Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Dodje mi jednom da napravim taj HHO generator da bi dokazao "strucnjacima" da ta skalamerija ne radi nista - jer joj je princip rada isti kao kod perpetum mobila.

Zamislite sledecu jednacinu.

H2O + E -> H2 + O2 -> H2O + E

Na jednoj strani imate H2O i elektricnu energiju iz instalacije automobila (koja se dobija iz alternatora), u sredini vodonik I kiseonik za cije razdvajanje smo utrosili energiju, koje smo dobili pomocu elektrolize, a na kraju, posle sagorevanja ponovo energiju I vodu. Po zakonu o odrzanju energije - energija ne moze nastati, ni nestati ni iz cega... tako da kolicina unete energije mora biti jednaka dobijenoj. Zagovornici HHO "sistema" ubedjuju ljude da je dobijena energija veca nego energija na ulazu, a koja je to energija?

Elektricna energija koja se dobija iz alternatora, proizvodi vodonik, koji sagoreva, pokrece alternator, alternator daje struju, koja proizvodi vodonik, koji sagoreva i pokrece alternator... I vrtimo se u krug... ne treba biti previse pametan da se primeti da nigde ne unosimo novu energiju, vec samo imamo gubitke pri konverziji energije iz mehanicke u elektricnu.

Ako neko tvrdi da ima bilo kakvog dobitka neka odmah konkurise za nobelovu nagradu, sigurno ce je dobiti iz nekoliko oblasti - fizike I hemije sigurno, jer je upravo oborio obe nauke! :p

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravio je jedan lik u nisu na svom kombiju. to jest napravili su mu i naplatili..rezlutat je obicna prevaraa...eto toliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Ime mi je Dusko. nov sam na forumu. 

od prosle godine vozim FIAT PUNTO CLASSIC 1.3 jtd. 

Potrosnje su sledece:

 

grad leto 4.7-4.9l u zavisnosti od guzve

grad zima 5.2-5.5 takodje od zavisnosti od guzve

 

otvoreno Ibarska u zavisnosti od konfiguracije terena:

3.9-4.2l

 

auto put prosecna brzina 100km/h

6.4l

Share this post


Link to post
Share on other sites

b.c i pistolj se poklopili,posle 666 km,od kojih 110 Becke gradske.voznje.potrosnja je stala na ravno 6.0 l.Naravno ko isvaki Srbin ja nasuo V Schell power diesel i to 34 l.Lm,pola rezervoara.Dakle moglo se sa jednim doci,prosvrljati i vratiti.Sutra natrag za otadzbinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste juce gledali SAT videli ste sta nam se sprema - planiraju atest za gas svake godine! Ne bas potpuni, nesto kao na redovnom tehn. pregledu, s tim sto ga nece moci raditi svako! :( Ne vozim na gas, al ovo je uzas sta rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako.to i ne bi bilo loše da se radi svake godine u ceni tehničkog pregleda,a ne da pored tehničkog plaćaš još neku sumu posto voziš na tng. Kad bi ukinuli reatest ovo bi onda imalo smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve bi to bilo dobro i sasvim normalno i realno pozeljno da svaka medalja nema i svoju drugu stranu , nalicje.

Ja im prosto ne verujem , jer ko ce da se odrekne dela kolaca koji i ovako uzimaju sem da dodaju jos neki namet.

Izgleda da ce me naterati da pogazim svoj tvrdi stav i da predjem u traktoriste kada za to dodje vreme. :spell:

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo zbog tih sadasnjih i BUDUCIH nameta, za sada necu ugradjivati TNG, da njih nema sad bi otisao kod komsije da naruci delove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve bi to bilo dobro i sasvim normalno i realno pozeljno da svaka medalja nema i svoju drugu stranu , nalicje.

Ja im prosto ne verujem , jer ko ce da se odrekne dela kolaca koji i ovako uzimaju sem da dodaju jos neki namet.

Izgleda da ce me naterati da pogazim svoj tvrdi stav i da predjem u traktoriste kada za to dodje vreme. :spell:

Upravo tako,mda verujem da ce onda dizelima naplacivati neku elkolosku taksu ili slicno koja bi odgovarala ceni reatesta plinskog uredjaja ili kontrole istog.Jednostavno ne daju nam da se vozimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naci ce resenje i za dizel tj nasli su ga. Planiraju da izjednace akcize za benzin i dizel, a koliko znam, za dizel je akciza trenutno znacajno niza nego za benzin. Ovo nece vaziti samo za poljoprivredne masine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijailovicu sinji ticu :o:o:o:o:o

Salu na stranu i meni je dosta ovih kretena na vlasti koji nemaju pojma sta ce pa lupaju gluposti! Sto ne idu po kucama svake godine i ne reatestiraju plinske instalacije? Pa jel svaka kuca koja ima plin bomba? Jel onda mora svaki sporet da se atestira? I svaki gasni top za grejanje?

Sramota!

E bas zato sto svako malo izmisljaju nove gluposti, ateste, reateste, namete, a cena plina ode u nebo, bas zato necu da vozim TNG!

Zato sto mi se ekonomski uhvati na isto ili za malo isto ali i dalje ne dovoljno da bih svake godine strepeo od kretena i nervirao se oko njihovih reci i pametovanja raznih hibrid naucnika koji nemaju ni dozvolu a znaju kako izgleda bezbedan auto!

