Jump to content
FAS Goran
boki

Sigurnosni šrafovi

Recommended Posts

Sve smo vec davno apsolvirali za fabrikana varijantu, secam se da sam kacio podatke...

Dante, sta je sa starim srafovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da si pisao da pase na sve fabricke, ali eto imao sam priliku da isprobam sve na licu mesta pa da napisem kakvo je stanje.

Plasio sam se za ove lancia da ne bude problema ali eto isto je.

Verovatno idem i ja danas do prodavnice sa jednom felnom pod misku za sigurnosne srafove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bogu, svako iskustvo iz prve ruke je najdragocenije :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante, sta je sa starim srafovima?

Sve je ok.

Ovo pitam zbog sigurnosnih.Da znam sta da trazim...

 

 

Hvala kolega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome trebaju dobri sigurnosni šrafovi, ima u Kit komercu da se kupi..ja danas uzeo za 1450 din.

 

DSC_1717.jpg

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je stvarno super... al da li neko zna za cega sluzi onaj crni plasticni dodatak?  Imam ga i ja a pojma nemam cemu bi koristio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome trebaju dobri sigurnosni šrafovi, ima u Kit komercu da se kupi..ja danas uzeo za 1450 din.

 

DSC_1717.jpg

ovi bas izgledaju profi. ja imam one poklopce i 2 kljuca sa kojima stezem ali sam sad stavio druge alu felne na kojima je mala rupa i ne mogu fizicki da udju. koji su po vama najbolji ovi iz kit komerca ili neki drugi? ovi deluju kao da ne bi mogli gedorom da se odviju (vidjao sam vulkanizeri kako skidaju kad izgubis adapter na onim sa drugacijom glavom kao zvezda izgledaju)   . ove imam al mi ne vrede vise Ebay_Rand14.jpg

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok su, samo njihovu upotrebljivost smanjuje to što nas barem 20 na forumu ima iste, a ko zna koliko van foruma takođe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

adapteri ne pasu iz drugog seta ako na to mislis, namerno sam trazio da mi otvore par kutija i probao na ovaj moj sraf i nijedan ne naleze sem mog kazu da ima hiljade kombinacija adaptera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je na oko slično samo ima malo odstupanja, dovoljna da ne paše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Saab forumu, preporuka je strugar Miroslav iz Inđije, iz Zmaj Jovine ulicese zove broj telefona je: 063/509847.

4f0282b4190ad7f1dce8b3ef23062d7b.jpg

a536c050e5cdd45f0acdbd2e3c2a2c7a.jpg

Tip je jako zadovoljan, kaže da ih i pištoljem zavija i odvija.

Ja sam skoro kontaktirao tog Miroslava za mog novog Grandea, 2000 din je set.

Čekam da mi dodje auto, da premerim dužinu šrafa i naručujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakvi su fabrički na Pežou, i kad ispadne jedan ovaj zubić na ključu možeš da kukaš samo.. Iz iskustva govorim, imao sam par takvih problema u servisu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ondak cimneš dotičnog Miroslava i po šifri napravi duplikat. Sačekaš par dana na auto putu i problem rešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter je apsolutno u pravu, mora se bas voditi racuna sa ovakvim srafovima, a iz onoga sto sam vidjao OBAVEZNO imati duplikat, ako je moguce.

Kljuc se pri odvrtanju mora drzati dobro pritegnutim u lezistu, jer ako i malo isklizne van, pod silom poluge se ovi pipci iskrive i cao zdravo.

Inace, i za ove "sifre" postoji alat za skidanje (naravno, bolje ista nego nista, zbog pilicara):

 

gatorgripkit.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurnosni šrafovi iz Ten Fingersa u N.Pazovi. Prije dve godine bilo je 20€ 4 šrafa i nastavak. Mislim da nisu dizali cijenu.

DSC_0007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupila u Kit komercu,oko 1500din su bili letos za Alfu.Istina,ako ti se neko nameračio na felne,skinuće ih,ovo je zaštita od prolaznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine kupio ove u auto delovima u Ts-u.

Bili su 1500 din. mislim da im je ta cena otprilike i sada.

0d50f166241b37693c94bc784488118d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovi su pravi i ne prave probleme :thumbup:   ovi koje je Nidzo okačio su takođe dobri i praktični... 

 

Ja sam uz felne od istog lika uzeo i svih 16 komada specijalnih, sa 3 ključa, izgledaju nešto kao torex, ali imaju svoj neki oblik i ugao...

 

Svaki fabrički sigurnosni ima svoju šifru koju možete da dobijete u ovlašćenom servisu, samo što ta informacija inače košta kao 2-3 kompleta običnih aftermarket sigurnosnih šrafova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine kupio ove u auto delovima u Ts-u.

Bili su 1500 din. mislim da im je ta cena otprilike i sada.

0d50f166241b37693c94bc784488118d.jpg

 

 

Ovako izgledaju i originalni Fiatovi, samo su dvostruko skuplji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...