Jump to content
FAS Goran
Goxy

Neko negde nešto prodaje...

Recommended Posts

Da malo ozivim ovu nazalost zamrlu, a nekada medju forumasima izuzetno popularnu temu za medjusobnu pomoc...

Sitnica, a mozda nekome bude od koristi - natrcah i narucih korektno uradjene "Zabeudeir" dugmice za daljinac za Sporta. Stiglo, montirao, odlicno se uklopilo, korektan kvalitet - materijal je neka kombinacija gume i plastike, nije bas mekano gumiran kao original, ali nije ni plasticno sra*e. Komande bolje reaguju nego sa starim dugmicima, cena simbolicnih 0.99$ (100 dindzi), postarina besplatna, naruceno preko Alija:

https://www.aliexpress.com/item/32881431151/32881431151.html?shortkey=qaaQZnuq&addresstype=600

image.thumb.png.4cb3cdb75815db6f5d94d6c5940c01f0.png HTB1VINIzGmWBuNjy1Xaq6xCbXXaZ.thumb.jpg.75a2bdb3cb5ea3820b5c3aa00585c85d.jpg HTB1vYIgnxGYBuNjy0Fnq6x5lpXaI.thumb.jpg.e0197ca7c954b27c64d7b39623cac366.jpg

 

Before:

230820185825.thumb.jpg.0257e8f5ad8c3172089762c78b9c8b33.jpg

 

Novi vs stari:

230820185827.thumb.jpg.7888e2b1642be16362a56f36d1134152.jpg

 

After:

230820185833.thumb.jpg.a33083b17b024bdfe37ac25efc822f45.jpg 230820185834.thumb.jpg.e96a0b54bd4bca4382d93dfb3bca1e65.jpg 240820185843.thumb.jpg.cdcd4a7cadbd2c49eb4a85bee68a9726.jpg

 

Meni je crna najelegantnija, ali ko zeli da se zeza, ima i ovih plasticnih oklopa kucista u razlicitim bojama, kao i kuciste + dugmici, za 400-500 kinti.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane :thumbup:
Posto me verovatno muci isti "problem" kao i tebe...tj da sam morao dobrano da stisnem dugme za zakljucavanje kako bi i odreagovalo. I bas sam pre neki dan ulazio na Ali i kucao fiat bravo key case, cisto da vidim sta/kako/koliko ali ovo je i bolja varijanta.

Ps - narucio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast gospodinu Ivanu što nam je omogućio nabavku dugmića koja će stići za dve najviše tri godine

 

P.S. nisam izdržao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti da si neki drug narucio bi sebi tamo u njemacku, ipak tamo stigne za 2 dana MAX i poslao mi preko Mikule sto vozi za Fenix GiZ da bude ovde u ponedeljak eventualno utorak. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Milutinac said:

Posto me verovatno muci isti "problem" kao i tebe...tj da sam morao dobrano da stisnem dugme za zakljucavanje kako bi i odreagovalo.

Kod mene je bilo cisto estetske prirode, mada vidim da sa novim dugmicima i komande "brze" reaguju.

Mozes da probas da skines ovo plasticno kuciste i dugmice, onda su ti sva 3 mikroprekidaca na izvol'te. Pa ih pritisni nekom debljom zicom, tankim srafcigerom ili sta vec... Ako lepo reaguju, onda je verovatno ova laksa i jeftinija varijanta, tj. resices novim dugmicima. Ako su sami mikroprekidaci problem (retko, ali desi se da se rasklimaju ili popusti lem), onda ti je najlakse da ti neki elektronicar to pedanatno prelemi. Za ne daj Boze imas i te mikroprekidace bagatela na Aliju. Ali verujem da je 99% do istrosenih dugmica, originalni su bas lepo gumirani ali se zato brze i habaju.

@Dezurni

Kod mene stiglo za okruglo 2 nedelje. Jedino su brzi bili oni dugmici za daljinac Xsare, koji su doleteli iz NS i za koje dugujem bar pice ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2018 at 12:27 PM, Dezurni said:

 koja će stići za dve najviše tri godine

Meni evo zadnjih par paketa stiglo za 10 dana i sve takve sitnice koje šalju najeftinijim službama 

Inače takvi paketi ako ne stignu za 20 tak dana neće nikada ni stići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan - U svakom slucaju ovo naruceno ce znaciti sa estetske strane :D a za sam mikroprekidac cemo videti, imam utisak da je samo gumeni deo u problemu.
Otprilike je u istom stanju kao tvoj -ex- :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

tj da sam morao dobrano da stisnem dugme za zakljucavanje kako bi i odreagovalo.

