Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane,

S obzirom da dugo radite FIAT vozila i da sa njima imate iskustva, imam za Vas pitanje u vezi Bosch monopointa na mom Poljaku.

Prvo je poceo da brljavi sa lerom,ler je nizak  skoro da se ugasi dok se malo ne zagreje. Nakon toga poceo je  sam sebi u pravilnim razmacima da dodaje gas u mestu.

Kada dodam gas,radi tako slogirano do pola,od pola kao da je pun gas,izmedju nista. Regulator,odnosno step motor sam proverio,ispravan je ali ne odradjuje komande.

Imate li mozda ideju gde moze biti problem?

 

Pozdrav i hvala!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/14/2023 at 8:32 PM, ristivoje said:

Gorane,

S obzirom da dugo radite FIAT vozila i da sa njima imate iskustva, imam za Vas pitanje u vezi Bosch monopointa na mom Poljaku.

Prvo je poceo da brljavi sa lerom,ler je nizak  skoro da se ugasi dok se malo ne zagreje. Nakon toga poceo je  sam sebi u pravilnim razmacima da dodaje gas u mestu.

Kada dodam gas,radi tako slogirano do pola,od pola kao da je pun gas,izmedju nista. Regulator,odnosno step motor sam proverio,ispravan je ali ne odradjuje komande.

Imate li mozda ideju gde moze biti problem?

 

Pozdrav i hvala!

 

 

 

Obično bude problem u potenciometru leptira gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze her Zika blagodarim!

Citajuci po forumu,izgleda da je taj deo kvarljiva roba ali ovaj moj nema nikakvih tragova na klizacima,izgleda kao da nije koriscen.

Gde naci taj potenciometar  s obzirom da je iz proslog veka ? :)

I kako se isti podesava,verujem da se ne srafi bilo kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ristivoje said:

Sto kaze her Zika blagodarim!

Citajuci po forumu,izgleda da je taj deo kvarljiva roba ali ovaj moj nema nikakvih tragova na klizacima,izgleda kao da nije koriscen.

Gde naci taj potenciometar  s obzirom da je iz proslog veka ? :)

I kako se isti podesava,verujem da se ne srafi bilo kako.

Javite se...sve cemo resiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поздрав Горане,

На кроми сам код Вас у сервису мењао задњу леву спољњу кваку. Стављена је заменска која је радила два дана и опет не отвара врата. Са колегом Слобом је договорено да покуша да нађе половну из оригинала па да се стави та уместо заменске а да се уради поврат разлике у новцу. Пошто је то било почетком августа, Слоба није успео да пронађе кваку,договорено је да и ја потражим па ко први нађе. Ја сам прекјуче успео да пронађем и стигла ми је управо. Па је моје питање да ли могу сутра око 7:30 да дођем да се то замени или је потребно да заказујем термин преко Наташе?

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/25/2023 at 5:40 PM, Goran Zemun said:

Javite se...sve cemo resiti...

Evo mene posle 100 god. Kada mogu doci do Vas da pregledate auto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/1/2023 at 11:35 AM, Dukabre said:

Поздрав Горане,

На кроми сам код Вас у сервису мењао задњу леву спољњу кваку. Стављена је заменска која је радила два дана и опет не отвара врата. Са колегом Слобом је договорено да покуша да нађе половну из оригинала па да се стави та уместо заменске а да се уради поврат разлике у новцу. Пошто је то било почетком августа, Слоба није успео да пронађе кваку,договорено је да и ја потражим па ко први нађе. Ја сам прекјуче успео да пронађем и стигла ми је управо. Па је моје питање да ли могу сутра око 7:30 да дођем да се то замени или је потребно да заказујем термин преко Наташе?

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 

Reseno

13 hours ago, ristivoje said:

Evo mene posle 100 god. Kada mogu doci do Vas da pregledate auto ?

Pregledi su od ponedeljka do petka u 7 i 30. Samo se ranije najavite ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2023 at 6:14 AM, Goran Zemun said:

Reseno

Pregledi su od ponedeljka do petka u 7 i 30. Samo se ranije najavite ...

S obzirom da mi je 'pekarsko' radno vreme, da li je izvodljivo nesto u toku dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, ristivoje said:

S obzirom da mi je 'pekarsko' radno vreme, da li je izvodljivo nesto u toku dana?

Moze ...samo se javite Natasi na 0112193543

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2023 at 7:32 AM, Mijailović P. said:

Znam da ima tema za pohvale ali, ... :blushing:

Jedno Veliko HVALA našem kolegi gospodinu Goranu!

Živ nam i zdrav bio!

 

p.s. Kad nađem vremena opisaću događaje. :respect:

Sta bi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, imamo li mi kojima crkne ugrađeni deo posle dva meseca , neke protekcije u smislu da ne mora da zakazujemo pregled itd itd ?
Konkretno mi je izgleda opet crkao cilindar kvačila, isti simptomi kao i kod prethodnog koji je zamenjen.
Čisto da znam dal mogu da banem u ponedeljak ujutro u servis il mora neko zakazivanje itd?

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan Gorane, 

Moj fiat je punto 2012. 1.3 dizel

Pošto mi je crkla sirena, izbacuje grešku za airbag, ne rade multimedija komande na volanu, i otkazuju oni pokazivaci pravca koji su prvi korak za 3 brza obaveštenja, dobih neke savete da to može biti špulna volana.

Moje pitanje je, da li to servisirati ili kupiti polovno ili novo?