A za dizele ce biti ekoloska taksa koja i sad treba da postoji ali..... odnosno nema zasto da naplati nekome ko ima ispravan egr i katalizator i dpf ali kad izmeri izd.gasove nekome ko je sve ovo sredio-taksa. Po usima. I eto resenja.

A dizelu cenu ne smeju da povecaju jer se uveliko svercuje....kad bi digli za 5-10din cenu u odnosu na okolne zemlje , opet bi na svakom cosku nikle kante i preprodavci (nije da ih vec nema ali nema ih mnogo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je automobil luksuz :thumbdown: jos uvek zar to niste znali .....

isto kao i camac :thumbdown: samo camaca nema milion i nesto u ovoj zemlji pa taksa na luksuz ne bode toliko oci ali isto vazi kao i za automobil registracija :thumbdown: , porez na luksuz :thumbdown: , eko taksa :thumbdown: , plovidbena dozvola :thumbdown: , obavezna oprema ( pojas za spasavanje, veslo, kanap,rezervna svecica, prva pomoc ..... ) :thumbdown: , sidrenje :thumbdown: , clanarina :thumbdown:  ......

jeste li gledali takse koje se naplacuju pri registraciji vozila :thumbdown: ..... i pri prenosu vlasnistva vozila :thumbdown:  .... i u ceni delova :thumbdown:  ..... i parking zone i pauk :thumbdown:  ...... i u akcizama na gorivo :thumbdown:  ........ i novom zakonu o saobracaju za gume, svetla, auto skole :thumbdown:   ..... a ko je na vlasti nema veze svi isto uzimaju, neko da se ne vidi a neko bahato ali i jednima i drugima ne mozes nista :harhar: .

jedne godine pojavila se vest da proizvodjac nekog hleba u engleskoj je "najavio" poskupljenje neke vrste hleba za nekoliko procenata .... od sutradan niko nije kupovao :thumbsup:  taj hleba pala im je prodaja neverovatnih 80 % i sta su drugo mogli nego ne da odbace odluku o poskupljenju nego su taj hleba pojeftinili :clap: da bi nadoknadili gubitke koje je napravila odluka o "najavi" poskupljenja .....

zamislite da kod nas ceo jedan dan niko ne kupuje gorivo i niko ne vozi privatan auto  :whistle:  ..... nemoguca misija :no  

to bi bio pravi potez  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

zamislite da kod nas ceo jedan dan niko ne kupuje gorivo i niko ne vozi privatan auto  :whistle:  ..... nemoguca misija :no  

to bi bio pravi potez  :welcome:

Totalno smo neslozna nacija! Pocnimo od osnovne skole kad se kao klinci dogovorimo da zbrisemo sa casa svi grupno, e uvek se nadje minimum 1 pametnjakovic koji NECE da bezi. E tako nam ide sve skolena na koleno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ste/smo vec otisli u debeli off i posto ce nadlezni morati ovo negde da bace, zeli povodom ovoga nesto da kazem....

Kad su se pojavile kineske prodavnice u Smederevu vikao sam kako me uvek kad udjem u neku gledaju kao najgoreg lopova! Tesili me kako tripujem i sl...

Onda pre par godina udjem kod kineza sa nekom torbom na ramenu, gde me doceka kineskinja sa jos vecom torbom u koju me tera da stavim svoju torbu pa onda ona to sve lepo zakljuca! Kad krenes iz prodavnice , otkljuca ti torbu , uzmes svoju u koju nista nisi ubacio i ukrao i kao svi zadovoljni!

E PA NE MOZE! BOJKOT! Nikada vise nisam usao ni u jednu kinesku radnju! I necu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja drugara koji tako neke gluposti nabalja kod kineza...Kaze,uzeo sam na popustu,kinezu popustila paznja...Mnogo se krade kod njih,zato je to tako...zbog toga kod njih ni ne idem,mada sam isao pre. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne, i kinezi su poceli da spustaju cene i zatvaraju jer im ne ide... slucajno slusam razgovor telefonom jednog od njih u prodavnici - "Ne znam sta cu, videcu jos koji dan, ako ne krene - zatvaram". (Nemam praksu da idem tamo, al slucajno pre neki dan udjoh i jednu prodavnicu - da pronadjem neke maske za decu za noc vestica, kad ono ni oni nemaju... ne vazi vise ono "Zelim ti zdravlja, i srece, a sve ostalo ces naci kod kineza")

 

Inace, sto se tice goriva, rekoh ja vama... bice sve skuplje i skuplje... kupujte dizelase, naucite da vozite sa malom potrosnjom, ko ne nauci zavrsice kao dinosaurusi.

(zadnja recenica je dodata prvenstveno zbog toga da ovaj post ne ode u off...) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislio da predjem na benzinca ali nekako mi jeza  jer benzinci nema sa potrosnjom ispod 7l dok kod dizela je druga prica tako da koliko god poskupi  dizel imacu da spabircim 5 do 6 l dizela  :laughing:  mada salu na stranu ovo poskupljenje ne znam dokle ce da tera nadam se da nece da prebaci dizel 200din za litar prema tome auto ce se voziti samo kad nuzda . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam uspeo da spustim prosek. Merenjem čep-čep postigao sam prosek od 4,89 litara ED. Ovo je postignuto "srednje penzionerskom" vožnjom. :p 

Po gradu do max 60 km/h, a na auto-putu ne preko 100 km/h.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...