Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Partikularni filter (DPF / GPF)

Recommended Posts

Zavisi gde ga vozis.

Meni po gradu radi regeneraciju na nekih 300km recimo, a na otvorenom na 500-600km.

Nema nikakve signalizacije dok radi regeneraciju. Primetices da je radi tako sto ce raditi ventilator hladnjaka nekih 10-ak min. (Ovo primetim samo u gradu).

Ako imas dijagnostiku, mozes na njoj da proveris da li je radi i koliko cesto. Ako nemas, nabavi. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i otvorenog i grada, negde pola pola u proseku. Moracu da nabavim, ne znam dal je njegov konektor onaj klasican obd kao u stilu sto sam imao..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bas znaci dijagnostika, posto stalno nesto gledam.

Onu plastiku sto moras da skines, da bi pristupio konekturu, vise i ne vracam. :-)

Isti je i na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet mi izbacio check engine gresku. verovatno je opet u pitanju onaj senzor temperature na dpfu. Greska je p2084, da li je neko menjao to, vidim da neki savetuju da se ocisti, a ne mogu da nadjem nigde cenu tog dela ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budeš li čekao rešavanje problema i vozio auto sa istim doćićeš u situaciju da "zacementiraš" DPF jer neće biti potrebnih ciklusa regeneracije u međuvremenu.

To što auto ide sada kako treba lako se promeni. Nemoj dozvoliti sebi da filter zapušiš do te mere da jedina opcija kasnije bude njegovo vađenje....osim ako ti je to cilj već sad naravno.

U protivnom rešavaj problem što pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je Mare napisao, resavaj to sto pre.

Kolega je sa Kugom imao problema sa tim delom i svako malo mu je ulazio u safe mod.

Njega je kostao 100e polovan deo sa zamenom. 200e je nov.

Ovo je za Forda naravno, mada ne verujem da se cene nesto spec razlikuju i za Brava.

A naravno uvek postoji mogucnost da skines DPF i da ne razmisljas o tome...

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih skidao dpf dokle god ne osecam razliku u performansama. Sto se tice ove greske videcu jedan dan da odem taj senzor da ocistim ili zamenim, mada par majstora mi je reklo da moze da se ocisti ta sondica. Dokle god radi regeneracije i moze da gura neka stoji dpf, sta znam jos uvek mi je onaj osecaj da sve bude fabricki na njemu, videcdmo koliko ce trajati 😂

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise je ono "sve sam pare potrosio, neka saceka malo". :D  Elem, danas sam svratio do drugog majstora, obrisao je gresku i rekao da vozim on ce sam da se regenerise, verovatno je kaze stajao na placu dugo i treba mu vremena... 

Kada sam kupovao auto majstor koji ga je zakacio na dijagnostiku mi je rekao da je DPF zapusen 117% i da kao to ide do 200% ? E sad dal je istina ili nije pojma nemam.

Auto lepo ide za sada, ne ulazi u safe mod, nesto ne primecujem ni da radi regeneraciju.. Sutra cu ga isterati na auto put do Indjije, ako ga tada ne ocisti nikad nece :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već zona kada se mora raditi regeneracija što je pre moguće. Pročepi ga na otvorenom što pre možeš, i ne štedi ga...jer ako dođe do određenog nivoa začepljenosti, onda mu više nema pomoći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam gledao zapusenost je bila 97 posto. Od tada sam ga terao jako po autoputu pre neki dan i veceras, i vidim da je pre neki dan i danas radio regeneraciju, pratio sam po potrosnji.. Ali i dalje mi stoji check engine, to me malo buni.. Videcu kod gorana u zemunu sta mu je, nadam se da ce oni znati..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je npr kada sam kupovao Brava Goran rekao da je DPF zapusen 101%, ali da ne brinem.. 6meseci kasnije kad sam otisao kod Gorana zbog neke druge stvari proverili su i dpf i rekli mi da je zapusen 22%, tako da ce i tvoj vremenom da se "otcepi". Ja sad kada primetim da krene regeneracija oderem po gasu, cak i ako sam blizu kuce obidjem jos koji krug oko zgrade da ga ne prekinem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako primetis da je pocela, osim po potrosnji, iskreno me smara da je gledam stalno xD Jedino sto me brine je ta greska za check engine al videcu sta kaze goran..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/19/2016 at 10:54 PM, dekirs said:

Kako primetis da je pocela, osim po potrosnji, iskreno me smara da je gledam stalno xD Jedino sto me brine je ta greska za check engine al videcu sta kaze goran..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Iz nekog razloga uopste nisam video da si mi pisao :o

 

Pa primetim po potrosnji prvo, ali posto mi nisu svi nosaci motora 100% zdravi osecam i jace vibracije na leru plus moram da krecem sa vecim gasom ako sam na nekoj vecoj uzbrici i to mu dodje to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je sledeca, crkao je taj senzor koji ne moze da se skine jer je zapekao, pa mora ceo dpf da se skida..Pocinje da prepunjava motor uljem i mora da se resi u najskorijem roku.. E sad da ga skidam pa vracam ne pada mi na pamet.. Moje sledece pitanje je da li se zvuk drasticno menja skidanjem dpfa i da li su ljudi zatvarali egr kada su gasili i dpf.. A drugo gde to uraditi i koje su cene otprilike?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...