Jump to content
FAS Goran
nemanjadj

Punto - amortizeri; diskovi i pločice

Recommended Posts

Kolege hteo bi sve da vas pozdravim.Imam vise pitanja za vas.

1.Zanimam me gde mogu da kupim neke sportske amortizere za 1,2 8v 2002g?

2.Plocice i diskove isto sportske ili neke koji su dobri?

Unapred zahvalan i ako moze sa malo vise detalja posto sam u to totalno neupucen samo znam da vozim proverim ulje i nesto osnovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...ako bi spuštao auto do nekih 3 - 3,5 cm onda ti se isplati uzeti samo opruge (niže) i nije potrebno mjenjati amortizere (ja tako vozi duuuže vrijeme i nema freke) ali preko 3,5 obavezno i amortizere.... ako ne divljaš i ne voziš po krivinama kao sebastian loeb :whistle: onda možeš uzeti lowtec opruge 3-3,5 http://www.lowtec.eu/sportsprings.html ako ti je to dosta kod nas u hr je cijena oko 120€ a s amortizerima je oko 200€ lowtec ima tuv i prodaje se na njemačkom tržištu i ljudi ih kupuju masovno...

e sad ako misliš voziti auto tako da ćeš g ubijati u krivinama i ako imaš para onda je to već druga stvar onda tu ide koni,eibach,bilstein i druge kvalitetnije marke... i treća sulucija i najbolja gewinde (podešavajući ovjes)... vjerujem da te zračni ne zanima... sve zavisi za šta ti to treba (nisi opisao)

e sad se raspitaj samo tko je uvoznik nekih od tih marki za srb

za tvoj auto mislim da nema potrebe za nekim posebnim kočnicama i kupovanja bušenih,rezanih diskova jer nemaš 300ks poh haubom samo kupi ako već hoćeš samoventilirajuće diskove za tvoj auto i to je ok... staješ bez zezanja :welcome:

eto nadam se da će malo pomoći da ne bacaš novce na nešto što ti ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kocnice najbolje nadji na otpadu og HGT punta i spakuj kopmpletn, sa sve diskovima pozadi

a vesanje kod nas najbolje resenje KONI, opruge su ~100e i amortizeri 100- 150 komad

naravno mozes i vesanje komplet sa HGTa, bice ti dosta za neko gradsko krivinarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divljam skoro svaki dan bar jednom nedeljno idem da avalu sa drugom da se vozimo.Plocice sam do sada stavljao Bosch dobio sam od kuma 5 pari prva ugradnja i bile su solidne samo mi traju kratko oko 5000 do 6000h,diskovi su njegovi fabricki i vrhunski su samo sto su se skroz pojeli pa moram da ih menjam,jedno 10 puta sam ih pregrevao skroz,kad izadjem iz auta oni crveni kao zar sijaju ko fenjer.Amortizere sad sam stavio zadnje u ap sportu neke sugave,puko mi jedan,a i amortizeri mi procure nepredjem ni 10000h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sledeci put kad budu bili kao zar Ti ih uslikaj i okaci ovde. Bas me zanima kako Punto isijava u mraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su sportske opruge u kombinaciji sa nekim amortima(stalno zaboravim koji su), nazad su crvene opruge. Ne mogu ti pomoci oko preporuke sta da uzimas jer to stvarno nisam nikada radio, jer sam svog punta vec takvog kupio.

Ono sto mogu je da ti prenesem iskustva. Auto je nenormalno krut, samo poskakuje. Na udobnost sam zaboravio odavno! Ali zato se u krivinama fenomenalno ponasa. Iskreno ne znam koliko je to vesanje preslo, ali ja ga gulim vec 35000 kako je kod mene i to svakodnevnog uletanja u raskrsnice i krivine. Jos se drzi i nemam nikakih problema.

Za diskove i plocice iskreno ne znam sta ce ti jace jer i kod mene su dobosi nazad pa ni jednom nisam bio u situaciji da se tesko zaustavim. Najbolja ti je varijanta kao sto rece VUK da sa hgt-a prepakujes ako vec hoces to da radis. Nemam pojma sta ti radis pa da usijes diskove do te mere da gore :) ....jer i ja sam vozio po avali i po mnogim brdima i planinama i to zestoko pa nisam uspeo da tako uzarim diskove. Ti ga izgleda bas lozis do krajnjih granica! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih da zamenim plocice i obradim diskove. Interesuje me iskustvo kolega sa foruma koji su to menjali.

Koje disk plocice i zadnje pakne za punta mk2a 1.2 8v? Koje proizvodjace da zaobidjem a koji su dobri?

Ne bih zeleo da kupim kocnice koje ne rade :) (salim se), odnosno kocnice koje skripe i kidaju mi zivce. Dovoljno mi kvacilo jede zivce posto cvili i cesto ostane zakucano za patos.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Lukasove plocice i evo teram ih vec 30 000 i imaju jos dosta mesa a ni jednom nisu zapistale, pakne bih ti preporucio istog proizvodjaca :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Desava mi se kada je mokro i malo brze krenem kao da prednji desni tocak pocne da skace odnosno kao da ne moze na podlogu da prenese nego poskakuje i trese?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu al od posla ne znam gde mi je glava a ba me iritira napisacu na kraju sta je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

Interesuje me koju marku prednjih amortizera preporucujete za punta mk1. Odnos cena novih i polovnih, i da li uopste treba razmisljati o polovnim.

Takodje me zanima koje svecice preporucujete,

 

 

Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vrlo pozitivna iskustva sa Bilstein amortizerima ali se treba cuvati kopija a sa gore pomenutim bas i ne. Takodje ne vredi razmisljati o polovnim amortizerima sem ako nisi od onih vlasnika kojima je bitno da se auto samo kotrlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, naprotiv, na auto gledam skoro kao na clana porodice.

Ali svasta cujes, svasta ti ljudi savetuju.

 

A sta kazete za svecice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...