Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Ja kad napunim ovaj Hdi do čepa, na sledećem sipanju moram da pogledam u uputstvo i da se podsetim gde se beše sipa gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle nedelje sam bio u Republici Srpskoj i natocio sam LPG po 0.7 KM a to mu dodje oko 43 RSD. Inace ce cena koliko sam video krece od 0.7 KM do 0.8 KM.

Evo vec nekoliko dana se pitam KAKO??? Kako moze u RS da plin kosta oko 50 din u proseku a kod nas ovoliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlikuje se samo akciza.

U prevodu, ako je kod njih 50 din a kod nas 80 din to znači da Srbija uzima 30 dinara po litri više i puni budžet za svoje mračne potrebe :)

Oni to zovu akciza a u pitanju je klasična marža stim što direktni trgovci (pumpadžije) nemaju mnogo vajde od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sto napisah pre 2 meseca u vezi akciza  :thumbdown:

 

evo malo podataka o cenama tj o koliko ko uzima...a samo se zapitajte koliko ce da kosta gorivo kada se cena nafte vrati na svojih 100-110 dolara  :crybaby:

 

MP cena 145.9din / VP 133.74din

 

od 133.74din>> 22.29din je PDV + 50din akciza + 61.45din je proizvodna cena

 

 

Drzava    vs  naft.kompanija

72.29din vs 61.45

 

---------------------

sada je gorivo na svetskom trzistu oko 55$ skok na 100$ tj 82% povecanje>> 61.45 * 1.82=111.84din proizvodna cena

111.84 + 72.29(drzava) =184.13din VP cena ili ti MP=195...200dinara  :thumbdown:

 

----------------------------------------------------

a npr avgust 2014 cena nafte 102$ kod nas oko 155din 

sa 102$ na 55$ je smanjenje od 46% 

a kod nas sa 155 na 145 .......da ne sabiram vise , samo se nadam da ce cena nafte ostati na 55$ dugo......  :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlikuje se samo akciza.

U prevodu, ako je kod njih 50 din a kod nas 80 din to znači da Srbija uzima 30 dinara po litri više i puni budžet za svoje mračne potrebe :)

Oni to zovu akciza a u pitanju je klasična marža stim što direktni trgovci (pumpadžije) nemaju mnogo vajde od toga.

 

Baš tako.

A vidi još zanimljiviju stvar.

 

Sipam na NISu u RS i na Zmaju. Gorivo u oba slučaja dolazi iz rafinerije Pančevo. Trebalo bi po svakoj logici više da košta u RS jer im je i skuplje da ga do tamo dopreme, ali onda umešaju naše akscize i najjeftinije gorivo u regionu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim na NIS u svaki dan skace cena goriva po 50 para :thumbdown: ,danas 148,10 eurodizel,pa sledece nedelje ima da pemasi 150 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja to uvek kazem i obavezno svi skoce da se busaju kao nisu i to. Pa kako onda dobise vecinu kad niko nije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je MS!

Evo ja ne upoznah još nijednu osobu koja je glasala za njih. Sve mi se čini da neko laže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Politika, religija, rasizam i druge nepoželjne teme

Nisu dozvoljene diskusije o politici.

Nije dozvoljeno pominjanje bilo koje religije u negativnom kontekstu, kao i rasprave na tu temu.

Nije dozvoljeno ispoljavati stavove kojima se glorifikuju rasizam, šovinizam, nacionalizam, fašizam, i svi stavovi slični njima.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37773-pravilnik-flcs-foruma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svakih 7 do 10 dana idem na pumpu, i zadnja 4 puta svaki put EVO Dizel za po 1 dinar skuplji. Od 150 din dogura na 154. To je za nekih 30-40 dana. Još malo pa će i nama iz Niša da bude jeftinije da idemo u RS po gorivo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...