Jump to content
FAS Goran
gilles

Fiat Stilo / Fiat Nuova Bravo - automatska (digitalna) klima

Recommended Posts

Sta ti je iskustvo :p .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da je Fiat dobio jako malo povratnih informacija iz servisa vezano za Stila. Ili ih boleo k.... pa ništa nisu modifikovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sta cu ali kad se ne razumem u tu klimu i jbg.Da li bi neko bio ljubazan da mi srpski kaze ukljucis samo to i to za grejanje.Hvala

 

cxcv990837.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima je prosta da prostija ne može biti ali ajde na brzinu.

10 OFF isključuješ/uključuješ , levi krug za temperaturu (zbirno kada je mono ili samo leva polovina već ćeš videti), dugme u krugu biraš ručno , auto ili full auto regulisanje, strelice 3 4 5 gde hoćeš da duva, pahuljica 6 je za klima kompresor, strelica  u kabini auta 7 je za isključivanje spoljnog vazduha, stisneš više puta i pališ automatiku sa senzorom (izbaci neka slova iznad), pod 8 je za max odmrzavanje stakla (probaj videćeš),  9grejač stakla sa retrovizorima,11 manji ventilator smanjuješ brzinu istog / veći 12 povečavaš i pratiš vertikalne crtice / videćeš kako se i tu nešto menja, desni točkić 2 samo u dual režimu za podešavanje temp desne strane i 2a bacaš kontrolu temp. kod tvog točkića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti na srpski. Na 12 povecavas brzinu ventilatora - duvanja, na 11 smanjujed, na levi i desni tockic stelujes temperaturu 22-23-26c...do Hi -max. Strelice 3-4-5 su ti smerovi duvanja vazduha, trojka npr za sofersajbnu. To ti za sada treba :D

Kad pocnu vrucine, klimu palis na 6, temprraturu podesis na tockice i toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili lepo posvetis malo vremena onome u cemu se vozis: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

Digitalna klima od strane 51 pa nadalje.


7 je za isključivanje spoljnog vazduha, stisneš više puta i pališ automatiku sa senzorom (izbaci neka slova iznad),

AQS (Air Quality Sensor).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme citam ovaj forum medutim resih i ja da se registrujem  :welcome:
 
Imam problem sa displejom klime Fiat Stila 1.9 JTD, 2006 godiste,  pa me interesuje da li se neko od vas ima neka iskustva sa ovim ili se vec susretao sa slicnim problemom.
Naime jedno jutro sam zatekao jednu tackicu na displeju koja se tu bukvalno stvorila preko noci, i koja je za dan dva postala mrlja. Izgleda kao da su u pitanju mrtvi pikseli (ali nisu :) ), i ta mrlja je stalno na displeju, bez obzira da li je auto upaljen ili ne i da li je klima ukljucena. Da vam bude jasnije evo par slicica 
 
cxcv990838.jpg  cxcv990839.jpg  cxcv990840.jpg
 
Inace ta mrlja je nastala od tackice i proslirila se, da bih se posle transformisala tako da je manja pri dnu a veca pri sredini displeja. Pre neko vece sam je ponovo uslikao pa cisto da vam bude jasno o cemu govorim evo i najnovije slike:
 
cxcv990841.jpg
 
Da napomenem da "mrlja" ne reaguje na dodir odnosno ne menja se kada se pritisne i ne "razliva se". Klima radi bez problema.
Dakle problem je vise estetske prirode pa me samo interesuje da li je neko od vas imao slican problem i kako ste ga resili?
Ne ide mi se samo zbog toga kod elektricara mada svakako planiram da to pogleda i neko strucan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su poceli da zezaju cuveni motorcici. Jedan dan na levoj strani duva hladno, na desnoj toplo, drugi dan svuda duva toplo, i tako u krug... da li dijagnostika moze da pokaze koji motorcic zeza?

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ovo veze sa motoricima, vec sa displejom klime.

@gopa

Prvi put ovo vidim u zivotu.

