Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Zar je neko tvrdio da nemas ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sve lepo objasnjeno na prvim stranama teme, sa slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj video za popravku actuator-a ne resava uvek problem.Potrebno ja rastaviti isti i malo nateci klizace.

Prilikom rastavljanja treba biti pazljiv,jer nisu predvidjeni za rastavljanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

 

Pokusao sam da resetujem A/C prema primeru sa video clip-a, ali se nije desilo ono sto je prikazano, ni priblizno.

 

.

Edited by Tex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka...reset je konacno uspeo...prevideo sam da motor ne sme da radi.

Edited by Ivan
Sklonjen citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neravnomerno hladjenje na levoj i desnoj strani...reset to nije resio,

Edited by Ivan
Sklonjen citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci danas sam bio kod majstora da proverimo motorice za usmeravanje vazduha i svi rade,nista nije polomljeni al meni i dalhe slabo duva ka soferci. Probace da zakaci na dijagnostiku ovih dana pa da obrise gresku ako bude imalo. Dal je moguce da je upalo nesto pa je zapusilo ili sta vec. Jel imam osecaj kad pustim da duva ka soferci tacno osetim da prebaci motoric ali kao da je zapuseno nesto. Jel se desavalo to jos nekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj video za popravku actuator-a ne resava uvek problem.Potrebno ja rastaviti isti i malo nateci klizace.

Prilikom rastavljanja treba biti pazljiv,jer nisu predvidjeni za rastavljanje. :)

Nije mi jasno, jer pričaš u vezi sa ovim pužnim prenosnicima ili pričaš sa senzorom koji čisti ovaj baja sa klipa? Misliš da se senzor može još rastaviti, a da se ne ošteti? Interesuje me da li se sme senzor mehanički, malo levo-desno (dok je u contact cleaner-u) pomerati, kako bi se dobio što bolji efekat? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, rade mi svi motorići, samo ne rade uvek ono što ja hoću i kad hoću. Kanim se da očistim senzore motorića, pa me interesuje ima li neko ko je to već ovo od vas radio živaca da eventualno napravi neki detaljniji post, da mi ostali ne bi nešto sj.... otprilike mi je jasno sve, međutim nije mi jasan deo čišćenja samih klizača, tj. to "natezanje" kako je crnisale objasnio u nekom od postova gore... Inače imam manifestacije da definitivno motorići zbunjuju kom. pa recimo kad podesim da mi duva na noge, tek posle 3 minuta on počne da duva, a kad recimo podesim da temperaturu na 21 stepen, on mi na primer greje kao lud, ili hladi da se smrzneš, pa isto, posle 2,3 ili 5 minuta počne da greje tj. da hladi, gde je evidentno da motorić tj. senzor motorića mešača isto zbunjuje komp. U principu i ovi predhodni postovi su detaljni, samo to natezanje klizača ako neko može da detaljnije objasni...

Edited by zoranbr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da taj plavi senzor sto ga kupa baja.To je potenciometar koji menja otpor u zavisnosti od polozaja osovinice.

Evo jednog klipa o potenciometrima za one kojima nije jasno o cemu pricam

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam slucaj da kad dam kontakt u opste se ne pali ekran digitalne klime i blinka mi kilometraza na satu. Odjednom ne radi, do tada je sve normalno radilo i grejalo i hladilo! Zna li neko sta moze da bude? Hvala..

 

Imao sam isti ovaj problem, proverio sve osigurace u kabini i zamenio onaj od 7.5A. Sve radi normalno tako da iako predpostavljam da si ti ovo resio bar da napisem resenje za one kojima se ne daj Boze pojavi isti "kvar" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi neko pojasniti sledeće. Naime, imam manifestaciju da, neretko, podešavanje temperature na klimi i izduvavanje vazduha nije u skladu sa podešenom temperaturom. Naime, kompesor je ugašen i recimo ovih hladnijih dana motor zagrejan na radnu i ja podesim na recimo 21 ili 20.5 celzijusa i neretko prvo duva hladno duže vremena, pa onda duva full toplo da crkneš, a kontam da bi trebalo da malo izmeša vazduh da bude bliže toj temperaturi. E sad jer to ima veze sa time što kompresor ne radi? Ali, kontam i kod manuelne kad podesiš na sredinu, ne duva da se tope đonovi već je vazduh topao a ne vreo. Predposatvljam da je sve do motorića i oni rade, međutim izgleda da ovi potenciometri zezaju stvar. Interesuje me da li podešavanje temperature ima veze sa motorićima i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze naravno. Pisano je već o načinu rada. Motorići pokreću klapne koje mešaju vazduh koji prelazi preko grejača (hladnjaka kabine) sa spoljnim ili vazduhom iz kabine. U zavisnosti koju temperaturu si namestio (uz uslov da su motorići ispravni) klapna se pomera u određen položaj te izduvava vazduh zadate ili malo veće temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe očigledno glave klapne (čitaj ne valja ili je prljav potenciometar) pa ti posle izvesnog vremena od uključenja grejanja, od truckanja pokrene motoriće ali u krajnji položaj pa duva vrelo. Imaš objašnjeno kako i čime da očistiš potenciometre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je 5 sa motorićem za recirkulaciju koji je iznad suvozačevih nogu. Neka me neko ispravi ako grešim.
1. ka šoferci
2. ka nogama
3. levo
4. desno
5. recirkulacija

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ima li da se nadju negde polovni ili novi potenciometri (samo oni) ?

Edited by Ivan
Pismo foruma je latinicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da teško možeš to naći bez celog motorića. Cenim da je u jedno 90% slučajeva kvar motorića baš potenciometar. Da li si probao da ih očistiš kontakt sprejem?

Ja sam kupovao polovne motoriće za 10eura komad koliko se sećam kod Grujića u Ugrinovcima ali za Lybru (ne znam da li su isti za Stila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi primetio sam da mi slabije duva digitalna klima u soferku. Ja pojacam do kraja i cujem kako susti ono i imam utisak kao da je zapuseno,kao da je upalo nesto. Inace kad pustim da duva u noge ili u mene sve ok radi,cak duva i pozadi normalno,jedino ka soferci slabije izduvava i to dosta slabije nego ka meni ili nogama. Dal je neko imao ovaj problem i kako ga je resio? Moracu to da resim nekako inace zimi tesko da odledi soferku :D

Resen problem. Motoric je radio al se polomio onaj plasticni deo sto se ubacuje u motoric da bi okretao klapnu ka soferci. Sad moze i minus da bude vise nema straha kako da odledim soferku xD!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...