Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

da li majstor prikacio motoric na kola I testira ga da proveri. funkcionalnost? ako nije onda ponovo skidanje pa provera. da li ste odradili relearn kad ste upalili klimu prvi put posle stavljanja motorica?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa grejanjem, na autu je digitalna klima i  stalni izduvava na malim izduvima do prozora i na soferku, nikako ne mogu da podesim grejanje na donji deo ili na sredinu,dok leti kada je klima upaljena sve funkcionise normalno.

 

Ako neko ima slican problem neka me posavetuje kako ovo da resim

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je normalno da se klima ukljuci kada dam kontakt ili kada upalim auto?  Ne desava se stalno, ali u vecini slucajeva se pali ili na kontakt, ili kada upalim auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si je ručno ugasio (OFF) pre skidanja  kontakta tako treba i da ostane pri sledećem davanju kontakta. Tj kako se ostavio tako će i biti pri svakom sledećem kontaku. Sve ostalo navodi na neki kvar.

Što se tiče kompresora pali ga automatsk samo na FULL AUTO. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jedno pitanje jel ti se uključuje ventilacija ili bas klima? Jer je to potpuno različito. Kod mene je ventilacija stalno ukljucena. Kada upalim auto ventilacija se odmah ukljuci a u zavisnosti od temperature motora tj kada motor pocne da podize temperaturu sa prve crte ventilator se sam ukljuci. Ako je iskljucim pre gasenja automobila kada upalim auto ventilacija je ugasena dok je sam ne ukljucim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Full Auto ili Auto ?

U Full Auto sama pali klimu (mislim uvek / u svim situacijama), u Auto ako ne može da sama bez klime postigne temperaturu prvo blinka pa posle nekog vremena (ako ne uključiš ručno kompresor) gasi sa dislpeja simbol Auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li vama upaljena klima uzima puno snage auta..mislim na vuču...poprilično više gasa mi treba da bih dostigao vuču bez upaljenje klime...vjerovatno to tako i treba, ali pošto se ne razumijem baš, da upitam... :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba pogotovo kod jtd-a. Bukvalno je ne oseca. Verovatno su ti lageri na kompresoru losi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nešto uzima 10 % snage teško da se ne oseti.

Oseti se klima kod Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je da je najvjerovatnije kondenz u pitanju..

Ali je li normalno da se javi u kabini..danas mi se curak vode pokazao kod suvozacevih nogu,sa lijeve strane..

Jel to normalno ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije normalno, zapusen ti je odvod klime verovatno, pogledaj po forumu, detaljno smo objasnjavali sa slikama, treba otkaciti L crevce kod suvozaca i produvati odvod...

 

EDIT: Evo i teme, sve pise: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48437-stilo-kondez-klime/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi primetio sam da mi slabije duva digitalna klima u soferku. Ja pojacam do kraja i cujem kako susti ono i imam utisak kao da je zapuseno,kao da je upalo nesto. Inace kad pustim da duva u noge ili u mene sve ok radi,cak duva i pozadi normalno,jedino ka soferci slabije izduvava i to dosta slabije nego ka meni ili nogama. Dal je neko imao ovaj problem i kako ga je resio? Moracu to da resim nekako inace zimi tesko da odledi soferku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onom proslom stilu nije pomerao ali ovde cujem kad prebaci na soferku i osecam kad pocne da duva gore i pojacam na maximum ali duva slabo kao kad stavim 3-4 crtice da duvaju u mene. To mi je cudno. Da ne pomera klapnu on ne bi duvao u opste na soferku il bi duvao non stop. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je ne otvori dovoljno, ne znam. Sto uze stila sa dig.klimom, jos mi kazi da i panoramu imas

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nemam al bi voleo da imam xD. To sam i ja pomislio da ne otvara dobro ako je to moguce xD. Nema ovde u G.Milanovcu ni jedan dobar majstor za to inace bih ja oterao to odma da mi srede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Sto uze stila sa dig.klimom, jos mi kazi da i panoramu imas

:D

 

Da bude glavni dasa u kraju, pa još dvozonska uuuuuuuuuuuuuuu

Jedna preporuka da se promena smera klapni radi sa manjim brzinama ventilatora. Lako se posle vrati stara brzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kasnijim serijama 407-ice se brzina ventilatora sama smanji prilikom promene smera duvanja... Imali su dosta kvarova klapni u prvim serijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...