Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Vidim veceras na NIS-u eurodizel 146,40 opet dizu cenu za par dana cena otisla gore 4-5 din.Kao porasla cena sirove nafte.Pitam se koliko ce biti onda gorivo kad se barel vrati na oko 100-injak USD.Hebo im ja mater al kako god mogu da se jedim al otog nista oni nas deru pa deru :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pricaju, gde god se okrenem cujem narod prica, pre neki dan covek i zena guraju Yuga do pumpe, ostali bez goriva, usput neka zena komentarise, jao sirotinjo i Bogu si teska, a covek do nje je tesi recima, bice bolje za dve godine ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

270220152482.jpg

 

Cisto za porednjenje, Ista MOL pumpa, u odnosu na pre 20-ak dana, ED je skuplji 7 din.

Iako je EUR po srednjem kursu slabiji za skoro 3 din, poskupljenje nafte na svetskom trzistu, bla, bla... 

 

Po danasnjem kursu, 1,12 EUR/l.

Danas je to po srednjem kursu 1,21 EUR/l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se cena nafte prepolovila na svetskom trzistu oni su drzali stare cene kod nas jos mesec ipo dana.A sad na svaki skok i od par centi oni momentalno menjaju cene :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sipam jednom nedeljno za 3-4000, svaki put kada odem na pumpu, cena otisla gore za 2 dinara... Pa sta bi bilo kada bi nafta ope otisla na 100 dolara, kada je cena pre par meseci bila 150 i neki dinar za litar dizela, a cena nafte bila preko 100 na berzi... biiip drzavo nezajazljiva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnoogo sam puta sipao na toj pumpi,a ima ih par u gradu i odlicno im je gorivo,oni dobijaju il sa NISa il sa MOLa gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

u nemackoj sipao euro dizel po 1.15e...a u madjariji stao na pumpu,ako placas u eurima,jedan litar 2e na esso ili agip pumpi,deraci!a na molu u madjariji ako placas u e ispadne 1.35 e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kazem, sinoc sam se odusevio, sipao plin za 71.90! :w00t:

:thumbsup:

 

I da ostane ovako, ja prezadovoljan!


A gorivo 133! Naspram onih 155 ovo je milina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe, toliko su neprimetno podigli cenu za 8 dinara da niko nije ni stigao da kuka :D

 

Na moju potrošnju to izađe razlika u Dolce Gusto kafi mesečno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo podataka o cenama tj o koliko ko uzima...a samo se zapitajte koliko ce da kosta gorivo kada se cena nafte vrati na svojih 100-110 dolara  :crybaby:

 

MP cena 145.9din / VP 133.74din

 

od 133.74din>> 22.29din je PDV + 50din akciza + 61.45din je proizvodna cena

 

 

Drzava    vs  naft.kompanija

72.29din vs 61.45

 

---------------------

sada je gorivo na svetskom trzistu oko 55$ skok na 100$ tj 82% povecanje>> 61.45 * 1.82=111.84din proizvodna cena

111.84 + 72.29(drzava) =184.13din VP cena ili ti MP=195...200dinara  :thumbdown:

 

----------------------------------------------------

a npr avgust 2014 cena nafte 102$ kod nas oko 155din 

sa 102$ na 55$ je smanjenje od 46% 

a kod nas sa 155 na 145 .......da ne sabiram vise , samo se nadam da ce cena nafte ostati na 55$ dugo......  :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo pokazuje koloko jos treba da poeftini gorivo za da bude u tok sa sadasnja cena nafte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko su lagano menjali cene da se ni ne primeti osim na računima.

 

Meni je cena pounog rezevoara skočila sa 5700din na 6200din a uglavnom jednako goriva sipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...