Nije bilo povod za zamenu, ali i kod mene je to dugme trunku slabije reagovalo, upravo tu guma dugmica deluje pohabanije na pipku sa donje strane.

A verujem da je zato sto se po zakljucavanju prozori automatski ne zatvaraju. Pa zato dugme za zakljucavanje mora da se drzi malo duzi kako bi se prozori zatvorili.

Nisam jos provalio da li postoji neko setovanje preko dijagnostike - pisao sam vec, na Stilu su mi se prozori podizali automatski cim zakljucam auto. Sto je po meni mnogo bolja varijanta, kliknes i ne mislis :) . Dok ovde ili moras da proveris prozore pre izlaska ili da duze drzis dugme za zakljucavanje. Ako bi bilo izvodljivo, podesio bih automatsko zatvaranje prozora, kao i automatsko deaktiviranje Stop&Start sistema (zestoko eko-sra*e koje svaki put po startovanju auta gasim na dugme, vec mi je postalo rutina :D).

1 hour ago, Milutinac said:

I bas sam pre neki dan ulazio na Ali i kucao fiat bravo key case

Samo za ovo si trebao da kucas "Rubber Pad Remote Key Bravo" bla, bla :) . Kada trazis "Key Case" izbacivace ti uglavnom one raznobojne plasticne obloge koje gore pomenuh. Ili ne daj Boze onu dz. od silikonskog uloska za kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 dinara, uz besplatnu poštarinu... pa gde im je tu računica

Silikonske obloge... misliš ovakve?
Omatorio si Ivčo...

 

f7702054c8ed7ce560eb792a28fce64d.jpgde147576451ac66090c0ab2f40c4dc8e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas te silikonjare :sick: . U rangu su mi stavljanja navlake na volan i sl.

2 hours ago, totti said:

Omatorio si Ivčo...emoji58.png

I to je tacno :( ...

A gde je braci Kinezima racunica da ovakve i slicne stvari dzabe posalju za 100 kinti - X puta sam rekao da mi nije jasno. Na sve to te jos kontaktiraju da pitaju da li je stiglo i da ih pozitivno ocenis... Kraljevi, skidam im kapu... Na vecu kolicinu je tek smesna cena po komadu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Zvezdo said:

Inače takvi paketi ako ne stignu za 20 tak dana neće nikada ni stići.

Stižu, ako je prodavac poslao jer postoji i ta varijanta, da se pravi kao da je poslao a nije. Pare se uvek vraćaju ako ne stigne tako da nema rizika. Stiže od 20-40 dana, zavisi od meseca, jednom mi je stiglo 50-ti dan, a već dobio pare nazad pa sam pošteno opet uplatio novac prodavcu da ne bude na gubitku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stvari od 10 ak $ uvek šalju službom koja ima praćenje pošiljke. Do 5 $ uglavnom nema praćenja. Bilo bi besmisleno plaćati transport skuplje nego pošiljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

230820185834.thumb.jpg.e96a0b54bd4bca4382d93dfb3bca1e65.jpg

Koristim vec par dana, "Zabeudeir" dugmici rade kao satic, milina za otkljucavanje/zakljucavanje - klik/klik :)

Estetski se super uklopili, deluje da se ne grebu lako, plus cena za koju stizu - apsolutna preporuka sa moje strane, ako nekome zatreba ova sitnica. Link je par postova iznad.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od "Zabeudeir" varijante.
Javio mi se jedan covek iz Prokuplja
i javio mi da ima nesto da mi posalje.
I tako meni danas postar donosi... :D

0-02-04-7065c75c3564bf9d018db13db98dab2fac82ceade1f78e1f159bd0a3dac12897_7691cbf9.thumb.jpg.86b582e7c1bfa65d45d4c1533ac4db99.jpg

 

Sto bi rekli na oglasima - NOV NOV NOV

TAko da mi danas samo ostaje da moje sve prepakujem u ovo novo kuciste i kao da vozim nova kola :D
A stvarno stisnes dugme ono se cuje klik jbt

 

@MS PK - :unworthy: hvala jos jednom ;)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu
Koliko znam fabricki je islo tako, jedan skakavac j jedan obican?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro smo negde pisali i poredili, kod vecine nas je taj slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...