Jump to content
FAS Goran
RedMan

Fiat Bravo/a, Marea 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / problem sa primanjem gasa

Recommended Posts

Gospodo, katalizator je upravo ociscen zbog toga sto se ovo pocelo desavati i majstor je mislio da je zbog toga. Medjutim evo pocelo se desavati ponovo bez katalizatora. Da li neko ima neku ideju posto sam do sada dao oko 600 Eur na razlicite "majstore".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti hvali na ovu ideju sto sam ti predlozio? Sta si sve dosada menjao povodom tog problema? I odakle si?

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.6 16v 1998 godiste - problem je sledeci: Primetio sam da po nekada kada je auto zagrejan i kada dajem gas obrtaji rastu ali auto kao da stoji u mestu, kada je hladan ide kao metak.

Posto imam plin mislio sam da je do plina, bio u servisu nastelovao plin kako treba ali nisam postigao nikakv bolji efekat.

I jos da li je normalno da na 3000 obrtaja u 5. brzini ide samo 100km/h.

Ako neko zna u cemu je fora?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi predhodni postovi odnose se na padanje obrtaja i gasenje u toku voznje. Ja tih problema nemam. Auto normalno radi na leru, nemam prilikom ubyavanje knedle ili slucno da mi se auto gasi, jednostavno po nekada mi obratji lete a bryina stoji. I jako mi je cudno da on u 5. brzini na 3000 obrtaji ide samo 100km/h, to mi je nesto jako malo. Ne znam, nisam imao priliku da vozim drugi ovakav auto pa da uporedim sa mojim, ubedjen sam da bi moralo brze da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto ide 100km/h na 3000 obrtaja ako ti sta znaci i mislim da je to normalno za benzinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene su po katalogu 185/60/14

ne znam kako je kod FIATA ali vozio sam vise benzinaca i znam da je na opelu na 3000 obrtaja oko 120km/h mozda koji kilometar manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi predhodni postovi odnose se na padanje obrtaja i gasenje u toku voznje. Ja tih problema nemam. Auto normalno radi na leru, nemam prilikom ubyavanje knedle ili slucno da mi se auto gasi, jednostavno po nekada mi obratji lete a bryina stoji. I jako mi je cudno da on u 5. brzini na 3000 obrtaji ide samo 100km/h, to mi je nesto jako malo. Ne znam, nisam imao priliku da vozim drugi ovakav auto pa da uporedim sa mojim, ubedjen sam da bi moralo brze da ide.

moj na 3000 u petoj 120km

zapravo na 2800

Edited by koskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti hvali na ovu ideju sto sam ti predlozio? Sta si sve dosada menjao povodom tog problema? I odakle si?

Ne fali nista apsolutno predlogu, s tim da je to tri puta radjeno i nije pronadjen nikakav problem :-(. Iz Subotice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bravo  1.6 16 v takodje  u 5 na 3000 obrtaja ide 100 km/h koliko se ja secam, sve koje znam uglavnom je ta brzina
jel zna mozda neko za bravo 1.6 16 v da li ima protokmer ili map senzor i gde se nalazi? ne mogu da nadjem temu vezanu za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci ali gledam ovu sliku i dalje n eznam gde je , da li je map ili protokmer, jel bi hteo neko da slika ako ima vremena i da okaci ovde , ako hoce naravno.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim 1.6 16v nema klasicni protokomer nego na osnovu podataka sa senzora temperature vazduha i senzora pritiska izracunava kolicinu vazduha koji ulazi u motor pa prema tome upravlja i kolicinom goriva koje se ubrizgava.

Naravno u tom procesu ima ulogu i senzor pozicije leptira gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodo draga imam mareu 1,6 bezin-gas ujutru kad palim auto na benzin desava se kad stisnem gas da ima kao neku knedlu i nece da vuce i tako dok ne prebaci na gas na gasu radi normalno i vuce normalno. Kad je ugrejan auto i kad ponovo palim na benzin ne primecuje se toliko ta knedla vec samo kad se ohladi motor. Vozio sam kod majstora on je ocistio dizne i promenio svecice ali se i dalje isto desava. Da li neko ima ideju sta bi moglo biti. Fala na vremenu i strpljenju-.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao Sam slican problem...i majstor mi kaze da ne obracam paznju...ali zvakih 1000 km bar 100 vozim na benzinu...mada je to po meni problem Sa i,stalacijom plina...al,ajde znanj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moj je problem skoro pa ko vas,isto vozim mareu 1.6 16v sa sekvent plinom samo sto se kod mene mesto te knedle nesto cuje kao da udara lilm u lim i nesti šišti upocetku jako a kad upali normalno slabije i onda prebaci na plin i sve je normalno ali kad ga ja rucno prebacim na benzin odmah se ugasi dok se potpuno nezagreje,uradjen mu je servis plina i dijagnostika plina i sve je uredu,menjane svecice stavljene su ngk brc5 i stavljena nova bobina magneti mareli i za sutra sam narucen da se pročiste dizne pa cemo videt reakciju palenja auta posle toga.i da ocistio sam klapnu sa benzinom onoliko koliko sam mogao dohvatit bez skidanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je ostao i dalje,nakon pranja dizni i zamene jedne, marea opet divlja na prvom palenju,mada majstor kaze da je kod njega upalila odlično i ja je juce voziko celi dan i danas ujutro da je upalim kad ono isto ko i pre čišćenja dizni,sad me ubedjuje da je loše gorivo pa da ga sipam na drugoj nekoj pumpi,više poludit cu menjano je skoro pa sve sto se tice palenja(nove svecice ngk 5,bobina magneti mareli očisčena klapna i dizne) dijagnostika pokazala da je sve uredu,nepali se na kontrolnoj tabli u auto ama bas nista od gresaka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel iko zna nesto o mom problemu bar priblizno sta bi moglo bit,za utorak sam narucen kod drugog majstora koji sumlja da nije auto dobro uzupčen.mada mi je majsotr to jos menjao u januaru e sad da lise moze motor tako da ponasa zbog tog problema?cudim se da posle sve funkcionise kako treba i kad sam ga probao jedno jutro upalit direkt na plin upalio je bez ikakvih trzanja i pucanja u usisnoj grani jedino sto je malo vise verglao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa fiat bravo 1.6 16v koi vec nekoliko dana nemogu da ga otkloni,kada naglo dodam gas masina se gusi a kao da smesa vazduha i benzina nije dobra rekli su mi da dodam procistivac elektricne dizne ali i to nije uspelo.Po ujutros nakon prvog starta nemogu da krenem masina se gusi molivas da lineko ima resenje za ovo.HVALA UNAPRED

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...