Ne znam koja je cena drugog displeja, ali bih ja gledao na tu stranu pre nego da popravljam ovaj.

Ovo sve ako ti ta mrlja bas smeta, mada opet ja tu ne bih nista dirao dok radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si se Mačvaninu obratio grešiš. Baš ima veze sa motorićima odnosno u njegovom slučaju sa levim/vozačevim za mešanje toplog i hladnog vazduha.

Predmetni se nalazi u visini lista na vozačevoj strani (prelistaj temu i naćićeš sigurno šta ti je činiti). Počeo je potenciometar za regulaciju položaja motorića (nalazi se unutar njega) da baguje, odnosno zaprljan mu je ili oštećen film na nekom mestu i tu ostane bez struje pa ne može da odradi šta je potrebno. Prilikom truckanja se mrdne za mikron i nastavi sa radom kako treba. Najjednostavnije rešenje ti je da namestiš temp na recimo 30°C (naravno da ga uhvatiš kad radi) i da tu ostaviš i ne diraš temperaturu do proleća , u tom slučaju neće te zezati jer neće imati potrebu da pomera klapnu više.

U slučaju da si oran za popravku ili pak zamenu (košta polovan oko 10e) pročitaj temu od početka i naćićeš rešenje.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav displej kod Mačvanina?!

A kad smo kod displeja, gopa021 meni se na Lybri takva (slična) mrlja pojavila letos i sama nestala posle nekih mesec dana. Prvo sam pomislio da je neko čuknuo na tom mestu displej i da se pravi lud . Šta mu je bilo pojima nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja gledam sta je coveku, sta ovo pise :D

Marko@ U jednom postu rekao si mi skor sve sto je napisano na prethodnim stranicama. Ako kontakt sprej ne resi problem, pokusacu da uhvatim kada bude duvalo toplo, pa da namestim 30C, dok ne nadjem ko bi mogao da zameni motorcic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mačvanin evo ti još jedna dobra tema u vezi tvog problema.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67175-Novi-Bravo/Stilo---uspešno-rešavanje-problema-sa-motorićima-klime/ventilacije

Mislim da bi admini trebali da ih spoje jer će biti korisnije!

I treća ali ka njoj imaš link iz ove druge

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38737-fiat-stilo-ventilacija-dugmi%C4%87i-klime/

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj koji tebi pravi problem je i pristupačan koliko toliko. Ima krivljenja vrata i kičme ali se da odraditi

Naravno, uz rasklapanje centralne konzole problema za pristup nema uopšte....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci. Porucio sam vec displej. Nasao sam polovni na kupindu za 2500 din u odlicnom stanju,a ima i za 2000 koliko ti dusa zeli na kupujemprodajem samu u ocajnom stanju (dugmici se bukvalno raspadaju) da bi me bilo sramota to da stavim u auto.

Cisto me interesovalo da li je neko imao takav problem, jer ovo prvi put u zivotu vidim i jos je ta mrlja menja (trenutno lici na dinisaurusa :-D ) tako da Marko mozda i meni nestane :-)

Macvanin,i meni je jedam motoric crkao pre 2 godine leti i ja upalim klimu, desna strana hladi lepo, a leva ubija... Greje na onu vrucinu. Srecom drugar mi je elektricar, porucio polovni motoric za neke male pare i zamenio cas posla...sve me je ja mislim izaslo 20e. A pre toga, kad se pojavio problem i jos nisam zvao drugara, bio na redovnom servisu i pitao majstora koji je tada radio koliko bi to kostalo a kaze on minimum 200-250e - dva dana posla + motorici moraju da se kupe u kompletu, a to je jos nekih 150 + ruke... Naravno servis sam promenio posle toga.

Edited by gopa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

vi znate da sam imao problem sa grejanjem sa leve strane vozaceve duvalo ladno a sa desne strane toplo sve normalno,a od kada sam zamenio filter klime sada duva svagde toplo a kakav je bio filter evo postavicu sliku.A sve vreme sam mislio da ne znam da upalim grejanje i da sam tako podesio hahahah

FILTER.jpg

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...