Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Partikularni filter (DPF / GPF)

Recommended Posts

Hvala svima , pogledacu prvom prilikom kad ga nateram na kanal posto mislim da necu moci da se zavucem da bih ga uocio

 

Evo nasao ovo na netu. Za godinu dana mi se nikad nije to desilo ...

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao problema sa DPF-om (kuca u drvo), kada sam kupio auto rekli su mi da nije za kratke relacije, da moram jednom mesecno na autoput i tako to, a meni kuca - posao 10km. Onda odem na forum i vidim neko uputstvo kako se forsira regeneracija, mrzi me da trazim sada, poenta je sto vise obrtaja, sto manji stepen prenosa i tu se nacisto ubedacim. Uglavnom za vise od godinu dana nisam se nesto navozao po otvorenom putu izuzev dva puta na more i svakog drugog meseca do prestonice zbog poslovnih obaveza i nisam imao problema. Jednom mi se ukljucila lampica u voznji - u povratku kuci pa sam produzio put jos nekih 10km ali normalne voznje (za mene je to 70-80km/h 5-om) i nista, jedno vreme sam u voznji pratio trenutnu potrosnju (u pocetku, bio opterecen koliko trosi i tokom puta na more) i dva puta primetio nagli skok trenutne potrosnje na ravnom putu pri navedenoj brzini, drugi put na autoputu pri nesto vecem br. obrtaja u 6-oj koji je trajao par minuta, majstor mi rece, kada smo pricali, da je to momenat regeneracije DPF filtera. Mozda jeste, mozda nije, ja sa mojim autom zadovoljan.

Da ne zaboravim, nisam se podvlacio ali dijagnostika pri voznji ocitava temperaturu DPF filtera i vidi ga, tako da pretpostavljam da nije "iscupan".

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika, kontam da je ovo na drugoj slici ?

 

20141211_142626_resize.jpg 20141211_142653_resize.jpg 20141211_142702_resize.jpg 20141211_142710_resize.jpg

 

Samo mi nije jasno ako ga imam zasto se ne pali lampica ni pri davanju kontakta a kako sam rekao ni u voznji niti jednom za ovih godinu dana .

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je to. Prikaci ga negde na dijagnostiku pa proveri. Na 1.6 je drugaciji sistem pa nisam merodavan za objasnjavanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rekao da ovo nije dpf nego drugi katalizator, tako identicno je kod mene na stilu, motor 1.9 jtd16v 140ks. Kada pogledam u eperu taj kat i lonac se vode kao jedno i pise katalizator-prigusivac, unesi broj sasije u eper i proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i sa druge strane, kod mene u DPF filter ulazi jedna sonda, vidi ima li je kod tebe. Mozda gresim ali po ovoj slici meni se cini kao da je ovde nesto radjeno oko DPF, da je otvaran i izvadjen unutrasnji deo, pa opet zavaren, mozda i gresim. Mada opet, isti je motor u pitanju, a ovo kod mene (DPF) je mnogo vece nego ovaj lonac kod tebe, tako da nije iskljuceno da ga i nemas, nego da umesto DPF imas ovo sto Kuvalja kaze. U svakom slucaju, mislim da je najpametnije preko dijagnostike da pogledas da li je prisutan ili ne, jer iako nadjes da je iz fabrike izasao sa njim, mozda ga je neko skinuo.

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika, kontam da je ovo na drugoj slici ?

 

20141211_142626_resize.jpg 20141211_142653_resize.jpg 20141211_142702_resize.jpg20141211_142710_resize.jpg

 

Samo mi nije jasno ako ga imam zasto se ne pali lampica ni pri davanju kontakta a kako sam rekao ni u voznji niti jednom za ovih godinu dana .

 

Nije ti to DPF.

Ovako on izgleda kod mene

 

photo_1.jpg  photo_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako nemam indikator na instrument tabli, niti sam nekad iskusio senzacije slicne regeneraciji, da li je moguće da ga nemam? Croma, 1.9mjet 110kw, 2006. godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno slucaj kao i kod mene. Ja vidim da postoji na satu mesto za lampicu dpf ali se nikad nije palila niti sam kao sto ti kazes nekad iskusio senzacije slicne regeneraciji Moj bravo je sa isim motorom ali 2007 god. Kontam da su ovi od 2008  sa dpf-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

POzdrav drugari,

 

zanima me šta mislite o regeneraciji DPF filtera van vozila. Na internetu sam našao neku firmu koja se time bavi. Priča im deluje dobro, ali me zanima tuđe iskustvo. Da li se to isplati ili ne.

 

Hvala na pomoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upućen to je odlično rešenje ko neće da izbacuje DPF napolje. Ima kod nas koliko znam u Železniku firma koja se bavi time.

Nađi na netu kako to otprilike izgleda, ima dosta firmi u inostranstvu koje se bave time pa ima i snimaka. Generalno odstranjuje se DPF sa vozila instalira u neku mašinu gde se visokom temperaturom spale čestice čađi a zatim se kompresorom pod ogromnim pritiskom istera svo đubre van. Naravno ovo izduvavanje se radi u zatvorenoj mašini koja usisava svo đubre u sebe. Koliko sam shvatio pravim postupkom se filter vraća u fabričko stanje (skoro)

Cena mislim da mi je neko spominjao da se kreće oko 100~150eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to smrdi na kilometar :D morao sam ventilaciju da zatvaram, ali dzabe :( jedini plus je kad se zaledis pa stanes iza mozes da se zgrejes a isto.i usmrdis :D

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...