Servis traži od 40 do 80e bez demontaže znači moram naći nekog da demontira i montira dodatno.

Polovno se prodaje kao ceo ablender još ne znam cenu.

A nove ne umem ni da nađem da vidim cenu.

Kakav je vaš savet? 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/28/2023 at 6:22 PM, guli.nemanja said:

Dobar dan Gorane, 

Moj fiat je punto 2012. 1.3 dizel

Pošto mi je crkla sirena, izbacuje grešku za airbag, ne rade multimedija komande na volanu, i otkazuju oni pokazivaci pravca koji su prvi korak za 3 brza obaveštenja, dobih neke savete da to može biti špulna volana.

Moje pitanje je, da li to servisirati ili kupiti polovno ili novo?

Servis traži od 40 do 80e bez demontaže znači moram naći nekog da demontira i montira dodatno.

Polovno se prodaje kao ceo ablender još ne znam cenu.

A nove ne umem ni da nađem da vidim cenu.

Kakav je vaš savet? 

Hvala unapred!

Na Vašem autu nije  moguće tako lako osvojiti spulnu od abledera. Mislim da je najbolje zameniti nov ceo ablender.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/28/2023 at 6:22 PM, guli.nemanja said:

Dobar dan Gorane, 

Moj fiat je punto 2012. 1.3 dizel

Pošto mi je crkla sirena, izbacuje grešku za airbag, ne rade multimedija komande na volanu, i otkazuju oni pokazivaci pravca koji su prvi korak za 3 brza obaveštenja, dobih neke savete da to može biti špulna volana.

Moje pitanje je, da li to servisirati ili kupiti polovno ili novo?

Servis traži od 40 do 80e bez demontaže znači moram naći nekog da demontira i montira dodatno.

Polovno se prodaje kao ceo ablender još ne znam cenu.

A nove ne umem ni da nađem da vidim cenu.

Kakav je vaš savet? 

Hvala unapred!

Pozovi u ovu firmu i objasni, spomeni da ti je broj dao Milos iz Kompresora. 
https://mva-global.ls.rs/rs/ 

Broj 065 8006818

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane. Imam Fiat Bravo 1.6 multijet 88kw. Prijavljuje mi gresku za polozaj geometrije turbine (p2563), zamenio sam elektromagnetni ventil, zamenio vakum na turbini (pecurka), dizne proverene dobre su. Auto kad je hladan dimi i cuje se iz izduva kao rezanje i trza u voznji. Turbina nekad radi, nekad ne, upada u safe mode. Obisao sam sve majstore u gradu, niko ne zna u cemu je problem, pa bih Vam bio zahvalan ako mozete nekako pomoci jer vise ne znam sta da radim. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, djole_995 said:

Pozdrav Gorane. Imam Fiat Bravo 1.6 multijet 88kw. Prijavljuje mi gresku za polozaj geometrije turbine (p2563), zamenio sam elektromagnetni ventil, zamenio vakum na turbini (pecurka), dizne proverene dobre su. Auto kad je hladan dimi i cuje se iz izduva kao rezanje i trza u voznji. Turbina nekad radi, nekad ne, upada u safe mode. Obisao sam sve majstore u gradu, niko ne zna u cemu je problem, pa bih Vam bio zahvalan ako mozete nekako pomoci jer vise ne znam sta da radim. Unapred hvala.

Nije problem...javite se od ponedeljka da nadjemo neki termin...resicemo...Ako ste u mogućnosti da dodjete ,ako ne mozemo probati telefonom da pomognemo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane, 
Da potvrdim ili opovrgnem, da li je rashladno crevo sto ide od egr do hladnjaka filtera ulja na 2.0 mjet na starijim modelima (Lancia Delta 2010) identicno kao na novijim 2.0 (npr Alfa, Jeep, 500x 2016+)?

Za starije crevo je kod 55209653, dok je za novije kod 55269958.
FIAT ALFA LANCIA 1.6JTD RURKA PRZEWÓD EGR 55209653Original Fiat tube 55269958 - Picture 2 of 5

Ovo staro samo da se naruci direktno iz Italije i ceka se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Goran Zemun said:

Nije problem...javite se od ponedeljka da nadjemo neki termin...resicemo...Ako ste u mogućnosti da dodjete ,ako ne mozemo probati telefonom da pomognemo 

Hvala Vam puno na odgovoru. Mislio sam da se cujemo u ponedeljak, pa ako imate slobodan termin u sredu bar da utvrdimo u cemu je problem i ako je manji problem da se resi jer krajem meseca idem na put. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

Kod vas održavam Fiat 500 abarta,da li popravljate podizače prozora,imam problem sa vozačevim.

Sent from my SM-F936B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, xenon said:

Pozdrav Gorane

Kod vas održavam Fiat 500 abarta,da li popravljate podizače prozora,imam problem sa vozačevim.

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
 

Radimo ..javite se Natasi na prijemu...resicemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, jedno pitanje. Na Bravu mi se cuje sistanje u kabini kod pedale kocnice i cim pritisnem pedalu sistanje prestaje. Auto lepo koci, kocnica nije tvrda, nigde ne gubi kociono ulje. Sta bi moglo biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, djole_995 said:

Pozdrav Gorane, jedno pitanje. Na Bravu mi se cuje sistanje u kabini kod pedale kocnice i cim pritisnem pedalu sistanje prestaje. Auto lepo koci, kocnica nije tvrda, nigde ne gubi kociono ulje. Sta bi moglo biti u pitanju?

Verovatno pusta servo pojacivac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...