Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Neće biti veća zbog 15ica, ali biće jer mi se zagreva auto i do 50% duže nego pre :) A cena guma je baš velika stavka koliko vidim. Solidna 15'' može za 6-700 da se nađe, a 16'' ~11000 za zimsku gumu pa još *4

tako je to kad oces da se vozis sa stilom :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne žalim se ja, samo konstatujem :) A i isplati mi se Stilo prilično pošto imam oko 1,5l razliku u potrošnji u odnosu na Astru što mi izađe ~250e od kad sam uzeo auto, malo li je :)

 

Jankoviću moraću da premerim one moje, ne znam da li su mnogo teške ili sam ja mnogo kilav  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si to merio napumpanu ili si ispustio vazduh? :D

Igore, potvrdjujem sto ti kolega kaze, jtd trosi isto otprilike i sa 15' i sa 17' felnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankoviću ko mi je kriv kada vučem za jezik  :laughing:

MSPK koliko sam uspeo da ispratim to je tu negde, e sad za startnost mi isto deluje sa 15'' i 16'' ili možda za nijansu da lakše kreće sa 15'', mada opet nikakva bitna razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti kao da planiraš da obrneš milion sa Stilom  :laughing: I ovako su baš žilavi, ne mora toliko da se ide u krajnost i sve živo pazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima 15-16-17 sa startnoscu? Pa cak i potrosnjom. Ako se pridrzavate preporuka imacete gotovo identican precnik i obim tocka sve jedno 15-16 ili 17

Jedino je sirina guma veca za po 10mm sto nije nesto sto moze uticati na potrosnju sa 0.5l ili vise! Samo na stabilnost.

Ako se stavljaju neke budzevine, onda ok.

Stavis 215 40 17 koja je 5%manja od preporuke i samim tim pokazuje 5% vecu brzinu od stvarne tj 5% MANJU potrosnju. Na 17"! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontao da ne misle ljudi na dimenzije vec na masu, pa ono - manja masa vece ubrzanje :)

(Ubija dejica u pojam pa mora da se misli na svaki gram)

Jedino mi nije jasno da li porede 15celik sa 16/17 alu, jer uglavnom svi koriste 15 samo u zimskoj varijanti celicne guma radi :)

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja primecujem oko 0.3 litre vise nego uobicajeno... malo hladnije vreme, malo vece guzve (kisa, vetar pa ljudi vise voze...), a mozda i taj 1 cm manje gume.

Brzina je zbog manjih guma manja za oko 4% pri istim obrtajima, (umesto 54 km/h GPS pokazuje 52 km/h), a sto se tice snage, nema osetne razlike... osim po vetru...

 

Što me je juce vetar iznenadio - nemam reči !!!! ...dodam gas... ne ide... ???  :question:  šta mu bi?? ...prvo sam pomislio SAFE MOD?? ... kad me je posle toga drmnuo sa strane shvatio sam sta je... i odmah sam shvatio sve sto su pricali o 500L-u i bocnom vetru... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka ti cast ata!!! 0.3......

koliko ti je lagao po gps pre zimskih guma? meni 6km/h sporije pokazivao, sa zimskim nisam ni merio.

koji 1cm? u obimu guma izadje oko 8mm "duza" 15ica 1985mm vs 1993mm.

a ovaj vetar sto duva jedino formuli ne smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ustaljenim svakodnevnim relacijama se lako vidi. Kuca - poso - kuca svaki dan, ranije sam mogao u povratku sa posla da izvucem I 4.5 litre, ponekad I 4.3, a sad nikad ispod 4.7. Prosek mi se popeo na 5.4, umesto 5.1 (po boardu).

Za 1 cm nisam ja merio, neko je napisao vec na forumu, a ako su lagali mene I ja lazem vas... Za brzinu - namestim ga na tempomatu na 58, to je bilo ranije 54 (max dozvoljeno, nekaznjivo) a sad je 52. Bas cu uzeti da premerim razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odem na pumpu da napunim rezervoar i nemogu da verujem presao sam 250km u rezervoaru jedva stalo za 1500din evro dizela, imam osecaj da ovaj moj jtd od kad presao preko 300 000 km,  sve pocinje manje da trosi  umesto da auto koj je presao veliku kilometrazu da trosi vise kod mene obrnuto sasvim ekonomicno. prezadovojan. :scooter:  :guitar:  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako se uhvatilo ali u pitanju stilo 59kw sa 85kw je ovo nemoguce :)


i ovo je sve otvoren  put voznja izmedju 80 i 90km na cas konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Sipao sam pre neki dan pun rezervoar benzina na NIS-ovoj pumpi kod mlekare (NS), (uvek sipam pun, pa vozim dok ne zasvetli rezerva, pa opet sipam pun)..Nas cetvoro u kolima, stvari u gepeku i na put...

E sad, na bordu mi je pisalo da sa ovom kolicinom goriva mogu da predjem 1035 km...Tokom voznje, (100 km/h, 3000 rpm), pokazivao je potrosnju 18,7 km/l, a u povratku i do 19,5 km/l...Da li je ovo normalno za auto koji ima iza sebe vise od 200 hkm, s obzirom na to da mi nikad, od kako je kako je u mom vlasnistvu nije pokazivao takve podatke (obicno je pokazivao da mogu da predjem 700, 800 km, a potrosnja 16,4 km/l)...Ili ima neke veze to sto sam na pun rezervoar sipao onaj wynsov injector kliner?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema. On ti pravi taj podatak tako sto odredi kolicinu goriva u rezervoaru i podeli sa prosecnom potrosnjom, ali prosecnom u poslednjih npr 100-200km

Tako da ako vozis strogo po gradu pa sipas pun ili vozis strogo lagano po magistrali pun , moze ti prijaviti i po 30-40% razlicitu vrednost puta koji mozes da predjes.

U svakom slucaju ne desava ti se nista zabrinjavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...