 sada na 81 500

imao nalepnicu uradjenog servisa Q8 u novembru 2008 na 69 000, ali mislim da su menjani diskovi, a to znaci mnogo km :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 2002. godište kupljen krajem 2007. godine sa oko 41.000 Km. Uvežen u Srbiju krajem 2005. godine sa ispod 15.000 Km.

Proverena kilometraža...i po onome što je moglo da se utvrdi, proveri i pogleda - prava je.

Sada ima oko 63.000 na satu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 2002. kupljen sa 112000 i evo posle 4 godine 185005 km,s tim da cisto sumnjam da je to realna km,vidi se po unutrasnjosti da je prevalio boga oca :wallbash:

Za sada ne trosi ulje i ne dimi tako da necu da brinem koliko je stvarno presao :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na satu bilo 174000 kada sam uzeo auto u oktobru, ali je po recima prodavca stvarno presao 154000 pa je kilometraza dizana zbog carine. Sada na satu ima 177200. Da li je prava ili ne nemam pojma, i ne zanima me sve dok lepo ide i ne pravi probleme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xexexe :lol: Sad možda nećete vjerovati ali je čista istina, moja Dedra 1990 godište je prešla za ovih 20 godina, opet kažem nećete vjerovati, 179 260 km, imam i dokaze ze to, servisne knjižice iz njemačke itd. 1 vlasik je iz Njemačke, slabo ga je vozio, bio je garažiran i jako ga je čuvao. 2 vlasnik ga je vozio samo jednom nedeljno prešavši po 50 km, i jednom godišnje na more i takođe je bio je garažiran. A onda je došao u moje ruke . . . :thumbsup:

Malo manje od ovoga je bilo kad sam ga uzeo, negdje oko 178 000 . . .

nUBBS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat stilo 2006. Trenutno 129.887km. Po papirima i proveri rekao bih da je zapravo (a i s obzirom na godiste i EXTRA ocuvana sedista i celokupan enterijer rekao bih da je tako ) :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

194000 km! Kad sam kupio, bilo je oko 179000 km. Mada malo sam sumnjao u kilometražu, jer svi majstori su mi rekli da je trap u "fabričkom" stanju i da je ceo auto u odličnom stanju, s obzirom na pređene kilometre. Nadam se da će to potrajati. :welcome:

Za sada sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno je to sto mi sa stilicima tesko mozemo utvrditi kilometrazu..i to pravu :crybaby: , stilo 2003.god kupljen u maju 2007 sa 32500 kako je pisalo,dizana je kilometraza na vise kako pise u papirima :rtfm: ,a sada 90000 km..sto kazu kolege sa proslih postova samo neka nas sluze :thumbup::clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 2002. godište kupljen krajem 2007. godine sa oko 41.000 Km. Uvežen u Srbiju krajem 2005. godine sa ispod 15.000 Km.

Proverena kilometraža...i po onome što je moglo da se utvrdi, proveri i pogleda - prava je.

Sada ima oko 63.000 na satu...

2002, a samo 60.000km ? pravi fenomen :) Pa kome se to baca auto sa 15000km pa ga prodaje novog... Svaka cast, bas si imao srece da naletis na takav primerak. :thumbsup:

stilo 2002. godiste uvezo ga iz Italije pred za novu godinu. Kod mene je presao 10.000 za ova cetiri meseca, a kad sam ga uzeo bilo je na satu 136.000 km. Navodno nije presao vise. Unutra je bio dosta zapusten kad sam ga uzeo, sto se naravno dalo srediti sve, sada izgleda ok. Po volanu diskovima usisnoj grani itd. ne bi se reklo da je presao vise od toga, mada ko ce ga znati... Sasvim slucajno medju uputstvima i servisnim knjigama nadjem i racun prvog vlasnika, neke kartice sa osiguranjima, poput naseg amss itd. pa i po tome mislim da nije presao mnogo (bar ne mnogo vise od ovoga sto pise na satu). Uglavnom zasad ide lepo, ulja ne trosi bas nista, ne dimi, osim sto se mozda suvog dima moze malo videti kod naglog dodavanja gasa sa nizig obrtaja i to samo nocu u farovima kad ide neko iz blizu inace ovako je sve oK! Manji problemcic sam imao sa egr-om. Pre par dana je zatvoren... Kao sto rekoste dok ide lepo, neka je presao koliko god bilo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno je to sto mi sa stilicima tesko mozemo utvrditi kilometrazu..i to pravu :crybaby:

...video sam više puta razliku u kilometraži na satu i onu koju pokaže Examiner...sećam se jednog Stila 5v JTD starog 5 godina koji je na satu imao oko 162.000..i pomislio bi čovek da to i ne može biti daleko od prave kilometraže...jer je to preko 30.000 godišnje...međutim kilometraža koju je pokazao Examiner je bila oko 272.000 Km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali onaj ko je vraca lepo i malo se potrudi oko toga, moze da je promeni gde god se ona krije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...jedino što 95% njih to ne radi...plus i ako to uradi, Examiner očita koliko puta je servisni interval resetovan...plus ukoliko Examiner ne može da očita kilometražu, to sigurno znači da je debelo vraćana i onda se takav automobil zaobilazi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, kako to ide, znam da mi jedan drugar koji drzi servis rece da to ne moze da se provali, ako se sve lepo resetuje i kilometraza pomeri na svim mestima gde se cuva, recimo rece mi za mercedes da ima neka 3-4 mesta gde cuva kilometrazu, a izmedju ostalog i u kljucu... Inace, ja to nista nisam proveravao, posto sam auto uzeo od coveka koji mi je bio pouzdan od ranije. Recite mi, ako odlucim da proverim, moze li to bilo ko da mi uradi ili je potrebna neka veca mudrost i znanje oko toga?

E ako neko zna, moze li mi reci kako ide to sa servisnim intervalom kod stila? Posto sma citao neke postove uputstva itd. ali mi i dalje nije bas najjasnije. Ja kad sam uzeo stila pre nego sto sam poceo da ga vozim bio je odradjen mali i veliki servis, tako da je onaj servisni interval stajao na 20.000 km, e sad posto sam od kupovine presao blizu 10.000, sada mi je vreme za zamenu ulja. Pa me zanima, sta sada, da li taj interval treba da pustim da broji do nule, ili da trazim da ga ponovo resetuju ili ce to sam bord da uradi, kako to ide?

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vec sam ih pogledao :) Postavio sam pitanje opet pa cu valjda dobiti odgovor :) Hvala za linkove :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...